رفتن به مطلب

تاج خورشید نمایان شد »»» نتایج و بررسی RX 480 اضافه شد »»» نتایج و بررسی RX 470 اضافه شد + نظرسنجی

اشتراک گذاری

کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟  

406 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟

• همچنان گرافیک R9 300 خود را نگه میدارم
      11
    • همچنان گرافیک GTX 900 خود را نگه میدارم
      63
    • ارتقا به سری R9 400
      153
    • ارتقا به سری GTX 1000
      144
    • کارت قدیمی تر از amd رو نگه می دارم
      17
    • کارت قدیمی تر از nvidia رو نگه می دارم
      18
  2. 2. کدام ارتقا را بیشتر میپسندید ؟

• RX 480 تکی و CROSS
      53
    • RX 470 تکی و CROSS
      14
    • GTX 1080 تکی
      39
    • GTX 1070 تکی و SLI
      49
    • موارد ضعیف تر گرافیکهای نوظهور پاسکال و پلاریس
      8
    • در انتظار نسل بعد میمانم
      12
    • در انتظار نتایج GTX 1060 میمانم
      21
  3. 3. کدام کارت سفارشی از گرافیک RX 480 را بیشتر میپسندید ؟

• SAPPHIRE NITRO
      25
    • POWERCOLOR RED DEVIL
      17
    • GIGABYTE G1 GAMING
      16
    • ASUS STRIX
      35
    • XFX 480
      1
    • MSI GAMING X
      23

Recommended Posts

همونطور که tabitha عزیز گفتن این نتایجی که Nvidia منتشر کرده توش Rx480 خیلی ضعیف نشون داده شده که اینطور نیست ! 

rottr_2560_1440.pngrottr_1920_1080.png

untitled-4.png

کافیه یه مقایسه بکنید ! 

بازی Rise Ofthe Tomb Raider

فریمی که توسط Nvidia منتشر شده :

1080 : 41.5 

1440 : 27.6 

فریمی که توسط Guru3D و Techpowerup ارائه شده :

1080 : 62-63

1440 : 41.8

برای اینکه شلوغ نشه یه مورد رو مثال زدم چه در DX12 چه در DX11 همینطوریه !

ولی در همشون صدق میکنه 

عزیز این پستهارو بخونید:

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=58788&p=756422

و

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=61188&page=3#entry756495

کلا این نتایج قابل استناد نیستن، چون اصلا واقعی به نظر نمیرسن، و نتایج کارت 480 به نظر میرسه که خیلی ضعیفتر از مقدار واقعی هستش، بهتر هستش که برای بنچمارکهای رسمی از سایتهای معتبر صبر کنید، به نظر بنده دو کارت حداکثر با هم 5-4 اختلاف دارن که فکر میکنم که 480 قویتر باشه...

درضمن Vulkan دلیل بر برتری حتمی AMD نیست با اینکه پایه Vulkan چیزی نیست جز Mantle (دلیل اینکه کارتهای سری GCN 1.0 و 1.1 هم افزایش پرفورمنس فوق العاده پیدا کردن، این هستش) ولی انویدیا هم یکی از شرکتهایی هستش که در ساخت Vulkan دخالت داشته و خودش رو هم رئیس این فعالیت خونده!!! :-?

همچنین باید بدونی که علاوه بر منتل خیلی از تکنولوژی های DX12 هم در Vulkan بکار رفته(در حقیقت خیلی از تکنولوژی های منتل در DX12 هم بکار رفته)، Doom بازی انویدیا بوده که روی پرفورمنس اون در کارتهاش، مانور خیلی زیادی داده بود، (بگذریم که بازی خیلی سبکی هستش) ولی AMD با اضافه کردن پچ Vulkan به راحتی از انویدیا سبقت گرفت، درحقیقت این یک چشمه از اتفاقاتی هستش که داره میوفته، کلا اکثرعناوینی که امسال اومده(یه غیر از یه تعداد انگشت شماری که اونها هم مثل GOW و Rise Of The Tomb Raider بعداز پچ شدن عملکردشون به سمت AMD چرخیده) و اسم DX12 کنارش اومده، پرفورمنس متعلق به AMD بوده بدون هیچ چون و چرایی، خوب وقتی نگاه میکنیم که قرار نیست که بازی دیگه ای با DX11 بیاد، این نتایج هم که تغییری نمیکنه، پس AMD خیلی قبل از اومدن کارتهای نسل جدیدش، پیروزیش مسجل بوده، چیزیکه بیش از 1 سال هستش که دارم میگم... :big hug:

خیلی ساده هستش، کارتهای انویدیا از تکنولوژی های DX12 پشتیبانی نمیکنن، حتی انویدیا خیلی شعار داده بود که معماری های فرمی و کپلر هم از DX12 پشتیبانی میکنند و بزرگترین مانورش هم روی همین Vulkan بود(معمولا انویدیا ورژن بالاتری از OpenGL رو ساپورت میکرده در کارتهاش) ولی در حال حاضر پروفرمنسشون طبق گزارشها کاملا مفتضح بوده و درحقیقت پسرفت داشته که صدای دارندگان کارتهای سری فرمی و کپلر رو دراورده(یه سرچ بکنید، کاملا خواهید دید)

معماری مکسول و پاسکال نمیتونه از تکنولوژی های DX12 پشتیبانی کنه، علیرغم ادعاهایی که انویدیا میکنه، تقریبا هیچ حرفی برای گفتن در DX12 نداشته و معماری کارتهای گرافیک بهمین راحتی قابلیت تغییر نداره، به زبان ساده برخلاف ادعای انویدیا مبنی بر ساپورت ASYNC، انویدیا باید معماری کارتهای گرافیکش رو دوباره طراحی کنه که یکجور فاجعه برای انویدیا خواهد بود، چون معماری کارتهای گرافیکی که در حال حاضر میبینی شاید 6-5 سال پیش طراحی شده و 3-2 سال پیش تست شده، پس بهمین سادگی امکان انقلاب در کارتهای گرافیک انویدیا وجود نداره، فعلا که یک نسل گذشت و اتفاقی نیوفتاد، شاید در نسل بعداز پاسکال یه اتفاقاتی بیوفته...شاید...

