رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

بودجم بین 1200000تا 1400000
من صبر کردم قیمتا متعادل شه بعد سیستمم رو جم کنم فکر کنم الان وقتشه!
سیستم مورد نظرم ایناست:
main:asus maximus furmula
cpu:intel core2quad q6600
hdd:wd500 or 320mb 16b
power:530a green
ram:crucial 2gig 1066( قصد دارم بعدها تا 4 گیگ هم افزایش بدم)
case:green delta
vga:?

به غیر از اینا با 100 تومن dvdwr,adsl modem,
میخوام !

یه سوال ذیگه هم داشتم من میخوام رم رو هم چند وقت دیگه ارتقا بدم میخواستم ببینم میشه 2*2 گیگ بندازم که در جمع بشه 8 گیگ؟چه جوریاست؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام

ایمان جان در مورد رم که Q6600 طبق شایعات یا واقعیات 4گیگ لازم داره تا بهترین کارایی خودش رو بده ولی من خودم توی ریویوها چنین چیزی ندیدم مگر شما برنامه ای داشته باشید که رم بالایی لازم داشته باشه ولی به نظرم من الان همون 2 گیگ کافی هست و 8 گیگ با بودجه ای که میکنید تاثیری نداره پس در بهترین حالت 4 گیگ که میشه 4x1 ولی الان 2x1 بگیر و بعدا در حالی که کمترین قیمت خودش رو پیدا کرد اضافه کن در مورد Cpu که فعلا خوب هست در مورد مادربرد نظر خاصی رو برند یا مدلی ندارم در مورد پاور هم که بذار آخر که تمامی قطعات رو انتخاب کردی ولی چیزی که به نظر میرسه کم هست پس باشه آخر کار . در مورد گرافیک که 3870 X2 خوب هست اگر بودجه اجازه بده . در مورد کیس هم ناظر سایت جناب یه موجود نظر میدن چون من هر نظری بدم ایشون نظر بهتری ارائه میکنن و در مورد اون 100 هم که کافی هست .

فعلا اینا از طرف من تا دوستان دیگه هم نظر بدن .

با تشکر

لینک به دیدگاه

ممنونم علیرضا جان بوجه ی من کافی هست؟

2 گبگ رم پس فعلا کافیه در مورد مارک یا باسش نظری نداری؟

3870 X2 الان چنده؟ ارزش خرید داره؟ یعنی اینکه چون الان سره بعدا قیمتش افت شدید نمیکنه؟

لینک به دیدگاه

کاش اقای سعیدی بودن که راحت تر میشد نتیجه گیری کرد البته من اخر این ماه قصد خرید دارم امیدوارم تا اون موقع تشریف بیارن

دوستان بخش سخت افزار, بودجه ی تقریبی من 1میلیون و چهارصد هست و قطعانی که میخام ایناست

cpu

mainboard

vga

ram 2gig

hard 320-500

case

dvdrw

adsl modem

mous+keyboard

و چیزایی که نیاز هست مثل پاور

لینک به دیدگاه

درود

مبارک باشه ایمان جان.بودجتون کاملا مناسب هست دوست عزیز.فکر میکنم این بودجه رو فقط برای همین قطعات داخل کیس در نظر دارید و سایر قطعات رو دارید .درسته؟؟ قطاتی رو که انتخاب نمودید قطعات خیلی خوبین .البته مادربردتون Ddr2 ساپورت هست و شما قصد خرید Dd3 هم الان یا در آینده دارید یا خیر .؟ به نظر شخصی خودم Asus Maximus Extreme

انتخاب بهتری میتونست باشه که فکر میکنم الان دیگه موجود نباشه و البته هر دو مادربرد کراس فایر ساپورتند ولی اکستریم DDr3 ساپورت هست و هر دو هم مبتنی بر X38 هستند. استفادتون به طور کلی بیشتر چیاست؟؟از کارت گرافیک بیشتر برای بازی استفاده میکنید یا کارهای گرافیکی ؟؟ رم رو من 4 گیگ پیشنهاد میکنم.و باس 1066 هم به نسبت قیمت بهتری رو داره و همین برندی رو هم که انتخاب کردید برند نسبتا خوبیه. تا آخر این ماه هم فکر میکنم قیمتها هم باید تا حدی با توجه به تعطیلی بازار کامپیوتر قیمتهای تثبیت شده ای باشند و جناب حسینی هم احتمال زیاد تا اونموقع تشریف میارند.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام ممنون من بیشتر با نرم افزار کار میکنم کارای گرافیکی و انیمیشن که فکر میکنم کارت گرافیک مناسب باشه

