رفتن به مطلب

تاج خورشید نمایان شد »»» نتایج و بررسی RX 480 اضافه شد »»» نتایج و بررسی RX 470 اضافه شد + نظرسنجی

اشتراک گذاری

کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟  

406 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟

• همچنان گرافیک R9 300 خود را نگه میدارم
      11
    • همچنان گرافیک GTX 900 خود را نگه میدارم
      63
    • ارتقا به سری R9 400
      153
    • ارتقا به سری GTX 1000
      144
    • کارت قدیمی تر از amd رو نگه می دارم
      17
    • کارت قدیمی تر از nvidia رو نگه می دارم
      18
  2. 2. کدام ارتقا را بیشتر میپسندید ؟

• RX 480 تکی و CROSS
      53
    • RX 470 تکی و CROSS
      14
    • GTX 1080 تکی
      39
    • GTX 1070 تکی و SLI
      49
    • موارد ضعیف تر گرافیکهای نوظهور پاسکال و پلاریس
      8
    • در انتظار نسل بعد میمانم
      12
    • در انتظار نتایج GTX 1060 میمانم
      21
  3. 3. کدام کارت سفارشی از گرافیک RX 480 را بیشتر میپسندید ؟

• SAPPHIRE NITRO
      25
    • POWERCOLOR RED DEVIL
      17
    • GIGABYTE G1 GAMING
      16
    • ASUS STRIX
      35
    • XFX 480
      1
    • MSI GAMING X
      23

Recommended Posts

• کاربر ویژه

نه منظورم این بود که یه سوکت برق هم از پاور میخوره روی برد تو همون پین اضافیه تو عکس در واقع برد علاوه بر برق شکاف pci این برق رو هم تزریق می کنه به کارت دیگه ؟؟؟  :-?

کلا اکثر مادربوردهایی که SLI و CF رو ساپورت میکنن، مشکل کمبود برق پیدا خواهند کرد که این کمبود برق با ریست شدن سیستم در استرس خودش رو نشون میده، در صورتیکه گرافیک هم برق مورد نظر خودش رو نتونه از ریل های پاور بدست بیاره، برق بیشتری رو از PCIE مادربورد میکشه...

میدونی قضیه چی هستش دوستان، یادم میاد یه مدت پیش یه بحثی پیش اومد با یکی از دوستداران انویدیا در یه تاپیک دیگه ای که PCIE نمیتونه بیشتر از 75 وات برق رو به کارت گرافیک بده، بحث درمورد استفاده کارت 980 بود فکر میکنم که این عزیز با اطمینان میگفت که چطور کارتی که مثلا 2تا ورودی برق 6 پین داره، نمیتونه بیشتر از 225 وات مصرف داشته باشه، و چقدر هم مورد تایید طرفداران انویدیا بود این صحبت، ولی الان همون طرفداران میان همون قضیه رو نقض میکنن و میگن که کارت داره از مادربورد بیشتر از 75 وات برق میکشه و خطرناکه برای مادربورد!!!!!! :-?  :-?  :-? 

من دیگه حرفی برام باقی نمیمونه!!!

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان این هم همون مدل غیر رفرنس نایترو Nitro از سافایر که درز کرده بود، فقط رنگش بهتر شده(حقیقتش یک کمی قابل تحمل تر شده):

attachicon.gifSAPPHIRE-Radeon-RX-480-NITRO.jpg

این کارت هم از یک 8 پین استفاده میکنه...

و اما خبر بسیار مهم دیگه، این هستش که کارت RX 485 کارت Full Chip از AMD در این رنج هستش، بر اساس شکل نامگذاری که AMD اعلام کرده در نسل جدید کارتهاش:

attachicon.gifAMD-Radeon-RX-400-series-900x489.jpg

پس با این حساب باید منتظر کارتهای:

attachicon.gif1.JPG

باشید...