منم بحثو الان ادامه نمیدم تا nda کارت 1060 هفته دیگه برداشته بشه

اما چند نکته:

1.تمام این عناوینو با review ها ی 480 چک کردم در تنظیمات متفاوت گرافیکی این تستها انجام شده و هیچ دو تستی کاملا در شرایط یکسان انجام نشده اند

2.در تمام این تستها کارت 960 حضور دارد انویدیا 480 رو اورده پایین چرا برا 960 رو اورده پایین .حتی در برخی شرایط نسبت افت فریم 960 بیشتر از 480 بوده است

3.انویدیا مگه این review رو داده این ریویو در سایت videocardz لیک شده و الان ریویو کاملش موجوده

4.چرا باید انویدیا یه review جعلی بده در حالی که هم در 3dmark و هم vr برتری کارتش برابر 480 به اثبات رسیده و در حد 980 و گاهی برتر از اون عمل کرده 

5.انویدیا نیومد با یه هایپ و مقایسه کراس فایر کارتش با 1080 در یه بازی خاص بگه با 200 دلار کمتر کارتی قویتر از 1080 داشته باشید و نتیجه کراس فایر واقعیش ضعیف تر از 1070 و نتیجه کارت تکیش حتی از 970 هم در بعضی بازیها ضعیف تر عمل کنه

19 july بعد عرضه review های غیر منتسب به انویدیا صحبت خواهیم کرد.

من دوست دارم amd قوی شه اما در این برهه باز هم شکست خورده

در مورد دایرکت ایکس 12

این صفحه رو میشناسیم چیه دیگه

http://www.amd.com/en-us/markets/game/featured

بازیهای دایرکت ایکس 12 کدامند rotr,hitman,ashes,total war

لازم نیست بگ سه عدد از این چهار تا جزء بازیهای ساپورت شده amd هستند

در مورد vulkan لازم نیست بگم ،چرا هست میگم که کدوم شرکت حمایت مالی از Khronos برای vulkan کرد شاید اسمش amd بوده

در مورد دوم ،دوم برای opengl تحت حمایت انویدیا بوده یه نگاه به صفحه بازیهای ویژه amd بندازید دوم رو میبینید بخاطر ولکان هست

راستی تا یادم نرفته یه نگاه دیگه بکنید چون فردا میگید deuss ex رو کارتهای amd direct x 12 بهتر عمل کرده اسمش جز، ساپورت شده ها و بازیهای ویژه هست

در مورد بحث اخر این ذات هر دو شرکته

من تست کردم بعد از نسل جدید و عرضه درایور جدید برای نسل قبل ،نه تنها درایور جدید باعث فریم دهی بهتر نشد بلکه افت هم داشتم در یک بازی مشابه هم با درایور جدید هم با قدیم

بعد amd با هایپ دروغین و نمایان کردن تاج سیاه چاله از مردم استفاده کرد و قیمت سهامش رفت بالا بعد معرفی 480

حالا انویدیا هم میخواد چهار تا دروغ بگه،amd میتونه چرا انویدیا نتونه

amd دروغ بگه خوبه.برا انویدیا بده

مرغ همسایه غازه

لینک به دیدگاه

درود

دوستان پیشنهاد میکنم صبر کنید تا بنچمارکها گیم سایت های معتبر واسه 1060 منتشر بشند.

زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد.

یا حق

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

به نظر من والکان برای amd یه امتیاز محسوب میشه علیرغم اینکه انویدیا هم مدعی این هست ولی amd چند سال هست که داره تلاش میکنه تا با یه برنامه نویسی دقیق از انویدیا جلو بزنه و من فکر میکنم داره موفق میشه چون از اونجا که همه میدونن کارتهای amd به مراتب قویتر بود ولی چون درایورهایی که میداد کامل نبود به همین دلیل نمیتونست از همه قدرت کارتهاش استفاده کنه ولی الان بعد از این همه درجازدن تونسته با یه برنامه نویسی دقیق به هدفش نزدیک بشه و با اومدن سی پی یوهای جدیدش به همه اهدافش خواهد رسید

لینک به دیدگاه

20160711175448_1-300x169.jpgdv-1-300x169.jpg20160711181331_1-300x169.jpgdv-2-300x169.jpg20160711181350_1-300x169.jpg20160711181839_1-300x169.jpg20160711183423_1-300x169.jpgdv-4-300x169.jpg

vulkan-doom-1080p.png

doom-vulkan-1080p-frametimes.png

doom-vulkan-4k-frametimes.png

صحبت از Vulkan شد گفتم این نتایج هم بهش اضافه بشه!

پ.ن: آخرین باری که DOOM پلی کردم اثری از لوگو انویدیا یا آپشن های گرافیکی اختصاصی در تنظیمات گرافیکی مشاهده نکردم، نمیدونم چطور بعضی از دوستان که به طور یقین حتی بازی رو تست نکردن در مورد این بازی و ارتباطش به انویدیا صحبت می کنند جای تعجب هست، احتمالا Battlefield 1 هم چون روی کارت انویدیا اجرا شده توطئه ای پشت صحنه در جریان هست....

از 6 تا بازی DX12 که 5 تاش جیره خور AMD هستند آینده کمپانی انویدیا مجهول الحال شده به حق چیزهای نشنیده!

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

ببخشید یک سوال چرا تو اخبار دنیای بازی منظورم تو برسسی هایی که از کارت ها میکننند خبری از  نیست این کارت در دست رس AMD Radeon Pro Duo  عموم نیست ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

20160711175448_1-300x169.jpgdv-1-300x169.jpg20160711181331_1-300x169.jpgdv-2-300x169.jpg20160711181350_1-300x169.jpg20160711181839_1-300x169.jpg20160711183423_1-300x169.jpgdv-4-300x169.jpg

vulkan-doom-1080p.png

doom-vulkan-1080p-frametimes.png

doom-vulkan-4k-frametimes.png

صحبت از Vulkan شد گفتم این نتایج هم بهش اضافه بشه!

@};-

داداش چرا بقیشو نذاشتی ؟؟؟ سانسور خبریه ؟؟؟!!!!

