رفتن به مطلب

آموزش نصب صحیح درایور کارتهای گرافیک AMD و Nvidia

اشتراک گذاری

Recommended Posts

به منظور تسهیل دسترسی کاربران عزیز تاپیک جداگانه به برای این آموزش گذاشته شد.

خیلی از کاربران به هنگام نصب درایور جدید, درایور قبلی رو به درستی از روی سیستم پاک نمی کنند که این باعث تداخل این 2 درایور شده و بیشتر مواقع باعث مختل شدن کار درایور جدید می شود.

با دنبال کردن چند مرحله کوتاه زیر درایور جدید را به درستی نصب کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

1.ابتدا برنامه Driver Sweeper را دانلود کرده و بروری سیستم نصب نمایید. به منظور پاک کردن کامل درایور داشتن این نرم افزار ضروری است.

http://downloads.gur...p%29_d1655.html

2. سپس از داخل ویندوز درایور را uninstal کنید و اجازه دهید سیستم ریست شود.(منظور Uninstall از داخل control panel میباشد)

3. بعد از ریست در حالت Safe Mode بالا آمده و برنامه Driver Sweeper را اجرا کنید وبا انتخاب گزینه مربوط به کارت گرافیک خود فایلهای باقیمانده را از روی سیستم پاک کنید و سیستم را ریست کنید.

4. حالا دوباره در ویندوز بالا آمده و با خیال راحت درایور جدید رو بر روی سیستم نصب کیند.

نکته 1 : برای اموختن نحوه بالا آمدن در حالت safe mode میتوانید به دفترچه راهنما مادربرد خود رجوع کنید. ولی در اکثر مواقع در بسیاری از مادربردها با نگه داشتن F7 یا F8 در ابتدای روشن کردن کامپیوتر (قبل از لود شدن ویندوز) گزینه safe mode ظاهر مشود.

نکته 2 : این روش برای نصب درایور کارتهای گرافیک هر 2 شرکت AMD و Nvidia جوابگو خواهد بود.

محیط برنامه driver sweeper

345783.jpg

ویرایش شده توسط lo.fiction
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

سلام مادر برد هایی که چیپست ATI هست کارت گرافیک هم ATI موقعی که از داخل کنترل پنل درایورهارو پاک میکنی درایورهای چیپست هم با هاش پاک میشه بعد موقع نصب دوباره سیستم پیغامی میده که این درایور مربوط به این قطعه نیست مجبور میشی درایور چیپست رو دوباره نصب کنی سپس یک بار ریست میشه موقعی که سیستم اومد بالا همون درایورو برای کارت هم تشخیص میده اون وقت باید چه کرد

لینک به دیدگاه

من م قبلا یادمه همچین مشکلی برام پیش میومد و با هر بار unistal کل نرمافزارهای ATI میپرید. از گرافیک گرفته تا بقیه. البته این رو مادربرد قبلیم بود. یادم تو یک قسمت شما متونی از بین کل برنامهای ATI اونی که میخوای پاک شه رو اتنخاب کنی. تو اون قسمت چنتد تا گزینه بهت میده که شما فقط گزینه Display رو باید انتخاب کنی و اون درایور رو پاک کنی. موقع پاک کردن از توی کنترل پنل وقتی همون گزینه پاک کردن کل پک رو زدی یک جا هم داره که اجازه میده انتخاب کنی درایور رو. شما بگرد و نتیجش رو به من اطلاع بده. چون خودم الان سیستم عاملم و برد هم عوض کردم دقیقا روشش یادم نیست.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

با سلام

پیرو مطالب بالا ؛ در زمان نصب کارتهای گرافیک AMD دوگزینه در اختیار شما قرار میگیره که یکی Express و دیگری Costume

در حین حذف درایو نیز این دو گزینه در اختیار شما قرار میگیره که با انتخاب گزینه Costum میتونید فقط Display Driver رو حذف کنید .

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...

