رفتن به مطلب

مودینگ کیس Green x2 Jaguar

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام اساتید بزرگ !

چند هفته ای نمیشه که به جمع بزرگ شما دوستان پیوستم و تونستم سطح اطلاعات خودم رو بالا ببرم ... بیشترین چیزی که منو جذب این جمع بزرگ کرد .. همدلی و یکرنگی دوستانه ..

اگر به اساتید اهل فن بی احترامی نکرده باشم  :rolleyes: ... منم یه مودینگ که نمیشه گفت یه مینی مودینگ روی کیس ایکس 2 گرین انجام دادم که خوشحال میشم اساتید اهل فن نظر بدن و مارو با انتقادات خودشون آموزش بدن  :D .

نمای کیس ایکس 2 
post-19588-0-28297500-1429125404_thumb.jpg

اندازه پنجره کیس که توسط شرکت سازنده در نظر گرفته شده .

post-19588-0-07631400-1429125420_thumb.jpg

چسب کاغذی جهت جلوگیری از خط و خش زمان برش و خط کشی طرح قبل از پیاده سازی
post-19588-0-17680700-1429125681_thumb.jpg

پنجره بریده شده و لبه های تیز رو با یو چنل "U Channel" پوشش دادم..
post-19588-0-21107700-1429125828_thumb.jpg
پلکسی گلاس اکریلیک خریداری و توسط لیزر برش خورده .. ( جا داره به عنوان تجربه شخصی بگم درسته کیفیت و شفافیت خیلی خوبی داره ولی خیـــــــلـــــــــی حساسه و به راحتی خط و خش برمیداره ! )
post-19588-0-75498900-1429125838_thumb.jpg

پلکسی گلاس رو با چسب 2 طرفه یک سانتی چسبانده و با چسب حرارتی فیکس کردم ..
post-19588-0-05062200-1429125848_thumb.jpg

با استفاده از LED 5050 رشته ای داخل درب کیس رو نور پردازی کردم ...
post-19588-0-34676500-1429125897_thumb.jpg

2 عدد فن دارم و هنوز جای مناسبی جهت نصب روی کیس پیدا نکردم که هم نمای کیس و داخل کیس رو خراب نکنه هم به تهویه کیس کمی کمک کنه
post-19588-0-17319000-1429127592_thumb.jpg

قسمت دوم کار هم بعد از یک بی خوابی حسابی و خشک شدگی عضلات به پایان رسید  @-)  :whew:

درب جلویی کیس رو جدا کردم !
post-19588-0-52172400-1429260981_thumb.jpg
post-19588-0-35054000-1429261033_thumb.jpg

فنی که عکسش بالا موجود هست رو با استفاده از پیم های لاستیکی با فن خود کیس تعویض کرده ام ( Deep Cool GF140 RED ) .
بقدری خسته بودم فراموش کردم بعد از نصب از نزدیک عکس بگیرم ! ولی بعدش یادم افتاد گرفتم ! :D
  گرچه زیاد معلوم نیست !
post-19588-0-82070800-1429261673_thumb.jpg

فن کوچک رو جهت دمیدن هوا به داخل کیس در پشت کیس قرار دادم و به فن هاب Deep Cool وصل کردم ! تعدادی ورودی و خروجی هوای کیس رو برابر کردم !
post-19588-0-58228500-1429261778_thumb.jpg

post-19588-0-58264400-1429261624_thumb.jpg

در آخر هم فاز گرفت کل کیس رو پیاده کردم دوبار مدیریت کابل ( Cable Management ) کردم !
post-19588-0-76905600-1429265538_thumb.jpg
post-19588-0-87153000-1429265554_thumb.jpg
که نتیجه تعویض یک فن و اضافه شدن یک فن کوچک و مدیریت کابلها در تست دما .. نسبت به قبل شامل :
کاهش 4 درجه ای دمای گرافیک از 68 به 64 و کاهش 5 درجه ای دمای سی پی یو از 62 به 56 در حالت Extreme برنامه Heaven Benchmark 4.0 بود...

تغییرات مرحله سوم !