درصد افزایش کارایی با والکان برای 480 و 1080 : در رزولوشن 1080p :

w5i729ef4ib60cpo3dlj.png

voysk08vi2jdb93pakyt.png

m13lq0zeevihhyu5q0nt.png

درصد افزایش کارایی برای رزولوشن 2k هر دو کارت 480 و 1080 : به درصد افزایش کارایی هر دو کارت توجه کنید !!!!! کارت 970 که به سمت منفی رفته !!!!!

bj1qrw4714zqoy9dep9j.png

با بالاتر رفتن رزولوشن درصد افزایش کارایی برای کارت انودیا به حداقل میزان خودش میرسه !!!!!!

8tgj6rmxlopp1agdmqwr.png

ودر اخر هم در رزولوشن 4k کارایی کارت 1080 از api قدیمی open gl هم پایین تر میاد !!!!

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

w5i729ef4ib60cpo3dlj.png

voysk08vi2jdb93pakyt.png

m13lq0zeevihhyu5q0nt.png

درصد افزایش کارایی برای رزولوشن 2k هر دو کارت 480 و 1080 : به درصد افزایش کارایی هر دو کارت توجه کنید !!!!! کارت 970 که به سمت منفی رفته !!!!!

bj1qrw4714zqoy9dep9j.png

با بالاتر رفتن رزولوشن درصد افزایش کارایی برای کارت انودیا به حداقل میزان خودش میرسه !!!!!!

8tgj6rmxlopp1agdmqwr.png

ودر اخر هم در رزولوشن 4k کارایی کارت 1080 از api قدیمی open gl هم پایین تر میاد !!!!

مثبت هام تمام 

سانسور خبری همجا هست متاسفانه.

این هم یه نمونش بود.

به هر حال دم شما گرم همیشه خبر رو کامل پوشش میدی @};-

لینک به دیدگاه

w5i729ef4ib60cpo3dlj.png

voysk08vi2jdb93pakyt.png

m13lq0zeevihhyu5q0nt.png

bj1qrw4714zqoy9dep9j.png

8tgj6rmxlopp1agdmqwr.png

نمودار ها از بخش نظرات سایت VideoCardZ و WTFTECH بودند، دیگه ادامه اش اونجا نبود شما به بزرگی خودتون ببخشید!

تغییر رفتار نرخ فریم با افزایش رزولوشن به عوامل زیادی بستگی داره که مهم ترین دلیلش درایور آپتیمایز نشده هست، اما فارغ از نرخ فریم زمان تاخیر فریم ها به خوبی نشون میده نسل جدید AMD در مقابل پاسکال در مبحث گیم پلی روان کجا ایستاده!!!

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/radeon_rx_480_vs_geforce_gtx_970_test_na_kilku_procesorach?page=0,2

بچه ها یه نیگا به لینک بندازین من نفهمیدم منظورش چیه؟

2 نمونه بنچمارک گرفته بر اساس cpu و gpu 

کسی فهمید به منم توضیح بده مرسی

راستی با کروم باز کنید که اوتماتیک ترجمه بشه

ویرایش شده توسط ehsangomez
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نمودار ها از بخش نظرات سایت VideoCardZ و WTFTECH بودند، دیگه ادامه اش اونجا نبود شما به بزرگی خودتون ببخشید!

تغییر رفتار نرخ فریم با افزایش رزولوشن به عوامل زیادی بستگی داره که مهم ترین دلیلش درایور آپتیمایز نشده هست، اما فارغ از نرخ فریم زمان تاخیر فریم ها به خوبی نشون میده نسل جدید AMD در مقابل پاسکال در مبحث گیم پلی روان کجا ایستاده!!!

@};-

توقع می رفت GTX1080 با افزایش رزولوشن فاصله بیشتری از RX480 بگیره ولی ظاهرا اینطور اتفاق نیافتاده! اصولا کارتی مثل GTX1080 برای رزولوشون های بالاتر مثل 2K و 4K باید درایور اپتیمایز تری داشته باشه تا 1080P...

مقایسه کارت 700 دلاری با کارت 230 دلاری در فریم تایم!

همون طور که مشخص هست فریم تایم 480 از 970SSC بهتر بوده که به میزان قابل توجهی اورکلاک شده و از رفرنس 970 سریعتر هست. @};-

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

توقع می رفت GTX1080 با افزایش رزولوشن فاصله بیشتری از RX480 بگیره ولی ظاهرا اینطور اتفاق نیافتاده! اصولا کارتی مثل GTX1080 برای رزولوشون های بالاتر مثل 2K و 4K باید درایور اپتیمایز تری داشته باشه تا 1080P...

مقایسه کارت 700 دلاری با کارت 230 دلاری در فریم تایم!

همون طور که مشخص هست فریم تایم 480 از 970SSC بهتر بوده که به میزان قابل توجهی اورکلاک شده و از رفرنس 970 سریعتر هست. @};-

نتایج فریم تایم RX 480 فکر کنم در یکی از تاپیک ها قرار دادم الان خاطرم نیست، نتایج به روشنی بیان می کردند که تغییر زیادی بین نسل جدید و قبل AMD در این مبحث مشاهده نشده!

مشکلی نداره به زودی نتایج کارت ارزان قیمت تر 1060 هم منتشر میشه اونجا مقایسه بهتری در زمینه فریم تایم و انومالی ها انجام میدیم ;)

@};-

پ.ن: راستی اون دوست عزیزی که به گفته بعضی از کاربران اینقدر امانت دار و امین در حفظ خبر و مطالب هستند و شواهد هم داره میگه خیلی زودتر از بقیه اون نتایج رو دیدن چرا اطلاع رسانی نکردند؟!

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نتایج فریم تایم RX 480 فکر کنم در یکی از تاپیک ها قرار دادم الان خاطرم نیست، نتایج به روشنی بیان می کردند که تغییر زیادی بین نسل جدید و قبل AMD در این مبحث مشاهده نشده!

