رفتن به مطلب

کارت گرافیک یا سی پی یو و رم کدام؟

Recommended Posts

سلام دوستان من به مشاوره شما عزیران احتیاج دارم.از اونجایی که بودجه ام محدوده باید بین gtx 960 4gb و cpu core i5 3570k همراه با 8gb رم یکی رو انتخاب کنم سیستم الان هم اینه:

vga=zotac gtx 650ti boost

motherboard=asus p8h77-vle

ram=4+2gb

psu=green 480w

cpu=core i3 2120

حالا نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک 960 

البته سی پی یو هم خوبه تعویض کنی

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

سلام...

گرافیک. @};- :)

یکی زیاد به کارت نمیاد اگه رم و گرافیک رو با هم عوض کنی خوبه چون cpu فعلا جوابگو هست بعدا میتونی عوضش کنی. :D :x

لینک به دیدگاه

گرافیک رو حتما عوض کن اگه یک 970 دسته 2 بگیری در حد 1 تومن که دیگه عالی میشه حتما سعی کن 970 بگیری.

اگه رم رو گرفتی بعدا حتما سی پی یوتو عوض کن.

ویرایش شده توسط omide1648
لینک به دیدگاه

بابا رم 6 بسه ديگه واسه چي ارتقا؟ من 4 دارم تو gta v نهايت 90 درصد ميشه. رم رو ميتوني بعدا ارتقا بدى و با همين هم مشکلي واست پيش نمياد .به نظرم همون 6 گيگ کافيه فعلا. گراف هم 960 بگير چون dx 12 هست و بهينه شده پردازنده هاى مثل اين زياد واسش گلوگاه ايجاد نميکنه

ميتوني يه i5 2400 هم دست دوم حدود 400-420 تومن پيدا کني. مال خودتم حدود 250 260 ميشه فروخت

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

960

970 هم نمیتونی رو این سی پی یو بزاری چون گلوگاه میشه

سی پی یو فعلا کافیه

لینک به دیدگاه

دوستان این gtx 960 4gb بعضی هاشون توی سایتشون زدن که دو تا 6pin میخواد اما کلا 120w میخواد حالا باید حتما 2تا pin وصل باشه ؟ چون psu من 6+2 تا pin داره

لینک به دیدگاه

بستگی به کار شما داره رم که خوبه واسه گیم هم اگه 960 رو بگیرین با این cpu شما گلوگاه نمیشه و اینکه به خاطر ویندوز 10 بهینه تر میشه و دایریکس 12 واقعی رو هم اونجا با این گرافیک 960 تجربه میکنید

لینک به دیدگاه

درود

نظر استاید کاملا درسته و نظر من
1. گرافیک  ( با توجه به اینکه در آینده نزدیک نیاز به گرافیک با پشتیبانتی DX12 دارید .. )
2. رم 

لینک به دیدگاه

دوستان پاور من یک عدد کانکتور 8pin (6+2( داره gtx 970 دو تا کانکتور 6pin میخواد اگر یکی از کانکتور هارو وصل کنم مشکلی پیش میاد؟

لینک به دیدگاه

دوستان پاور من یک عدد کانکتور 8pin (6+2( داره gtx 970 دو تا کانکتور 6pin میخواد اگر یکی از کانکتور هارو وصل کنم مشکلی پیش میاد؟

100% مشکل میخورید

تبدیل مولکس به 6+2 پین تو خود جعبه هست که پیشنهاد نمیشه ازش استفاده کنید

لینک به دیدگاه

بعضی ها ی چیزایی مینویسن که وقتی میخونی سر درد میگیری  i5 3570k  با کارت 970 گلوگاه میزنه  =)) 

اصلا بنچمارک های این cpu رو دیدین .میدونین قدرتش در چه اندازه ای است .این نظرات کارشناسی رو از کجا آوردین؟

لینک به دیدگاه

بعضی ها ی چیزایی مینویسن که وقتی میخونی سر درد میگیری  i5 3570k  با کارت 970 گلوگاه میزنه  =)) 

اصلا بنچمارک های این cpu رو دیدین .میدونین قدرتش در چه اندازه ای است .این نظرات کارشناسی رو از کجا آوردین؟

درود

من پیشنهاد میکنم شما یکبار مطلب و کامنتهای دوستان رو از نو بخونید ... متوجه اشتباهتون میشید  :)

لینک به دیدگاه

کابل هاى برق حتما بايد وصل باشه. تبديل هم مشکل پيش نمياد. فکر کنم 970 يه تبديل 8 پين رو خودش باشه. فقط اين که او سر تبديل هاى 8 پين دوتا 4 پين داره که به پاور وصل ميشه که حتما دوتا رو به پاور وصل کنين.

والا من خودم گراف امضام 150 وات برق ميخواد که 10 وات از 970 هم بيشتر ميخواد. يکي از شش پين هاشو خود پاور داشت وصل کردم و ديگريو با تبديل وصل کردم هيچ مشکلي هم تا الان پيش نيومده.