استفاده از این برنامه بازم ضروریه ؟ یعنی درایورها کامل پاک نمیشن و با آپدیت جدید تداخل ایجاد میکنند ؟

ویرایش شده توسط Undefined
لینک به دیدگاه

سلام علیکم آقا بنده یک سوال داشتم یک GTX 480 دارم که درایور جدید روش نصب کردم بهتر که نشده که هیچ فیم هم کمتر میده میخواستم بدونم بهترین درایور برای این کارت کدام ورژن است؟

به عنوان سوال دوم:آخرین درایوری که برای 480 و 580 ارائه شدند به ترتیب کدام نسخه ها بودند؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

301.42WHQL بهترین ورژن همین هست فعلا.

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

سلام

اقا من یه گرافیک 4850 دارم که داخل بازی دما به 90 میرسه

با catalyst ati میشه کترل فن رو زیاد کرد دور فن رو روی 50 هم که میزازم فرق چندانی نداره

تو محیط ویندوز دور فن روی 40 که بزارم دما 60 بهترین حالتش

خلاصه تا یه جایی خوندم نوشته بود بایوس گرافیک رو اپدیت کن مشکل حل میشه ؟؟؟

واقعا همینطوره ؟؟؟؟

با برنامه  ati winflashیا از طریق dos میشه؟؟؟ ولی نتونستم

راهنمایی کنید چیکار کنم

ویرایش شده توسط faraj
لینک به دیدگاه

• 8 ماه بعد...

با سلام

من کارت msi 560 ti خریدم

مشکلی که دارم مانیتور رو خاموش نمیکنه و وقتی سیستم خاموش میشه مانیتور NO SIGNAL میده انگار که کابلش قطعه

و هر دو سه هفته کارت گرافیک در حالتی که تو ویندوزم نه بازی STOP WORKING میده لطفا منو راهنمایی کنین

با تشکر

لینک به دیدگاه

• 10 ماه بعد...

سلام دوستان عزیز

من با یک مشکل روبرو شدم و اون هم فعال نبودن aeroاست فکر کنم دلیلش نصب کامل نبودن درایور کارت گرافیک است اگر اشتباه نکرده باشم و در ضمنtoolsbar ویندوزcatalyst ati وجود ندارد ولی در device manager کارت گرافیک نصب است دلیل این مشکل چیست و روش برطرف کردنش چگونه است در ضمن من تازه مادربرد و سی پی یو را عوض کردم و در سیستم قبلی چنین مشکلی نداشتم

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام دوستان 

سیستم من یک مشکلی داره و مشکل هم با آپدیت های کارت گرافیک انویدیا...وقتی یکی از آپدیت ها رو نصب می کنم،کامل سیستم شناسایش می کنه و بازی ها یی که به آپدیت کارت گرافیک نیاز داره اجرا می کنه ولی وقتی سیستم رو ری استارت یا خاموش و بعد روشن می کنم،با اینکه آپدیت های انویدیا بر روی drive C و سیستم نصب شده است ولی برای اجرای بازی ها باید دوباره نصب کن و اگه نصب نکنم یا بازی ها اجرا نمیشه یا با افت فریم شدید اجرا میشه.(چند بار هم ویندوز رو عوض کردم ولی درست نشد)

مرتبط ترین تاپیکی که می تونستم درش مشکلم رو بگم اینجا بود

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

برای آنیستال کردن بهتر درایور های قدیمی ، نرم افزار رایگان و پر قدرتی ساخته شده که اثار درایور های قبلی را بطور کامل حذف کرده و زمینه برای نصبِ تمیز درایور جدید فراهم می شود .

Display Driver Uninstaller

دقت داشته باشید که این نرم افزار بصورت کاملا تخصصی برای آنیستال کردن درایور گرافیک ساخته شده و درمورد درایور های دیگر سیستم  کارایی ندارد .
http://www.wagnardmobile.com/DDU/downloads.html

در مورد استفاده از این ابزار هم خیالتون راحت باشه ، من تجربه کار کردن با این نرم افزار رو داشتم و مشکلی بوجود نیومده . در هر صورت اگر دلتون میخواد میتونید به سایتهای معتبر CNet و یا  guru3d مراجعه کرده و درباره نرم افزار تحقیق کنید .