مشکلی نداره به زودی نتایج کارت ارزان قیمت تر 1060 هم منتشر میشه اونجا مقایسه بهتری در زمینه فریم تایم و انومالی ها انجام میدیم ;)

@};-

پ.ن: راستی اون دوست عزیزی که به گفته بعضی از کاربران اینقدر امانت دار و امین در حفظ خبر و مطالب هستند و شواهد هم داره میگه خیلی زودتر از بقیه اون نتایج رو دیدن چرا اطلاع رسانی نکردند؟!

من مطمئنم فریم تایم به طرز محسوسی در نمونه های غیر رفرنس RX480 بهتر خواهد بود. 

و البته فرکانس بالای پاسکال مسلما در بهبود فریم تایم نسبت به نسل قبل کمک حال خواهد بود... @};-

لینک به دیدگاه

نرخ فریم زمان تاخیر فریم ها به خوبی نشون میده نسل جدید AMD در مقابل پاسکال در مبحث گیم پلی روان کجا ایستاده!!!

اگر منظور شما فقط بحث فریم تایم باشه، ابتدا یک نگاه به جدول زیر بندازید (مطمئنم تا به حال این جدول رو دیدید، فقط جهت یادآوری عرض می کنم):

4pom_fpst.jpg

480 با ولکان در رزولیشن 1440p تقریباً 74 فریم گرفته با فریم تایم 13.6 و 1080 هم تقریباً 115 فریم گرفته با فریم تایم 8.7 که با توجه به فریم ریتی که 1080 و 480 گرفتن به نظر من که نتایج کاملاً طبیعی هست.

اگر هم منظور شما Frame Experience هست که به این نمونه توجه کنید:

2lqg_pcfpst.png

که باز هم میبینید مورد خاصی در مورد استاترها مشاهده نمیشه! ضمن اینکه این بازی Project CARS هست و نمیدونم چقدر به نتایج بنچمارک این بازی دقت کردین یا اصلاً خودتون وقت داشتید این بازی رو با کارت های AMD تجربه کنید یا خیر، اما بهتون قول میدم وقتی پای مشکل AMD در GameWorks به میان میاد در هیچ بازی دیگری بیشتر از این بازی این مشکل به چشم نخواهد آمد!

البته قبول دارم ممکنه کارت های AMD در یک عنوان خاصی دچار استاترهای شدید بشن اما مگر کارت های انویدیا همچین مشکلی ندارن؟ استاترهای 1080 رو در عنوان Warhammer رو که مطمئنم دیدید.

از 6 تا بازی DX12 که 5 تاش جیره خور AMD هستند

و اما در مورد این بازی های جیره خور!

تا جایی که من اطلاع دارم 4 تا از این بازی ها Forza و Quantum Break و Killer Instincts و GoW: UE هستن. از کی تا حالا مایکروسافت جیره خور AMD شده؟

یا شما که فرمودین از 6 بازی 5 تاش، آیا منظور شما از بازی ششم این بود:

cg9c_10100531222l.jpg

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

اگر منظور شما فقط بحث فریم تایم باشه، ابتدا یک نگاه به جدول زیر بندازید (مطمئنم تا به حال این جدول رو دیدید، فقط جهت یادآوری عرض می کنم):

4pom_fpst.jpg

480 با ولکان در رزولیشن 1440p تقریباً 74 فریم گرفته با فریم تایم 13.6 و 1080 هم تقریباً 115 فریم گرفته با فریم تایم 8.7 که با توجه به فریم ریتی که 1080 و 480 گرفتن به نظر من که نتایج کاملاً طبیعی هست.

اگر هم منظور شما Frame Experience هست که به این نمونه توجه کنید:

2lqg_pcfpst.png

که باز هم میبینید مورد خاصی در مورد استاترها مشاهده نمیشه! ضمن اینکه این بازی Project CARS هست و نمیدونم چقدر به نتایج بنچمارک این بازی دقت کردین یا اصلاً خودتون وقت داشتید این بازی رو با کارت های AMD تجربه کنید یا خیر، اما بهتون قول میدم وقتی پای مشکل AMD در GameWorks به میان میاد در هیچ بازی دیگری بیشتر از این بازی این مشکل بیشتر به چشم نخواهد آمد!

البته قبول دارم ممکنه کارت های AMD در یک عنوان خاصی دچار استاترهای شدید بشن اما مگر کارت های انویدیا همچین مشکلی ندارن؟ استاترهای 1080 رو در عنوان Warhammer که مطمئنم دیدید.

و اما در مورد این بازی های جیره خور!

تا جایی که من اطلاع دارم 4 تا از این بازی ها Forza و Quantum Break و Killer Instincts و GoW: UE هستن. از کی تا حالا مایکروسافت جیره خور AMD شده؟

یا شما که فرمودین از 6 بازی 5 تاش، آیا منظور شما از بازی ششم این بود:

cg9c_10100531222l.jpg

حقیقتش این تاپیک جای پرداختن به این مسائل نیست، اما توضیح مختصری که میتونم بدم اونم اینه که جهش فریم تایم باعث ایجاد استاتر و انومالی ها میشه که حتی در اون نموداری که قرار دادید جهش ها کاملا مشخص هستند و ردیف اول محصولات AMD به خوبی مستعد پریدن از روی تور هستند.

پتانسیل پریدن از روی تور هم اینطوری به نمایش میزارن و مستر پیس خلق می کنند :دی

jg8h5vxy45wartnp0qdn.jpg

افزایش عملکرد برای محصولات AMD با برداشته شدن Overhead سخت افزاری چیز عجیبی نیست، نمیدونم چرا اینقدر 5 فریم پایین بالا میشه تعجب می کنید، شما یه نگاه به مشخصات تراشه GP106 کنی و با Polaris 10 مقایسه بشه متوجه میشی انویدیا برای حذف مهره فیل پیاده فرستاده داخل میدان!

فقط امیدوارم نتایج نهایی زیاد برای AMD آبروریزی به ارمغان نداشته باشه چون تا معرفی وگا قطعا چیزی برای فروش نخواهد داشت و این جو سازی ها هم زیاد در تغییر بازار مؤثر نیست.