اوه اوه چه کردن لیست  رو چه خبره...  :big hug:  

من که فکر می کردم بتونه نهایت یه 480 و یه فیوری بده   :D

انگار بالاخره قراره واقعا پولاریس رو فول چیپ کنه ...  :D

اما من همین xfx رو می خوام لامصب چرا نمیدن بیرون... بنظر از همون اول هم قشنگ بود این و بخاطر نور پردازی اینجوریه و گرنه همونه؟!!  :-?  :x

لامصب پره هاش با ادم حرف میزنه میگه بیا منو بخر...  :D  :big hug:

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

دوستان این هم همون مدل غیر رفرنس نایترو Nitro از سافایر که درز کرده بود، فقط رنگش بهتر شده(حقیقتش یک کمی قابل تحمل تر شده):

attachicon.gifSAPPHIRE-Radeon-RX-480-NITRO.jpg

این کارت هم از یک 8 پین استفاده میکنه...

و اما خبر بسیار مهم دیگه، این هستش که کارت RX 485 کارت Full Chip از AMD در این رنج هستش، بر اساس شکل نامگذاری که AMD اعلام کرده در نسل جدید کارتهاش:

attachicon.gifAMD-Radeon-RX-400-series-900x489.jpg

پس با این حساب باید منتظر کارتهای:

attachicon.gif1.JPG

باشید...

آخه چرا اینکار رو میکنند

تا میای یک سیستم ببندی میبینی یک کارت جدید معرفی شد تازه باز بعد اینها میبینی cpu های جدید میخواد بیاد که یک چندماه هم بزار رو اون!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آخه چرا اینکار رو میکنند

تا میای یک سیستم ببندی میبینی یک کارت جدید معرفی شد تازه باز بعد اینها میبینی cpu های جدید میخواد بیاد که یک چندماه هم بزار رو اون!!!

عزیز از من به شما پیشنهاد، قبل از اینکه این پست بنده رو آقای حسینی ببینه و پاک کنه!! :D  =))

اصلا تو خط گیم و بستن و آپگرید سیستم بیوفتی، هیچ سودی که نداره هیچ، فقط خرج رو دست خودت میزاری، هر سال حداقل 3-2 تومن پیاده میشی بابت همچین چیزی...

لینک به دیدگاه

عزیز از من به شما پیشنهاد، قبل از اینکه این پست بنده رو آقای حسینی ببینه و پاک کنه!! :D  =))

اصلا تو خط گیم و بستن و آپگرید سیستم بیوفتی، هیچ سودی که نداره هیچ، فقط خرج رو دست خودت میزاری، هر سال حداقل 3-2 تومن پیاده میشی بابت همچین چیزی...

نه منظورم برای همین نسل هستش!!!

اینجوری باید تا آخر های فصل پاییز صبر کرد

آخه من صبر ندارم(از طرفی هم منطق میگه صبر کن)

تا کی باید با این سیستم ذغالی بازی کنم و در انتظار باشم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه منظورم برای همین نسل هستش!!!

اینجوری باید تا آخر های فصل پاییز صبر کرد

آخه من صبر ندارم(از طرفی هم منطق میگه صبر کن)

تا کی باید با این سیستم ذغالی بازی کنم و در انتظار باشم

خوب تمام بحث بنده همین بود دیگه، شما اگه بخواید به فکر استفاده از آخرین تکنولوژی باشید(درحقیقت بهترینها) باید هر 6 ماه یک بار، گرافیک و CPU رو عوض کنید...

بهترین کار این هستش که با خودتون کنار بیاید و انتخابتون رو هر چند سال یک بار انجام بدید...

لینک به دیدگاه

original.jpg

اون فرضیه به فنا دادن مادر بورد منتفیه اگه اینطور بود اونایی که 960 خریدن تاحالا مادربوردشون به فنا رفته بود

و یه نتیجه گیری دیگه یسری سایت ها چطور جهت گیری میکنن :)

........................................................................................

کارت ها یک روز نشده موجودیشون تموم شد

http://techfrag.com/2016/06/30/rx-480-models-sold-out/

ویرایش شده توسط THE-BLACK-CAPTAIN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

این ماجرای مادر بورد به فنا رفتن چیه ؟؟

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

درود و تشکر از تمام عزیزان فعال که همچنان در راستی آزمایی اخبار منتشر شده پیگیرانه تاپیک بازنشسته رو دنبال میکنن، بنده هم  طبق معمول در حال تقدیر پشت صحنه از عزیزان فعال (با هر گرایش و دیدگاه و ادبیات)  هستم @};-  @};-  @};- 