لینک به دیدگاه

• 10 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

ممنون دوستان مفید بود

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...

به منظور تسهیل دسترسی کاربران عزیز تاپیک جداگانه به برای این آموزش گذاشته شد.

خیلی از کاربران به هنگام نصب درایور جدید, درایور قبلی رو به درستی از روی سیستم پاک نمی کنند که این باعث تداخل این 2 درایور شده و بیشتر مواقع باعث مختل شدن کار درایور جدید می شود.

با دنبال کردن چند مرحله کوتاه زیر درایور جدید را به درستی نصب کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

1.ابتدا برنامه Driver Sweeper را دانلود کرده و بروری سیستم نصب نمایید. به منظور پاک کردن کامل درایور داشتن این نرم افزار ضروری است.

http://downloads.gur...p%29_d1655.html

2. سپس از داخل ویندوز درایور را uninstal کنید و اجازه دهید سیستم ریست شود.(منظور Uninstall از داخل control panel میباشد)

3. بعد از ریست در حالت Safe Mode بالا آمده و برنامه Driver Sweeper را اجرا کنید وبا انتخاب گزینه مربوط به کارت گرافیک خود فایلهای باقیمانده را از روی سیستم پاک کنید و سیستم را ریست کنید.

4. حالا دوباره در ویندوز بالا آمده و با خیال راحت درایور جدید رو بر روی سیستم نصب کیند.

نکته 1 : برای اموختن نحوه بالا آمدن در حالت safe mode میتوانید به دفترچه راهنما مادربرد خود رجوع کنید. ولی در اکثر مواقع در بسیاری از مادربردها با نگه داشتن F7 یا F8 در ابتدای روشن کردن کامپیوتر (قبل از لود شدن ویندوز) گزینه safe mode ظاهر مشود.

نکته 2 : این روش برای نصب درایور کارتهای گرافیک هر 2 شرکت AMD و Nvidia جوابگو خواهد بود.

محیط برنامه driver sweeper

345783.jpg

آیا واقعآ نیاز به پاک کردن درایور قبلیه؟ خب روش آپدیت میکنه دیگه! این موضوع رو nvidia یا amd گفتن یا براساس تجربه میفرمایین؟؟

لینک به دیدگاه

آیا واقعآ نیاز به پاک کردن درایور قبلیه؟ خب روش آپدیت میکنه دیگه! این موضوع رو nvidia یا amd گفتن یا براساس تجربه میفرمایین؟؟

بله  دوست عزیز ، چون همون طور که صاحب تاپیک فرمودن باعث اختلال در دایور جدید میشه و باید درایور قبلی پاک بشه که البته این کار خیلی سادست. :)

با توجه به اینکه استارتر عزیز 3 سال هست که آنلاین نشده اند :| ، بنده جواب دادم. :D

لینک به دیدگاه

به نظر من که لازم نیست و تا حالا هیچ وقت درایور قبلی پاک نکردم و درایور جدید نصب کنم

لینک به دیدگاه

بله دوست عزیز ، چون همون طور که صاحب تاپیک فرمودن باعث اختلال در دایور جدید میشه و باید درایور قبلی پاک بشه که البته این کار خیلی سادست. :)

با توجه به اینکه استارتر عزیز 3 سال هست که آنلاین نشده اند :| ، بنده جواب دادم. :D

نمیدونم والا ماکه پاک نمیکنیم موردو مشکلی دیده نشده.

Sent from my D6503 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

ممنون از این پست ولی تقریبا همون کاری رو که قبلا میکردم الآن هم انجام میدم

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

هیچ نیازی به این سوسول بازی ها نیست دوستان...ایناستالر جفت شرکت ها در حالت نصب اکسپرس و یا حتی کاستوم همه این کار ها را تمیز و شسته رفته انجام میدهند و نیازی به همچنین کار وقت گیری نبوده!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...