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1.تمام این عناوینو با review ها ی 480 چک کردم در تنظیمات متفاوت گرافیکی این تستها انجام شده و هیچ دو تستی کاملا در شرایط یکسان انجام نشده اند

2.در تمام این تستها کارت 960 حضور دارد انویدیا 480 رو اورده پایین چرا برا 960 رو اورده پایین .حتی در برخی شرایط نسبت افت فریم 960 بیشتر از 480 بوده است

3.انویدیا مگه این review رو داده این ریویو در سایت videocardz لیک شده و الان ریویو کاملش موجوده

4.چرا باید انویدیا یه review جعلی بده در حالی که هم در 3dmark و هم vr برتری کارتش برابر 480 به اثبات رسیده و در حد 980 و گاهی برتر از اون عمل کرده 

5.انویدیا نیومد با یه هایپ و مقایسه کراس فایر کارتش با 1080 در یه بازی خاص بگه با 200 دلار کمتر کارتی قویتر از 1080 داشته باشید و نتیجه کراس فایر واقعیش ضعیف تر از 1070 و نتیجه کارت تکیش حتی از 970 هم در بعضی بازیها ضعیف تر عمل کنه

19 july بعد عرضه review های غیر منتسب به انویدیا صحبت خواهیم کرد.

من دوست دارم amd قوی شه اما در این برهه باز هم شکست خورده

در مورد دایرکت ایکس 12

این صفحه رو میشناسیم چیه دیگه

http://www.amd.com/en-us/markets/game/featured

بازیهای دایرکت ایکس 12 کدامند rotr,hitman,ashes,total war

لازم نیست بگ سه عدد از این چهار تا جزء بازیهای ساپورت شده amd هستند

در مورد vulkan لازم نیست بگم ،چرا هست میگم که کدوم شرکت حمایت مالی از Khronos برای vulkan کرد شاید اسمش amd بوده

در مورد دوم ،دوم برای opengl تحت حمایت انویدیا بوده یه نگاه به صفحه بازیهای ویژه amd بندازید دوم رو میبینید بخاطر ولکان هست

راستی تا یادم نرفته یه نگاه دیگه بکنید چون فردا میگید deuss ex رو کارتهای amd direct x 12 بهتر عمل کرده اسمش جز، ساپورت شده ها و بازیهای ویژه هست

در مورد بحث اخر این ذات هر دو شرکته

من تست کردم بعد از نسل جدید و عرضه درایور جدید برای نسل قبل ،نه تنها درایور جدید باعث فریم دهی بهتر نشد بلکه افت هم داشتم در یک بازی مشابه هم با درایور جدید هم با قدیم

بعد amd با هایپ دروغین و نمایان کردن تاج سیاه چاله از مردم استفاده کرد و قیمت سهامش رفت بالا بعد معرفی 480

حالا انویدیا هم میخواد چهار تا دروغ بگه،amd میتونه چرا انویدیا نتونه

amd دروغ بگه خوبه.برا انویدیا بده

مرغ همسایه غازه

بنده هم نمیخوام با اطمینان در مورد چیزی که بصورت رسمی ارائه نشده، صحبت کنم، ولی:

در جواب 1 و 2 باید بگم که بهتر هستش که ریویوهارو دوباره چک کنید، آدرس پستهایی رو که زدم رو برید چک کنید، متوجه اختلاف 960 با 480 خواهید شد...

3.پسر خوب این ریویو توسط انویدیا ارائه شده!!! این هم لینک ریویو که توسط PDF ارائه شده به تسترها!!!(یه نکته خنده داری وجود داره، تا حالا دیدین که فولکس واگن ماشینی رو ارائه بده و بعد خودش Road Test کنه و نتایج رو ارائه بده؟؟؟ =))  :D)

http://videocardz.com/62138/nvidia-geforce-gtx-1060-reviewers-guide-leaked

سایت ویدیوکاردز هیچ ریویویی انجام نمیده!!!!

درضمن دوستان توجه کردن که انویدیا از ابتدای بحث اومدن پولاریس از چه سیاستهایی کثیفی(بله فوق العاده کثیفی برای خراب کردن رقیب استفاده کرد؟؟؟) ابتدا معرفی با عجله پاسکال بود(شاید این یکی رو کثیف نشه خوند و یک سیاست اقتصادی باشه) سپس شایعه های مثل بی کیفیت بودن کارتهای پولاریس(شایعه شده بود که شرکای AMD شکایت کردن که AMD فرصت تست کامل کارتهارو بهشون نداده) ، پایین بودن فرکانس کارت به مقدار 850Mhz (راستش من یکی نمیدونم که فرکانس کارت چه اهمیتی داره وقتی پرفورمنسی رو که باید ارائه بده، رو میتونه ارائه بده؟؟؟ :-?) بعداز اون بحث چیپهای موبیلیتی بود، بعداز اون بحث پرفورمنس پایین این کارتها(برای کارت Mid Range که به نظر بنده فوق العاده هستش) بعداز اون هم بلافاصله بعداز معرفی کارت 480، انویدیا کارت 1060 رو معرفی کرد و اعلام کرد که پرفورمنس به اندازه 980 داره(پس 480 نخرید و منتظر 1060 بمونید!!! :D) که این هم باز یک سیاست اقتصادی خوانده میشه، ولی خیلی خنده دار هستش که انویدیا برای رقابت با کارتهای Mid Range از AMD تمام رنج کارتهای خودش رو ارائه کرده و هنوز هم داره بازنده میشه!!!!!! =))  =))  =)) و در نهایت هم بحث مصرف PCIE روی مادربورد که نخرید، باعث ترکیدن مادربوردهاتون میشه که دیگه همه دوستان در جریان این قضیه هستن... :clapping:  :clapping:  :clapping:

