رفتن به مطلب

اطلاعات و تصاویر بیشتری از نسخه‌های سفارشی کارت‌گرافیک AMD RX 480 منتشر شد

Recommended Posts

XFX Radeon RX 480:

بیایید با کارت‌گرافیک XFX RX 480 شروع کنیم که در پست قبلی ما به آن اشاره شده بود. به لطف تبلیغ به بیرون درز پیدا کرده از وب‌سایت چینی TMall که هم‌اکنون این تبلیغ از بین رفته است، ما می‌توانیم نگاهی بهتر به قسمت جلویی کارت مذکور داشته باشیم. گویا براکت درگاه ورودی/خروجی (I/O) دارای لوگوی شرکت XFX خواهد بود. این لوگو در جانب درگاه DVI قرار گرفته است. همچنین در قسمت جانبی کارت، ما شاهد لوگویی دیگر از شرکت XFX، اما اینبار با نور LED و یک کانکتور 8 پین PCIe هستیم. هنوز نمونه‌های مخصوص بررسی ساخته نشده‌اند، ولی شرکت XFX قبل از اینکه مشخصات این کارت را نهایی کند، نمونه‌ای را برای آزمایش در اختیار وب‌سایت Hardware.fr قرار داده است.

zxwnzpgqmpn8b1et561.jpg

ASUS STRIX Radeon RX 480:

در پایین، شما شاهد اولین تصویر رسمی منتشر شده از شرکت ایسوس هستید. متأسفانه کاغذ مشخصات کارت که در کنار آن قرار گرفته، بقدری کوچک است که متن روی آن اصلاََ قابل خواندن نیست. اما ما از قبل می‌دانستیم که این کارت دارای برد مدار چاپی سفارشی و کانکتور برق 8 پین PCIe است و مانند سایر کارت‌های سفارشی RX 480 دیگر، از درگاه DVI نیز پشتیبانی می‌کند. دو مدل Red Devil از شرکت PowerColor و Strix از شرکت ایسوس با هم، تنها مدل‌هایی از کارت RX 480 هستند که از خنک‌کننده‌ی سه فنه استفاده می‌کنند.

rxgen1mmyx1q8jkhomtl.jpg

شرکت Dataland در حال آماده‌سازی سه مدل سفارشی برای کارت RX 480 است:

شرکت Dataland همانند شرکت PowerColor، بعنوان زیرمجموعه‌ی شرکت مادر TUL شناخته می‌شوند. در حالی که ما می‌دانیم که شرکت PowerColor اولین شرکتی بود که مدل Red Devil را معرفی کرد، ولی هنوز مشخص نیست که آیا دو مدل دیگر کارت RX 480 تحت برند PowerColor به فروش می‌رسند یا خیر.

کارت‌گرافیک Dataland RX 480 Dual Cool از سیستم خنک‌کننده‌ی دو فنه استفاده می‌کند و ممکن است از همان برد مدار چاپی بکار رفته در مدل Red Devil بهره‌مند شود. بنابراین، هر دو مدل از یک کانکتور برق 8 پین PCIe و درگاه DVI پتشیبانی خواهند کرد.

مدل سوم RX 480 X-Serial نامیده شده است. هنوز عکسی از این کارت منتشر نشده، اما با توجه به بسته‌بندی این کارت، می‌توان از این کارت انتظار ظاهر متفاومت نسبت به دو مدل قبلی را داشت.