سلام

این ماجرای مادر بورد به فنا رفتن چیه ؟؟

مخلصم  @};-

والا این مورد انقدر کامل و شفاف بود که هر صحبت دیگه ایو گزاف دونستم

http://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/graphic-card/8572-amd-radeon-rx-480-exceeding-pci-express-power

لینک به دیدگاه

می‌توان متصور شود AMD از طریق انتشار درایور، مصرف غیر معمول Radeon RX 480 را کاهش دهد.بنابراین حتی اگر این مشکل از طریق درایور برطرف نشود، گونه‌های کاستوم به سادگی این نگرانی را برطرف می‌کنند. فراموش نکنید در هیچ جایی گفته نشده کارت Radeon RX 480 باعث آسیب به مادربرد می‌شود بلکه صرفاً از پتانسیل احتمالی آن، آن هم تنها با مادربردهای ارزان قیمت گفته شده است.

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

آخه چرا اینکار رو میکنند

درود

زیان دیگرش که گرانتر ه از دست دادن آرامش خاطر هست.

هر چه مبنای نیکبختی از "بودن" به سمت "داشتن" بگراید، ما بیچاره تر ایم.

لینک به دیدگاه

با تشک @};- ر 

تعداد نظر مثبتی که شما می توانید بدهید برای امروز به پایان رسیده است @};-   

شرکت AMD در راستای پیشروی جدی تر در پشتیبانی نرم افزاری، شرکت HiAlgo رو تصاحب کرد. منبع

با وجود رونمایی اخیر این شرک از نسخه ی جدید درایور منتسب به Crimson و نرم افزار Wattman ،  گفته میشود خرید اخیر شرکت AMD نیز  تاکیدیست بر  عدم توقف توسعه ی نرم افزار های مستقل و درجهت توسعه و بهبود هر چه بیشتر بخش نرم افزار با هدف تنوع بخشی و تکمیل بیش از پیش برند RADEON 

لینک به دیدگاه

original.jpg

اون فرضیه به فنا دادن مادر بورد منتفیه اگه اینطور بود اونایی که 960 خریدن تاحالا مادربوردشون به فنا رفته بود

و یه نتیجه گیری دیگه یسری سایت ها چطور جهت گیری میکنن :)

........................................................................................

کارت ها یک روز نشده موجودیشون تموم شد

http://techfrag.com/2016/06/30/rx-480-models-sold-out/

الان بنظرتون با توجه به گرافایی که گذاشتین... بصورت موثر 960 بیشتر از حد مجاز تغذیه pcie تخطی کرده یا 480؟

لینک به دیدگاه

فاجعه افرینی

keav_photo_2016-07-01_00-57-14.jpg

انگار کارتای amd. دارای کولر passive هست

رنگ گدازه هست

ویرایش شده توسط noh
لینک به دیدگاه

بعضی کارای این سایتا جهت داره. همه گرافیکا یه توان مصرفی بالایی دارن. الان فقط خواستن اینو بزرگ جلوه بدن. یه سرچ کنین کاملا میفهمین گرافای دیگه هم مصرف بالا دارن

ویرایش شده توسط hamed_crazy
لینک به دیدگاه

دوستان با توجه به قفل شدن تایپک مشابه تاج خورشید (بنچمارکا).. لطفن قبل صحبت کردن حرف و چند بار تو دهنتون مزه مزه کنید.

هیچ دلیلی وجود نداره که کسی بخواد به خودش حق بده به کسی توهین کنه و متلک بپرونه :)

ویرایش شده توسط hosseinskandari
لینک به دیدگاه

بعد از 95 صفحه به یه جمع بندی برسیم با توجه به مشکلات سری رفرنس 480 فکر کنم عقلانی باشه که منتظر سری غیر رفرنس 480 از برند های مختلف باشیم 

منی که قصد خرید  کارتی با قیمت دور بر 480 رو داشتم وقدرت خرید 1080یا 1070 ندارم چیکار کنم 

گزینه های روبروم  برای خرید 

1-کارت دسته دوم از نسل 9 انودیا یا نسل قبلی AMD

2-خرید ورژن غیر رفرنس 480

3-صبر برای سری 490

4-کاهش قیمت 1070

ویرایش شده توسط Eisenberg
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشک  @};- ر 

تعداد نظر مثبتی که شما می توانید بدهید برای امروز به پایان رسیده است  @};-   

شرکت AMD در راستای پیشروی جدی تر در پشتیبانی نرم افزاری، شرکت HiAlgo رو تصاحب کرد. منبع