این مین بورد که گفتید فکر کنم قیمتش کمی بالا باشه بودجه ای که عرض کردم سقف بودجم هست

رم رو فکر میکنم 2 گیگ بگیرم و بعد ها 4 گیگ کنم بهتر باشه که اینجوری قطعه های دیگرو بالاتر بردارم

اگه قیمتهای دقیق رو هم میدونستم بهتر میتونسم تصمیم بگیرم

بله فقط برای این چند قطعه که نوشتم+ پاور که iriali هم گفتن مثل اینکه q6600 یه فن جداگونه میخاد

لینک به دیدگاه

سلام ممنون من بیشتر با نرم افزار کار میکنم کارای گرافیکی و انیمیشن که فکر میکنم کارت گرافیک مناسب باشه

این مین بورد که گفتید فکر کنم قیمتش کمی بالا باشه بودجه ای که عرض کردم سقف بودجم هست

رم رو فکر میکنم 2 گیگ بگیرم و بعد ها 4 گیگ کنم بهتر باشه که اینجوری قطعه های دیگرو بالاتر بردارم

اگه قیمتهای دقیق رو هم میدونستم بهتر میتونسم تصمیم بگیرم

بله فقط برای این چند قطعه که نوشتم+ پاور که iriali هم گفتن مثل اینکه q6600 یه فن جداگونه میخاد

درود

دوست عزیز مادربرد ماکزیموس اکستریم ایسوس هم که بهتون پیشنهاد دادم فکر نکنم تفاوت قیمت آنچنانی با توجه به بودجه مناسب شما داشته باشه اما طبق آخرین گفتگویی که درباره این مین با جناب حسینی داشتم فرمودند انگار خیلی کمیاب شده.خوب به این ترتیب بنده هم با توجه به نوع کاربردتون همون 3870 ایکس تو رو پیشنهاد میکنم.پاور هم فکر مینم با این اوصاف 530 یک مقدار پایین باشه برای این سیستم.در مورد فن و هیت سینک برای پردازنده هم فکر میکنم Q6600 با همون فن باکس خودش هم جوابگو باشه.البته به شرطی که قصد اورکلاک کردن نداشته باشید.دی وی دی رایتر ایسوس بد نیست به نظرم.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز مادربرد ماکزیموس اکستریم ایسوس هم که بهتون پیشنهاد دادم فکر نکنم تفاوت قیمت آنچنانی با توجه به بودجه مناسب شما داشته باشه اما طبق آخرین گفتگویی که درباره این مین با جناب حسینی داشتم فرمودند انگار خیلی کمیاب شده.خوب به این ترتیب بنده هم با توجه به نوع کاربردتون همون 3870 ایکس تو رو پیشنهاد میکنم.پاور هم فکر مینم با این اوصاف 530 یک مقدار پایین باشه برای این سیستم.در مورد فن و هیت سینک برای پردازنده هم فکر میکنم Q6600 با همون فن باکس خودش هم جوابگو باشه.البته به شرطی که قصد اورکلاک کردن نداشته باشید.دی وی دی رایتر ایسوس بد نیست به نظرم.

موفق باشید

سلام ممنون از راهنماییتون پس شما ماکزیموس اکستریم رو پیشنهاد میکنید

در مورد هارد فکر میکنم wd 500 32mb مناسب باشه

نه اهل اوور نیستم پس نیازی به فن نیست پس q6600

رم هم 2*1 گیگ crucial 1066

vga هم 3870 x2

امیدوارم پول کم نیارم

q6600 در حدود 260 بود

500 32mb تقریبا 130

ماکزیموس اکستریم 290

رم 130

vga?

power?

case+adsl modem+dvdwr+mouse+keyboard هم 200 اگه حساب کنیم

]چند روز دیگه میرم بازار قیمتای دقیق رو میگیرم

لینک به دیدگاه

گرافیک 3870x2 که شما میتونید روی 500 حساب کنید البته اگر از مسائل خاص پیش نیاد

لینک به دیدگاه

سلام به نظرت بودجم واسه همچین سیستمی کافی هست؟

3870x2 با توجه به 8800gts 512 و قیمتش ارزش خرید داره؟

نظرت راجه به ماکزیموس اکستریم چه هست؟

قیمت این قطعه رو نداری؟

بازم ممنون

لینک به دیدگاه

با سلام

ایمان جان این مادربرد ها اونقدر هم که فکر میکنی خفن نیستند البته دارم یه مقاله تهیه میکنم تا بهتر به نتیجه برسیم

با تشکر

لینک به دیدگاه

علي جان راست ميگه تفاوت اين بردهاي سري X38 زياد نيست.