8kk81arc911c01ytkgfq.jpg

ekawybxx1h5wb608qaz.jpg

ki40zqglg94hi80gwrv.jpg

+Sapphire Radeon RX 480 NITRO:

در ادامه، اینبار تبلیغات توزیع‌کننده‌ی کره‌ای شرکت Sapphire، یعنی شرکت Emtek را داریم. طبق اطلاعات ارائه شده توسط شرکت Emtek، کارت‌گرافیک +RX 480 NITRO در تاریخ 13 جولای (دو روز دیگر) رسماََ معرفی خواهد شد. ممکن است این اولین باری باشد که مدل +NITRO دیدگان عموم مردم قرار گیرد. در پایین، ترجمه‌ی ماشینی تبلیغات مربوطه به کارت مذکور آمده که البته به فارسی روان ترجمه شده است:

"کارت‌گرافیک +SAPPHIRE Radeon RX 480 OC D5 8GB Dual-X NITRO دارای دو فن جدا شدنی با قابلیت 'FanSafe' (این قابلیت در تمیز کردن فن به کاربر کمک فراوانی می‌کند) و نور LED قابل تنظیم در قسمت جانبی آن که 'NITRO Glow' نام دارد، است. به لطف قابلیت 'FreeFLOW'، جریان هوا توسط منافذی در بک‌پلیت که در پشت کارت قرار گرفته، خارج شده و در نتیجه به فرآیند ورود/خروج جریان هوا کمک شایانی می‌کند. کانکتور 8 پین PCIe که فرآیند اورکلاک را بهبود می‌بخشد، چهار چوک الماس سیاه که پایداری کارت را در تبادل انرژی افزایش داده و زمینه‌ی به وقوع پیوستن نویز در سیم‌پیچی کارت را از بین می‌برد و نیز بایوس دوگانه، از دیگر قابلیت‌های کارت مذکور مجسوب می‌شود. شرکت Sapphire قبل از انتشار کارت وسواسی RX 480 که توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده، آنرا ارزیابی خواهد کرد."

lw5z312rt6thu7srmgd.jpg

rycknchsn6y4b3n3ix4.jpg

MSI Radeon RX 480 GAMING X:

تصویری دیگر از این کارت منتشر شده است، اما اینبار از ژاپن:

ykpon4kmwpm54yto0td.jpg

منبع: videocardz

مترجم: مجتبی حیدرزاده

لینک به دیدگاه

سلام ممنون بابت مطلبت

مجتبی میگم سافایر خیلی عالیه ها، واقعا کارتاش خیلی با کیفیتن، کولرهای سافایر فنهاش خیلی خیلی کم صدا هستن به طوری که به سختی میشه صداشونو شنید، من انتخاب اولم سافایر به دلایل زیر:

*کیفیت عالی

* خنک کننده بی نقص و بی سر و صدا

* قیمت مناسبتر نسبت به سایر برندها البته فقط در ایران

لینک به دیدگاه

سلام ممنون بابت مطلبت

مجتبی میگم سافایر خیلی عالیه ها، واقعا کارتاش خیلی با کیفیتن، کولرهای سافایر فنهاش خیلی خیلی کم صدا هستن به طوری که به سختی میشه صداشونو شنید، من انتخاب اولم سافایر به دلایل زیر:

*کیفیت عالی

* خنک کننده بی نقص و بی سر و صدا

* قیمت مناسبتر نسبت به سایر برندها البته فقط در ایران

سلام و درود.

منم قصد کردم مدل Sapphire رو خریداری کنم. الانم کارت HD 7950 Dual-X 3GB از همین شرکت رو دارم، واقعاََ عالیه. با توجه به تجربه‌ی خوبم از این شرکت، 100% دوباره از همین شرکت خرید می‌کنم.

گفته شده قیمت این کارت 250 دلار خواهد بود که 20 دلار نسبت به مدل رفرنس گرونتره. از نظر من با توجه به امکاناتی که این کارت میده، واقعاََ ارزشش رو داره. خدا کنه وارد کننده‌ها اینبار مهربون باشن و زیر 1 میلیون تومن وارد کنند.  :crying:

ویرایش شده توسط مجتبی حیدرزاده
لینک به دیدگاه

سلام و درود.