4.میشه این بنچمارک رو در اختیار بنده و دوستان هم قرار بدید؟

5.عزیز من شما یک فن بسیار ناراضی هستید که جلوی چشماتون رو گرفتید، تو همین فروم برید و چک کنید که پرفورمنس کراسفایر 480 به راحتی از 1080 بهتر بوده، حتی اسکرینهایی از شرایط کاملا یکسان هر دو تست 1080 و 480 رو دوستان قرار دادن در این فروم، اما در مورد بازیهای دیگه، بله همه بازیهای از کراسفایر پشتیبانی نمیکنند، ولی اون تعدادی که پشتیبانی میکردن، با اینکه بیشتر اون عناوین متعلق به انویدیا و قدیمی بودن و تقریبا هیچ عنوان DX12 در اون تستها وجود نداشت، اختلاف پرفورمنس CFx 480 فقط در حدود 2 درصد از 1080 کمتر بوده:

post-10788-0-28889900-1468414892_thumb.png

عزیز من شما چک کن که DX12 رو رسما چه شرکتی پایه گذاری کرده و چه شرکتی پیشرو هستش در اون، AMD با منتل پایه گذار تمام این بدعتها بوده، پس دلیلی داره که شرکتهای بازیساز برای DX12 برن سراغ انویدیا؟؟؟ :-? اما جالب هستش که باز هم با وارد شدن DX12 واقعی به Rise Of The Tomb Raider که بازی انویدیا هستش، کارتهای AMD چقدر برتر شدن و همین قضیه در مورد Vulkan و Doom هم اتفاق افتاده... :clapping:

کرونوس رو هم رسما AMD با در اختیار قرار دادن منتل ورژن 1.0، Revive کرد و بعد هم انویدیا شد رئیس کل  =))  :D ولی هیچی نداشته برای Vulkan رسما، البته چندتا چیز داشته، دود و نور!!!!! بخدا این کارکنان انویدیا قلیونی هستن، کسی باورش نمیشه!!! اون همه مانور هم داد سر VXAO که فیچر DX12 هستش و خریدارانش رو گول زد، ولی رسما فقط روی DX11 در بازی Rise Of The Tomb Raider که بازی انویدیا بود، اجرا میشد!!!!! پس ربطی به DX12 نداشته و فقط کلاه برداری بوده، البته بگیم که با آخرین درایور انویدیا این نورپردازی برای اولین روی DX12 اجرا شده!! :D

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حقیقتش این تاپیک جای پرداختن به این مسائل نیست، اما توضیح مختصری که میتونم بدم اونم اینه که جهش فریم تایم باعث ایجاد استاتر و انومالی ها میشه که حتی در اون نموداری که قرار دادید جهش ها کاملا مشخص هستند و ردیف اول محصولات AMD به خوبی مستعد پریدن از روی تور هستند.

jg8h5vxy45wartnp0qdn.jpg

افزایش عملکرد برای محصولات AMD با برداشته شدن Overhead سخت افزاری چیز عجیبی نیست، نمیدونم چرا اینقدر 5 فریم پایین بالا میشه تعجب می کنید، شما یه نگاه به مشخصات تراشه GP106 کنی و با Polaris 10 مقایسه بشه متوجه میشی انویدیا برای حذف مهره فیل پیاده فرستاده داخل میدان!

فقط امیدوارم نتایج نهایی زیاد برای AMD آبروریزی به ارمغان نداشته باشه چون تا معرفی وگا قطعا چیزی برای فروش نخواهد داشت و این جو سازی ها هم زیاد در تغییر بازار مؤثر نیست.

@};-

فرم تایم در هر بازی با هر سیتمی با هر ویندوزی و با اپدیت هر درایوری مطمئنا متفاوته دلیلشو خودتون بهتر از من میدنید

لابراتوراهای سخت افزاری هر کدوم از سخت افزارهای متفاوت برای نتایج تستهاشون استفاده میکنن بازیهای مورد تست شرایط تست اونها و تنظیمات به کاربرده شده در اونها در موقع تستهاشون متفاوته و مطمئنا در این لابراتوارها هم هیچ کدومشون بی طرف عمل نمیکنن

مثلا فرم تایمی که شما از این سایت در بازی GTA V گذاشتید رو با نمونه سایت GURU3D مقایسش میکنیم :

dr3p_1.png

حتی با تغییر رزولوشن این فرم تایم بسیار تغییر میکنه مثلا به این بازی دقت کنید :

1oq0_6.png

تصویر بالا در رزولوشن 2k و برای کارتهای هر دو شرکته تقریبا میشه گفت همه کارتها خوب عمل کردن

حالا همون بازی در دقت 4k دقت کنید :

g9g2_5.png

در بازیهای dx 12 هم همیشه اینطور نیست و قضیه به نفع انودیا نیست

kvj_2.png

rmrm_4.png

بازی تامب رایدر رو نذاشتم چون باید منتظر تستهاش با این پچ اخری برای DX 12 که ریلیز شده موند و دید نتایج رو

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

jg8h5vxy45wartnp0qdn.jpg

@};-

بله عزیز GTA V که بازی انویدیا و DX11 و به شدت CPU bound بوده رو لیست کردن سخت نیست، بنده هم نمیگم که AMD دارای Frame Pacing بهتری هستش، ولی این قضیه در مورد انویدیا هم قابل بحث هستش:

post-10788-0-88751100-1468418006_thumb.pngpost-10788-0-59837800-1468418014_thumb.pngpost-10788-0-52175800-1468418026_thumb.pngpost-10788-0-57031900-1468418040_thumb.pngpost-10788-0-17886200-1468418053_thumb.png

درضمن این نمودار رو از کجا گیر اوردید؟؟

این از Tomshardware:

post-10788-0-05783800-1468418103_thumb.pngpost-10788-0-39533400-1468418108_thumb.png

در کل Frame turbulance (تغییرات نرخ فریم)زیر 40-30 اصلا قابل مشاهده نیست ولی باز هم AMD تونسته این ضعف Frame Pacing خودش رو با درایورهای جدیدترش، به شدت بهتر کنه...

خیلی واسم جالب هستش که GPU میان رده از AMD میشه فیل و GPU میان رده انویدیا میشه، سرباز پیاده با 100 دولار قیمت بالاتر!!!! :clapping:  :clapping:  :clapping:

راستی دوستان اطلاعاتی هم از 1060 نسخه 3 گیگ بیرون اومده که با قیمت 150 دولار، ظاهرا میخواد با 470 رقابت کنه، فقط به نظر میرسه که خیلی ضعیفتر از این حرفا باشه:

post-10788-0-44316700-1468418341_thumb.jpg

دوستان نگن که 1060 مدل 3 گیگ، کارت خوبی هستش با توجه به اطلاعاتی که از مدل 6 گیگ بیرون اومده، چون این کارت کاملا معماری متفاوتی داره و به نظر بسیار ضعیفتر هستش...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

رکورد شکنی های پیاپی ، برد مرجع را شگفت زده کرد !