به نظر من DDR3 خوب است اما در شرايطي كه اينقدر قيمتش بالا نباشد.

پيشنهاد من:

CPU: Q6600

Ram: aXe Trancend 2GB Bus 1200 اگر برنامه هاي زيادي در حال اجرا داريد 4GB برداريد

Mainboard: Asus Rampage Formula

Abit IX38 Quad

Asus Maximus Formula

كارت گرافيك هم يه Club3D 3870 Overclock Edition است كه اگر بيشتر نياز داشتي

ميتوني كراس فاير كني و به نظرم X2 يعني هدر دادن بخشي از پول.

Power: Green GP780B در اين مورد سعي كن هميشه آينده نگر باشيدو كيفيت پاور را در نظر بگيريد

Case: CoolerMaster Cosmos 1000 ولي سليقه اي است و اگر قصد آوركلاك نداري برو سراغ كيس هاي رده B

HDD: Western 500GB 16mb Buffer اگر وسترن 320 با 16 مگ بافر بود بهتر است 320 برداري

DVD-RW: NEC AD-7191S

Modem ADSL: SMC 7401BRA كه يك پورت USB و يك پورت Lan دارد و ADSL Router است

لینک به دیدگاه

سلام ممنون از راهنماییت

Western 500GB 32 بافر چطوره؟

اگه قرار باشه X2 نگیرم میرم سراغ 8800gts 512

مین بورد هایی که نوشتید به ترتیب اولویت هستند؟ یعنی اول Asus Rampage Formula؟

فکر میکنم Asus Maximus Formula بهترین انتخاب باشه

با این مارک رم اشنای ندارم aXe Trancend 2GB Bus 1200

خوب هست؟ قیمتش چقدر؟

Green GP780B فکر کنم در حدود 150 تومن باشه .بودجه ی من محدود هست

لینک به دیدگاه

Asus Rampage Formula

فکر نکنم توی ایران باشه

فکر میکنم Asus Maximus Formula بهترین انتخاب باشه

اندکی صبر سحر نزدیک است

لینک به دیدگاه

بله i-man جان

مادربورد ها را به ترتيب اولويت نوشتم، به نظر من Abit IX38 خيلي بهتر از Asus Maximus Formula

كار كرده است.

درخصوص رم هم بله اين مدل را من شخصا 4 گيگ ازش دارم و عاليست، بخصوص با اون هيت سينك آلومينيومي

كه جهت آوركلاك دارد.

در مورد بافر 32 با 16 مگ با توجه به مقدار افزايش حجم مدل 500 گيگ در آزمايشات تفاوت آنچناني ديده نميشود

و بيشتر نياز به فضا شما تعيين كننده انتخاب است.

در خصوص Asus Rampage Formula فكر ميكنم از دو هفته ديگه در بازار تهران سر و كلش پيدا ميشود.

در مورد كارت گرافيك هم چون مادربوردهاي پيشنهادي X38 و X48 شما CrossFire ساپورت است بهتره بري سراغ

3870 اما اگر نظرت روي 8800 است بهتره مادربوردي با چيپ هاي 780i يا 790i برداري، هرچند من اختلاف زيادي

بين 8800 و 3870 نميبينم و فكر نميكنم 3 يا 4 فريم اضافه تر ارزش 8800 را داشته باشد.

در مورد پاور بيد ديد حداقل نياز سيستم شما چقدر است، در خصوص پاور من بشخصه وسواس بخصوصي دارم.

لینک به دیدگاه

علیرضا جان ولی به نظر من گرافیک در کار کرد سیستم همچین بی تاثیر نیست و اینکه اختلاف بیش از 3یا 4 فریم هست

لینک به دیدگاه

درسته علي جان

در كاركرد سيستم بي تاثير نيست و نقش مهمي دارد، اما در مورد اختلاف هم

كارت گرافيك CLub3D 3870 Overclocked ED كه پيشنهاد دادم، منظورم بود،

چون عيدي روي سيستم يكي از دوستان تست زديم تقريبا 22 درصد قويتر

از 3870 سابفاير بود.

اما اگر كار رندر تصاوير انجام بدي 3870 قويتر است و اگر بازي بخواهيم كه نياز

به شتاب باشد، موتور شتاب دهنده 8800 بهتر است.