با وجود رونمایی اخیر این شرک از نسخه ی جدید درایور منتسب به Crimson و نرم افزار Wattman ،  گفته میشود خرید اخیر شرکت AMD نیز  تاکیدیست بر  عدم توقف توسعه ی نرم افزار های مستقل و درجهت توسعه و بهبود هر چه بیشتر بخش نرم افزار با هدف تنوع بخشی و تکمیل بیش از پیش برند RADEON 

ممنون بابت خبر  ^_^  @};-
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

البته زمان ورود کارتهای غیر رفرنس مهمه (در ایران)

احتمال خیلی زیاد مدلرفرنس خیلی کم تو ایران بیادش

دوم اینکه امیدوارم تا اون زمان انویدیا هم یه حرکتی بزنه و 1060 رو معرفی کنه یا اینکه عرضه بشه

الان با توجه به این نتایج 480 موندم انویدیا با 1060 چه کارایی رو میخواد عرضه کنه یخورده بالا ببره و قیمت پایین بده 1070 جاش تنگ میشه :-? :-? :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

البته زمان ورود کارتهای غیر رفرنس مهمه (در ایران)

احتمال خیلی زیاد مدلرفرنس خیلی کم تو ایران بیادش

دوم اینکه امیدوارم تا اون زمان انویدیا هم یه حرکتی بزنه و 1060 رو معرفی کنه یا اینکه عرضه بشه

الان با توجه به این نتایج 480 موندم انویدیا با 1060 چه کارایی رو میخواد عرضه کنه یخورده بالا ببره و قیمت پایین بده 1070 جاش تنگ میشه :-? :-? :-?

GTX 1060:

GP 106

1280 Cuda core

192Bit

3/6GB

هفته دیگه یعنی 7 ام جولای عرضه میشه و درست یک هفته بعد یعنی 14 ژولای آماده فروش هست.

قیمت حدودی 250 دلار برای مدل 3 گیگابایت در نمونه رفرنس داره احتمالا.(امیدوارم قیمت 6 گیگابایتش 250 دلار باشه و 3 گیگابایت ارزون تر باشه و یا حداقل 6 گیگابایتش از 250 دلار خیلی فاصله نگیره.)

هنوز فرکانس های کارت مشخص نیست ولی چیزی که مشخص هست این کارت قرار هست بین 970 و 980 درست جایی که RX480 از AMD هست قرار بگیره.

میشه حدس زد با کاهش 33 درصدی تعداد هسته های کودا نسبت به 1070 GTXو کاهش پهنای باند با دلیل رابط 192 بیت انویدیا باید فرکانس های بالایی رو برای کارت در نظر بگیره تا بتونه مقابل RX480 قرار بگیره.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

جمع کنید این تاپیک را ، گند کارت RX480 درامده ، مشکل ولتاژ ، دما و مصرف بیش از حد از شکاف PCI-E کلا" سیستم را به فنا میده . به هیچ عنوان از نسخه رفرنس این کارت استفاده نکنید . برین یه نگاه به فروم های فرنگی بندازید همه هیت سینک آشغال و قاب کارت که از پلاستیک بازیافتی ساخته شده است را باز کردن و یک کولر سی پی یو 50-60 دلاری روش بستن . اینکه زد بالای 200 دلار . عنوان تاپیک باید به این تغییر پیدا کنه : تاج خورشید 230 دلار + 60 دلار کولر سی پی یو ، 200 وات مصرف ، 94 درجه دما و احتمال آسیب زدن به مادربورد . عنوان تاپیک مسخره ترین جوک دنیاست . حالا بیاد ماله کشی کنید ای ام دی فن های عزیز . بگید 980ti و 960 انویدیا هم اینقدر مصرف میکنه و مشکل دار هست . من قبلا" هم پیشبینی کرده بودم گند این کارت درمیاد اما کو گوش بدهکار .