اورکلاک  RX 480 رفرنس تا 1500 مگاهرتز ، کلید خورد !

sbuhvajgi8mgyi235l8s.jpg

آورکلاکر معروف، der8auer از اعضای PCGHX ، بالاخره رکورد 1500mhz را با نمونه ی رفرنس از کارت RX 480 به ثبت رساند و به صورت پایدار در 3DMark Fire Strike1 2 3 4 تست کردشایان ذکر است که تاکنون بیشترین رکورد تست پایداربرای این کارت ، در 1480mhz  گزارش شده بود که توسط واتر کولر و به مدد کنترلر PWM مجزا که بر برد رفرنس لحیم کاری شده بود، بدست آمد.

اگرچه دستیابی به این رکورد جدید توسط برد مرجع و پس از بارها تلاش ناموفق ، بالاخره توسط این آورکلاکر نامی  به ثمر نشست ؛  با این وجود ، کلاک غالب  برای بیشتر چیپها (به صورت پایداردر 3DMark Fire Strike) ، همان 1480mhz گزارش شده است ؛ که این ناهمگونی (رایج) هم ، احتمالا در نتیجه ی برخی عوامل نامطلوب  ، در پروسه ی تولید انبوه چیپ ها رخ میدهد.

rk3oznfdp6lqyeo6fgjf.jpg  j02d2o30ieqdgc8rit0t.jpg

لازم به ذکر است که لفظ پاور-مود(هک) ؛ عملاً به معنای اتصال میکرو کنترلری جانبی به برد کارت است ، به گونه‌ای که با کنترلر PWM مرتبط شود؛ و در حال حاضر این روش برای افزایش ولتاژ اعمال شده به برد مرجع ، با عبور از (پروسه ی) سد 1.15v در نرم‌افزار Wattman ، اعمال میشود؛ تا نهایتاً ولتاژ قابل مشاهده در محیط نرم‌افزار ، برابر 1.35v خواهد شد که مقدار حقیقی آن نیز 1.326v است.  (تشریح جزییات فنی بایوس های مود شده را به آینده موکول میکنیم)

به علاوه ، در نتیجه ی پروسه ی مذکور ، در‌واقع کنترلر PWM را فریب داده‌ایم تا 50% بیش از حالت پیش‌فرض ، قادر به عبور جریان گردد! بنابراین POWER TARGET (در درایور) ، با جهش مؤثر برابری ، از 150% پیش‌فرض ، به 300% تبدیل میشود.

qpb7hrafd6ipe57vggl3.jpg  sbuhvajgi8mgyi235l8s.jpg

مجموعه ی این تغییرات ، اینگونه روایت میکند که احتمالا پاوری بیش از 400w ، درمانگر این RX 480 مود شده خواهد بود ؛ یک پاور خوب ، به همراه یک مادربرد مطمئن ! ؛ که به واقع ، محدودیتی را ایجاد نخواهد کرد

توان مصرفی (حقیقی) کارت به آستانه ی 260Watt میرسد و در گام آخر راهکار خنک سازی مایع ، از برند Raijintek ، که منحصرا بر GPU قرار گرفته و کفایت میکند !

ترانسفورماتور ولتاژ(VRM) کارت مرجع ، به حدکفایت (حتی مازاد بر نیاز) این کارت طراحی شده که در صورت استفاده از فن بدون هیتسینک نیز ، فشارو آسیبی را متوجه نخواهد شد

اظهارات پایانی der8auer ، حاکی از آن است که هشدارهای جدی  که به صورت سناریوهای مختلف ، بازارهای فروش  برد مرجع را هدف گرفته ، صحت ندارد و به زودی نیز مدل های سفارشی شرکا با طراحی اصلاح شده تر و فرکانس پیشفرض (کارخانه ای) بالاتر از راه خواهد رسید .

پس خوش‌بینانه در انتظار کارتهای سفارشی با فرکانس تقریبی 1400 بمانید ؛ هرچند تجربه ی این مقادیر در مدل های فعلی نیز امکان‌پذیر است .

ضمناً کلاک 1600 اعلام شده نیز به واسطه ی دستکاری در درایور و قرائت در (نرم افزار) GPU-Z اعلام شده است و درواقعیت، دسترسی به این فرکانس برای مدل مذکور محال است .

از طرفی اخیراً EK Water Blocks1 2 در راستای حذف محدودیت‌های آورکلاک (GPU و VRAM) از برد مرجع RX 480 ، تصویری از خنک کننده ی جدید خود در facebook منتشر کرده بود که بلاک مسی خنک کننده ، برد مرجع کوچک را  به طور کامل دربر میگیرد؛ گفتنی است که مراحل طراحی این برد به طور کامل انجام شده و در گام تولید انبوه است.

cggwwpxx0leynper19js.jpg

1 2Aqua Computer از واتربلاک RX 480 رونمایی کرد متن کامل

avi6m4yo9h8g2wuxygk4.jpg

منبع :  pcgameshardware 1 2

لینک به دیدگاه

sbuhvajgi8mgyi235l8s.jpg

آورکلاکر معروف، der8auer از اعضای PCGHX ، بالاخره رکورد 1500mhz را با نمونه ی رفرنس از کارت RX 480 به ثبت رساند و به صورت پایدار در 3DMark Fire Strike1 2 3 4 تست کرد. شایان ذکر است که تاکنون بیشترین رکورد تست پایداربرای این کارت ، در 1480mhz  گزارش شده بود که توسط واتر کولر و به مدد کنترلر PWM مجزا که بر برد رفرنس لحیم کاری شده بود، بدست آمد.