اما به نظر من اگر بخواهيم هر از گاهي بازي انجام بديم و كار اصليمون اين نباشه

به نظر من هدر دادن پول است، چون اگر نياز به قدرت بالاتر گرافيك داشته باشيم

با كمي هزينه ميتونيم كراس فاير كنيم (تا 4 ماه ديگه قيمت اين كارت ها پايين خواهد آمد)

به همان اندازه كه گرافيك مهم است، مانيتور هم شرط است، به نظر من اگر با پول

يك 3870X2، كه از تمام توان اينكارت هم استفاده نميشه، ميتوان يك كار 3870 خوب

با يك مانيتور 19 اينچ وايد عالي تهيه كرد.

لینک به دیدگاه

اقا من الان چیکار کنم؟

من هیچ نتیجه گیری نتونستم بکنم

مثل اینکه باید صبر کنم اقای حسینی تشریف بیارن یا خودم برم بازار قیمت بگیرم

لینک به دیدگاه

i-man جان

تا شنبه كلا بازار سخت افزار ايران وضع معيني ندارد

و فكر كنم تا جنس هاي جديد از گمرك آزاد شود يه چند روز ديگه هم بايد صبر داشته باشيد

لینک به دیدگاه

اقا من الان چیکار کنم؟

من هیچ نتیجه گیری نتونستم بکنم

مثل اینکه باید صبر کنم اقای حسینی تشریف بیارن یا خودم برم بازار قیمت بگیرم

درود

فکر میکنم الان شما برای کارت گرافیک و مادربرد مردد هستید که به نظر من 3870 ایکس تو رو انتخاب کنید و خیال خودتون رو راحت کنید چون کراس فایر کردن دو عدد 3870 قیمتش بیش از یک عدد 3870 ایکس تو در میاد .برند کلاب الان 3870 ایکس تو جناب حسینی در لیست قیمت که البته مربوط به قبل عید هم هست 540000 تومن قرار دادن در حالی که یک عدد 3870 همون برد کلاب 290000 تومنه که دو عددش میشه 580000 تومن.ضمن اینکه توان مصرفی بالاتری رو هم دوتا 3870 در حالت کراس فایر داره .

مادربرد هم با چیپست ایکس 38 همونطور که گفتم اکستریم انتخاب خوبی هست مگر که بودجه بهتر یا چیپست بهتری رو در نظر داشته باشید.

لینک به دیدگاه

سلام من به غیر از سیپی یو رو بقیه چیزا مردد هستم

3870 ایکس تو رو سایت رایا صبا که همیشه 30 40 تومان از بازار گرون تره گذاشته 530

اکستریم اگه باشه و قیمتش بالا نرفته باشه

من در مورد هارد هم متوجه نشدم YeMojuD گفتن که تفاوت زیادی بین wd 500 16 و 32 نیست

رم رو هم aXe Trancend 2GB Bus 1200 پیشنهاد دادن شما هم با این موافقید؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من

سال نو مبارک

می خوام یه کیس ببندم.حدود قیمت 550-500 هزار تومان

بیشتر استفاده سیستم من واسه کارهای گرافیکی مثل فتوشاب و میکس کلیپ های خانوادگی هست.البته بصورت ساده و آماتور.

واسه انتقال فیلم از هندی کم به سیستم هم می خوام ازش استفاده کنم.این یعنی یا مثل قبل از رپچر کارت استفاده کنم و یا کارت از گرافیکی استفاده کنم که پورت Svideo داشته باشه.

واسه بازی اصلاً از سیستم استفاده نمیکنم.

میدونم واسه سیستمی که می خوام ببندم ، Cpu و Ram مهمتر از کارت گرافیکی هست.

به فکر این هم که بخوام تا چند سال آینده ارتقاش بدم نیستم.میخوام تا چند سالی جوابگوی نیازهای من باشه.

چیزی مونده که نگفته باشم ؟:D:)

نوع برند رو هم واسه هر قطعه بگید ، ممنون می شم.

لینک به دیدگاه

cpu=Intel Core 2 Duo E4500 - 2.2GHz

min= ASUS - P5K

ram =Patriot - Dual Channel 2GB - 800-(2x1GB

hdd=Western Digital - SATA 2 - 320GB

vga=Radeon HD 2600 XT البته GDDR4

CASE=?

DVD WRITER=PIONEER - DVR-A12FXB1

DVD ROM=ASUS

Power Supply=GREEN - GP480A

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...