خريد 960 4 گيگ هم زياد به صرفه نيست چون تفاوت کارايش با 2 گيگ خيلي کمه. اون 6 پين اضافه هم به خاطر مدار تغذيه قوى تره که واسه اور هم بهتره ولي وصلش کنين.

لینک به دیدگاه

درود

من پیشنهاد میکنم شما یکبار مطلب و کامنتهای دوستان رو از نو بخونید ... متوجه اشتباهتون میشید  :)

من میدونم چی مینویسم این شما هستید که اشتباه میکنید 

پست شماره 6 همین تایپیک رو نگاه کنید 

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

منظورش با cpu=core i3 2120 بوده

لینک به دیدگاه

960

970 هم نمیتونی رو این سی پی یو بزاری چون گلوگاه میشه

سی پی یو فعلا کافیه

شما که با تکبر و اطمینان صحبت میکنید ..

مطلب بالارو یکبار دیگه بخونید !!

منظور ایشون CPU فعلی سیستم هست !

لینک به دیدگاه

خوب  cpu 2120 با 970 گلوگاه میزنه .این گفته طبق چه مدرکی هست چه اصلی رو پیروی میکنه 

یک سایت معتبر در مورد cpu و گرافیک به من معرفی کن که حرف این کاربر رو تایید کنه 

این ی مشاوره ساده نیست وقتی مشاوره به کسی میدن اینجا کاربری که مشاوره میگجیره روی حرف ونشته سایر کاربرا تصمیم به خرید میگیره 

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

خوب  cpu 2120 با 970 گلوگاه میزنه .این گفته طبق چه مدرکی هست چه اصلی رو پیروی میکنه 

این ی مشاوره ساده نیست وقتی مشاوره به کسی میدن اینجا کاربری که مشاوره میگجیره روی حرف ونشته سایر کاربرا تصمیم به خرید میگیره 

خوبه آدم از اشتباهاتش درس بگیره .. و موضع نگیره ...

با توجه به اشتباه برداشتی که شما کردی  درعموم اقدام به تمسخر کاربری که قصد کمک داشته رو کردید و بحث رو به انحراف کشیدید ...

منفی به تلافی ؟!

با کمال ادب و احترام ترجیح میدم وقتم رو تلف نکنم و به بحث با شما ادامه ندم...

لینک به دیدگاه

بفرما یکم داخل فروم خارجی جستجو کنیدتا بفهمید حداقل سی پی یو برای 970 که گلوگاه نکنه i5 4400 هست

اونم من در سایت tomshardware که از معتبرترین سایت خارجی ها است مشاهده کردم

در ضمن بدون دلیل هم منفی ندهید

ممنون

لینک به دیدگاه

بفرما یکم داخل فروم خارجی جستجو کنیدتا بفهمید حداقل سی پی یو برای 970 که گلوگاه نکنه i5 4400 هست

اونم من در سایت tomshardware که از معتبرترین سایت خارجی ها است مشاهده کردم

در ضمن بدون دلیل هم منفی ندهید

ممنون

آدرس درست این چیزی رو که نوشتید لطفا بگذارید .اگر نوشته شما درست بود و سایت معتبر تایید کرده بود حداقل cpu برای  970 -i5 4400 هست .من 5تا به شما امتیاز مثبت در پستهاتون میدم 

لینک به دیدگاه

آدرس درست این چیزی رو که نوشتید لطفا بگذارید .اگر نوشته شما درست بود و سایت معتبر تایید کرده بود حداقل cpu برای  970 -i5 4400 هست .من 5تا به شما امتیاز مثبت در پستهاتون میدم 

http://www.tomshardware.com/answers/id-2573265/minimum-cpu-gtx-970-bottleneck.html

http://www.tomshardware.com/answers/id-2335197/budget-cpu-gtx-970.html اینم یک نگاه بندازید بد نیست

ویرایش شده توسط omid144
لینک به دیدگاه

این پست هم چیزی رو نشون نمیده و در مورد وقتی هست که بازی ویتچر 3 هنوز نیومده بوده .پاسخ ها هم با حدث و گمان است و نتیجه علمی و با مدرکی در این پست  از این مورد ارایه نشده .از ارایه پست سپاسگذارم 

لطفا اگر تست 3dmark داشتید از عملکرد 2120 با 970 قرار بدهید 

2120 مموری باندش 21 گیگ بر ثانیس 

این cpu روی فرکانس 3.3 کار میکنه و 2 هسته ای و 4 ترد هست با 3 مگ کش .سی پی یو سری پنتیوم نیست .

لینک به دیدگاه

درود

دوست خوبم پردازنده و رم بگیرید!

پردازنده شما برای کارتتون گلوگاه هست!

شخصا خودم تست کردم!  GTX 650ti boost رو روی Core i3 4130 ، AMD Phenom II 965 BE و Core i5 2500k تست کردم ، تفاوتش مخصوصا در بازی هایی که در تاپیک قبلییتون که برای مشکل لگ زدن داخل بازی ها زده بودید قابل لمس هست!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...