با ساخت و استفاده از فلز زیر .. فن به قسمت جلویی کیس در محل مخصوص CD/DVD Rom و Floppy نصب گردید !
post-19588-0-33988300-1429549077_thumb.jpg

محل نصب فن در پنل جلویی کیس !
post-19588-0-64574500-1429549854_thumb.jpg

با استفاده از پلکسی پنچره مورد نظر ساخته و جهت ورودی هوا برند G1 Gaming داخل آن بریده و Nickname بنده زیر برند حک گردید !

post-19588-0-21835700-1429549391_thumb.jpg

محل نصب پنجره در پنل جلویی کیس !

post-19588-0-06128300-1429549619_thumb.jpg

نمای جلو و کناری در یک شات غیر حرفه ای !
post-19588-0-51378300-1429691778_thumb.jpg

تغییرات مرحله چهارم

با توجه به کمبود و نبود واتر کولر 120 میلی متری مد نظر بنده ... سعی به تعبیه محلی برای رادیاتور 240 میلی متری نمودم که شکست خوردم #-o  !

با تلاش دوست خوبم یک مورد  DeepCool Gamer Storm Maelstrom 120k از طریق دبی به دستم رسید که عکسش رو خدمتتون ارائه میدم !

post-19588-0-10204100-1431615841_thumb.jpg

post-19588-0-48470500-1431615927_thumb.jpg

تغییرات مرحله پنجم

حذف LED تک رنگ آبی و بکارگیری LED RGB با ریموت کنترول بیسیم ... 

68985782929108990006.jpg

http://www.aparat.com/v/G7Ozq

33234622235961557051.jpg

نمای کامل کیس و سیستم :
post-19588-0-90810100-1432496242_thumb.jpg

post-19588-0-56727100-1432496252_thumb.jpg

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-=-=-=-=-=-=--=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

ابزار و قطعات بکار برده شده در مودینگ 

سنگ فرز با فرز استیل بر 2 میل ؛ اره عمود بر شارژی , سوهان گرد دستی , زه یو چنل , LED 5050 رشته ای , فن هاب دیپ کول , چسب حرارتی و 2طرفه , فن دیپ کول جی اف 140 قرمز رنگ , سیم چین , ابزار لحیم کاری , سیم 2 و 3 رشته .

در آخر هم از تمامی عزیزانی که در 3 تاپیک زیر بنده رو کمک و راهنمایی کردن کردن نهایت تشکر دارم ..

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=41644

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=41588

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=41837

ویرایش شده توسط HolymighT
لینک به دیدگاه

خدا قوت  :clapping:  :clapping:  :clapping:

بسیار عالی و تمیز انجام دادید  :clapping:  :clapping:

@};-  @};-

لینک به دیدگاه

خوبه ، عالیه

ویرایش شده توسط poorya_2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بسیار عالی و زیبا

ساده و شیک  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

خدا قوت  :clapping:  :clapping:  :clapping:

بسیار عالی و تمیز انجام دادید  :clapping:  :clapping:

@};-  @};-

مرسی دوست عزیر ..

از الطاف شما هم بابت نظر و راهنماییت توی پست ها ممنونم .

لینک به دیدگاه

عزیز برش دادن درب کیس که دیگه مودینگ حساب نمیشه ، تو همون تاپیک عکس سیستم اعضا این پست رو میزاشتی بهتر بود

درود .

والا یکم دقت کنید جز برش جندتا کار دیگه هم انجام دادم ...

چشم اگر نظر مجموع دوستان و دیگر اساتید با شما یکی بود حتما حذف و انتقال میدم.

لینک به دیدگاه

بسیار عالی و زیبا

ساده و شیک  @};-  @};-  @};-

ممنونم دوست عزیز

لینک به دیدگاه

داداش سفارش قبول می کنی؟؟  :) خیلی تمیز شده مرسی.

شکسته نفسی می فرمایید ....

دوستان حرفه ای تر از بنده هم توی فروم هستن ... ولی اگر کمکی از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم.