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

جمع کنید این تاپیک را ، گند کارت RX480 درامده ، مشکل ولتاژ ، دما و مصرف بیش از حد از شکاف PCI-E کلا" سیستم را به فنا میده . به هیچ عنوان از نسخه رفرنس این کارت استفاده نکنید . برین یه نگاه به فروم های فرنگی بندازید همه هیت سینک آشغال و قاب کارت که از پلاستیک بازیافتی ساخته شده است را باز کردن و یک کولر سی پی یو 50-60 دلاری روش بستن . اینکه زد بالای 200 دلار . عنوان تاپیک باید به این تغییر پیدا کنه : تاج خورشید 230 دلار + 60 دلار کولر سی پی یو ، 200 وات مصرف ، 94 درجه دما و احتمال آسیب زدن به مادربورد . عنوان تاپیک مسخره ترین جوک دنیاست . حالا بیاد ماله کشی کنید ای ام دی فن های عزیز . بگید 980ti و 960 انویدیا هم اینقدر مصرف میکنه و مشکل دار هست . من قبلا" هم پیشبینی کرده بودم گند این کارت درمیاد اما کو گوش بدهکار .

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

اول این که از این امر اختیارات شما خارج هست

دوما چرا شما از مشکلات شرکت رقیب بیشتر از موفقیت های شرکت nv خوشحال میشید و تعداد پست های ضد amd از پست های به نفع nv هست؟!

سوما همه این مشکلات همگی قابل رفع هستند و هنوز مادربرد یا کارت گرافیک کسی آسیب ندیده.

لینک به دیدگاه

اول این که از این امر اختیارات شما خارج هست

دوما چرا شما از مشکلات شرکت رقیب بیشتر از موفقیت های شرکت nv خوشحال میشید و تعداد پست های ضد amd از پست های به نفع nv هست؟!

سوما همه این مشکلات همگی قابل رفع هستند و هنوز مادربرد یا کارت گرافیک کسی آسیب ندیده.

من ناراحت نمیشم که فن های ای ام دی زود جوش میارن اما وظیفه اخلاقی ایجاب میکنه اگر محصولی ایراد داشته باشه باید اطلاع رسانی کنیم ، پول علف خرس نیست که بدی بره کسی که این کارت را میخره باید از مشکلاتش مطلع باشه تا پس فردا که خرید و سیستمش مشکل دار شد نیاد بگه این همه طرفدار ای ام دی هایپ کردند و من خریدم . شما هم جوش نیار گند کمپانی معظم درامده و آب ریخته شده است نمیشه جمش کرد . ویرایش شده توسط Mohammad Ali X
لینک به دیدگاه

rx480 بشدت باعث افت اعتبار جهانی amd شده

برای اینکه 70% گیمرهای جهان حتی اسمبل کردن هم بلد نیستن چه برسه به تعویض هیت سینگ کارت گرافیک ..  و نا اگاهانه میرن سمت خرید rx480 و بعد مدتی شاهد درجه حرارت وحشتناک این کارت میشن و میبینن که در کار کرد زیاد به مادربردشون اسیب رسونده

برای همین یا مجبور میشن هیت سینگ خنکنده کارتو تعویض کنن که اونم 60 دلار دیگه باید هزینه کنن و اینکه خیلیا هستن اصلا تخصص تعویض هیت سینگ ندارن و مجبورن مستقیما رجوع کنن به 1070gtx

در کل بدون شک مدل غیر رفرنس rx480 قیمت بمراتب بالاتری از مدل رفرنس خواهد داشت

از طرفی این 94 درجه حرارت برای کارت low end بسیار زیاد حساب میشه و باید ببینیم amd در سری های high end چکار خواهد کرد

چون دیگه نمیتونه برای high end ها که حرارت بسیار بیشتری تولید میکنن باز هم ازین هیت سینگ بی کیفیت استفاده کنه و مسلما قیمت هم مجبوره افزایش بده

نظر شخصی:

نظر من معماری هاوایی بسیار پویا تر بهتر از پولاریس بود مثلا من اخبارهارو دنبال میکنم میبینم که
حتی برای دکد کردن کدک های بلوری 40 وات مصرف میکنه در حالی که رقیب  فقط 7 وات مصرف داره

درکل من معماری هاوایی بسیار بیشتر میپسندم

اگه یادتون باشه رئیس شرکت انویدیا گفت : ما برای طراحی پاسکال اندازه سفر به کره مریخ هزینه کردیم

این هزینه ها و سرمایه گذاری روی تراشه س که سرنوشت یک برند مشخص میکنه و نباید ازین مسائل ساده گذشت

ویرایش شده توسط PreMieR
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...