اگرچه دستیابی به این رکورد جدید توسط برد مرجع و پس از بارها تلاش ناموفق ، بالاخره توسط این آورکلاکر نامی  به ثمر نشست ؛  با این وجود ، کلاک غالب  برای بیشتر چیپها (به صورت پایداردر 3DMark Fire Strike) ، همان 1480mhz گزارش شده است ؛ که این ناهمگونی (رایج) هم ، احتمالا در نتیجه ی برخی عوامل نامطلوب  ، در پروسه ی تولید انبوه چیپ ها رخ میدهد.

لازم به ذکر است که لفظ پاور-مود(هک) ؛ عملاً به معنای اتصال میکرو کنترلری جانبی به برد کارت است ، به گونه‌ای که با کنترلر PWM مرتبط شود؛ و در حال حاضر این روش برای افزایش ولتاژ اعمال شده به برد مرجع ، با عبور از (پروسه ی) سد 1.15v در نرم‌افزار Wattman ، اعمال میشود؛ تا نهایتاً ولتاژ قابل مشاهده در محیط نرم‌افزار ، برابر 1.35v خواهد شد که مقدار حقیقی آن نیز 1.326v است.  (تشریح جزییات فنی بایوس های مود شده را به آینده موکول میکنیم)

به علاوه ، در نتیجه ی پروسه ی مذکور ، در‌واقع کنترلر PWM را فریب داده‌ایم تا 50% بیش از حالت پیش‌فرض ، قادر به عبور جریان گردد! بنابراین POWER TARGET (در درایور) ، با جهش مؤثر 2 برابری ، از 150% پیش‌فرض ، به 300% تبدیل میشود.

مجموعه ی این تغییرات ، اینگونه روایت میکند که احتمالا پاوری بیش از 400w ، درمانگر این RX 480 مود شده خواهد بود ؛ یک پاور خوب ، به همراه یک مادربرد مطمئن ! ؛ که به واقع ، محدودیتی را ایجاد نخواهد کرد. 

توان مصرفی (حقیقی) کارت به آستانه ی 260Watt میرسد و در گام آخر راهکار خنک سازی مایع ، از برند Raijintek ، که منحصرا بر GPU قرار گرفته و کفایت میکند !

ترانسفورماتور ولتاژ(VRM) کارت مرجع ، به حدکفایت (حتی مازاد بر نیاز) این کارت طراحی شده که در صورت استفاده از فن بدون هیتسینک نیز ، فشارو آسیبی را متوجه نخواهد شد. 

اظهارات پایانی der8auer ، حاکی از آن است که هشدارهای جدی  که به صورت سناریوهای مختلف ، بازارهای فروش  برد مرجع را هدف گرفته ، صحت ندارد و به زودی نیز مدل های سفارشی شرکا با طراحی اصلاح شده تر و فرکانس پیشفرض (کارخانه ای) بالاتر از راه خواهد رسید .

پس خوش‌بینانه در انتظار کارتهای سفارشی با فرکانس تقریبی 1400 بمانید ؛ هرچند تجربه ی این مقادیر در مدل های فعلی نیز امکان‌پذیر است .

ضمناً کلاک 1600 اعلام شده نیز به واسطه ی دستکاری در درایور و قرائت در (نرم افزار) GPU-Z اعلام شده است و درواقعیت، دسترسی به این فرکانس برای مدل مذکور محال است .

از طرفی اخیراً EK Water Blocks1 2 در راستای حذف محدودیت‌های آورکلاک (GPU و VRAM) از برد مرجع RX 480 ، تصویری از خنک کننده ی جدید خود در facebook منتشر کرده بود که بلاک مسی خنک کننده ، برد مرجع کوچک را  به طور کامل دربر میگیرد؛ گفتنی است که مراحل طراحی این برد به طور کامل انجام شده و در گام تولید انبوه است.

cggwwpxx0leynper19js.jpg

avi6m4yo9h8g2wuxygk4.jpg

+1 

اینو من کشفش کرده بودم 

یه ویدیو بود تو youtube ایشون اور کردن و توضیح هم دادن

اشکالی نداره لینکشو قرار بدید دوستان ببینن

ویرایش شده توسط -MOBIN-
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه رکورد معتبر بدون دستکاری در درایور گرافیک:

http://www.3dmark.com/3dm/12827887

حدود 13.5K گرافیک اسکور RX480 در فرکانس 1300 مگاهرتز.

میتونید از نمونه های غیر رفرنس حداقل همچین امتیازی انتظار داشته باشید. @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

sbuhvajgi8mgyi235l8s.jpg

آورکلاکر معروف، der8auer از اعضای PCGHX ، بالاخره رکورد 1500mhz را با نمونه ی رفرنس از کارت RX 480 به ثبت رساند و به صورت پایدار در 3DMark Fire Strike1 2 3 4 تست کرد. شایان ذکر است که تاکنون بیشترین رکورد تست پایداربرای این کارت ، در 1480mhz  گزارش شده بود که توسط واتر کولر و به مدد کنترلر PWM مجزا که بر برد رفرنس لحیم کاری شده بود، بدست آمد.

به علاوه ، در نتیجه ی پروسه ی مذکور ، در‌واقع کنترلر PWM را فریب داده‌ایم تا 50% بیش از حالت پیش‌فرض ، قادر به عبور جریان گردد! بنابراین POWER TARGET (در درایور) ، با جهش مؤثر 2 برابری ، از 150% پیش‌فرض ، به 300% تبدیل میشود.

مجموعه ی این تغییرات ، اینگونه روایت میکند که احتمالا پاوری بیش از 400w ، درمانگر این RX 480 مود شده خواهد بود ؛ یک پاور خوب ، به همراه یک مادربرد مطمئن ! ؛ که به واقع ، محدودیتی را ایجاد نخواهد کرد. 

ترانسفورماتور ولتاژ(VRM) کارت مرجع ، به حدکفایت (حتی مازاد بر نیاز) این کارت طراحی شده که در صورت استفاده از فن بدون هیتسینک نیز ، فشارو آسیبی را متوجه نخواهد شد. 

cggwwpxx0leynper19js.jpg

avi6m4yo9h8g2wuxygk4.jpg

ابن چرا خبرش الان اومد؟

چند روز پیش بود راجع به این قضیه بحث کرده بودیم هم راجع به این 1500 مگاهرتزیه هم خود رومان هارتونگ  :-?  

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...