منم قصد کردم مدل Sapphire رو خریداری کنم. الانم کارت HD 7950 Dual-X 3GB از همین شرکت رو دارم، واقعاََ عالیه. با توجه به تجربه‌ی خوبم از این شرکت، 100% دوباره از همین شرکت خرید می‌کنم.

گفته شده قیمت این کارت 250 دلار خواهد بود که 20 دلار نسبت به مدل رفرنس گرونتره. از نظر من با توجه به امکاناتی که این کارت میده، واقعاََ ارزشش رو داره. خدا کنه وارد کننده‌ها اینبار مهرون باشن و زیر 1 میلیون تومن وارد کنند.  :crying:

سافایر همیشه قیمتاش مناسب بوده، احتمالا زیر 1 تومن باشه در ضمن کارت الانیتم واسه خودش یه غولیه ها، درسته الان پیر شده خخخخ ولی از قدیم گفتن دود از کنده بلند میشه، خداییش این کارت الانیت شده روتو زمین بندازه؟

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

سافایر همیشه قیمتاش مناسب بوده، احتمالا زیر 1 تومن باشه در ضمن کارت الانیتم واسه خودش یه غولیه ها، درسته الان پیر شده خخخخ ولی از قدیم گفتن دود از کنده بلند میشه، خداییش این کارت الانیت شده روتو زمین بندازه؟

والا همونطور که گفتم، این کارت عالیه. ولی CPU من که Intel Pentium G3220 باشه، بدجور گلوگاه ایجاد کرده. بطوری که داخل بازی BF4 با تنظیمات Ultra در رزولوشن 1600x900، کارت تا 60% تحت لوده ولی CPU تا 100% لود میشه! دمای CPU به 100 میرسه! بیچارم کرده. پولم ندارم CPU رو عوض کنم. کیسم Green Oraman بدون فن در پنل جانبی سمت چپ و تحویه خوبی نداره. اتاقم پنجره نداره و کوچیکه و کلاََ کوره‌ای هست واسه خودش!

اینم یک اسکرین از کارتم وقتی که تحت لود کامله:

4g1qtu0i0p5h7hkj0pa8.jpg

حیف این کارت که دست منه  :crying:  :crying:  :crying:  

لینک به دیدگاه

سلام من قصد خرید کارت گرافیگ دارم به نظر شما چند هفته باید صبر کنم برای خرید ممنون اگر راهنمای کنید @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون بابت اطلاع رسانی

نظر من هم رو سافایر هستش ، فقط الماس ایران گارانتی 1 ساله میکنه که خیلی کمه !!!

از برند HIS هم خبری نیس؟

سلام من قصد خرید کارت گرافیگ دارم به نظر شما چند هفته باید صبر کنم برای خرید ممنون اگر راهنمای کنید @};-

حدود 2 هفته

لینک به دیدگاه

با تشکر از پوشش خبری با بهترین کیفیت ممکن  @};-

AMD تایید کرد ؛ جزییات مدل های RX 460 , RX 470 نیز اعلام شد  2 1

@};-  @};-  @};- 

لینک به دیدگاه

والا همونطور که گفتم، این کارت عالیه. ولی CPU من که Intel Pentium G3220 باشه، بدجور گلوگاه ایجاد کرده. بطوری که داخل بازی BF4 با تنظیمات Ultra در رزولوشن 1600x900، کارت تا 60% تحت لوده ولی CPU تا 100% لود میشه! دمای CPU به 100 میرسه! بیچارم کرده. پولم ندارم CPU رو عوض کنم. کیسم Green Oraman بدون فن در پنل جانبی سمت چپ و تحویه خوبی نداره. اتاقم پنجره نداره و کوچیکه و کلاََ کوره‌ای هست واسه خودش!

اینم یک اسکرین از کارتم وقتی که تحت لود کامله:

4g1qtu0i0p5h7hkj0pa8.jpg

حیف این کارت که دست منه  :crying:  :crying:  :crying:  

داداش تو واجبه پردازندتو عوض کنی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...