ممنونم

لینک به دیدگاه

محمد رضا جان چون خودتون گفتین نظر بدین نظر شخصیمو میگم 

کارتون قابل تحسینه ولی دوستان لطفا مودینگ و با فول ویندوز کردن درب کیس اشتباه نگیرید کلا مودینگ یه داستان دیگه ای داره (الانه که خیلیا بریزن و بگن نه اینم مودینگه حالا بیا درست کن)

یو چنل و فکر کنم تو سایت mnpctech دیده باشین که روی کیت فول ویندوزاش میزاره کلا کار اشتباهیه چرا چون وقتی درب و با دست برش میدی حتما یه اشکالاتی داره که وقتی یو چنلو میندازی رو نقاط برش خورده این اشکالاتو نشون میده شما الان یه عکس با کیفیت بگیری از درب من میگم این اشکالات کجان.

برای چسبوندن هرگز از چسب استفاده نکنین ما ایرانیا متاسفانه عاشق چسبیم مخصوصا چسب قطره ای هر چیزی میشکنه (حتی دندون)با چسب قطره ای می چسبونیم دیدم که میگم برای نصب اکریلیک یا از پرچ مخصوص استفاده کنید با از پیچ و مهره اونم فقط الین M4

پلکسی هم جنس های مختلفی داره توی تصویر داد میزنه که من پلکسی ایرانیم چون کارم اینه میشناسم پلکسی تایوانی بنداز روش ببینم خش میفته یا نه و اینکه موقع نصب پلکسی باید دستکش دستتون باشه ما روی تمامی کیت هامون تمامی این مواردی و که گفتمو میزاریم حتی دستکش.

این حرف ها رو به فال نیک بگیرید فکر نکنید که قصد دارم کارتونو بد جلوه بدم فقط خواستم دوستانی که می خوان یه همچین حرکتی بزنن کارشون بهتر باشه همین

موفق باشید دوستان سوالی بود در خدمتم

ویرایش شده توسط GNBBAKER
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه خسته نباشید ویژه میگم به این دوست هنرمندمون، ایشالا تو کارهاشون موفق و سربلند باشن. @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

محمد رضا جان چون خودتون گفتین نظر بدین نظر شخصیمو میگم 

کارتون قابل تحسینه ولی دوستان لطفا مودینگ و با فول ویندوز کردن درب کیس اشتباه نگیرید کلا مودینگ یه داستان دیگه ای داره (الانه که خیلیا بریزن و بگن نه اینم مودینگه حالا بیا درست کن)

یو چنل و فکر کنم تو سایت mnpctech دیده باشین که روی کیت فول ویندوزاش میزاره کلا کار اشتباهیه چرا چون وقتی درب و با دست برش میدی حتما یه اشکالاتی داره که وقتی یو چنلو میندازی رو نقاط برش خورده این اشکالاتو نشون میده شما الان یه عکس با کیفیت بگیری از درب من میگم این اشکالات کجان.

برای چسبوندن هرگز از چسب استفاده نکنین ما ایرانیا متاسفانه عاشق چسبیم مخصوصا چسب قطره ای هر چیزی میشکنه (حتی دندون)با چسب قطره ای می چسبونیم دیدم که میگم برای نصب اکریلیک یا از پرچ مخصوص استفاده کنید با از پیچ و مهره اونم فقط الین M4

پلکسی هم جنس های مختلفی داره توی تصویر داد میزنه که من پلکسی ایرانیم چون کارم اینه میشناسم پلکسی تایوانی بنداز روش ببینم خش میفته یا نه و اینکه موقع نصب پلکسی باید دستکش دستتون باشه ما روی تمامی کیت هامون تمامی این مواردی و که گفتمو میزاریم حتی دستکش.

موفق باشید دوستان سوالی بود در خدمتم

درود مرسی که وقت گذاشتی و نظر دادی دوست عزیز

منم نوشتم مینی مودینگ چون یکم از کار مونده که ته پست نظر اساتید رو برای اعمال تغییرات جدیدم خواستم .. اسم و رسم شما هم که معلوم ماشالا همه میشناسن شمارو .. خیلی خوشحال میشم اگر بتونم ازتون کمک و تجربه کسب کنم !

خودمم نظرم روی پرچ بود ولی موفق به کسب تجربه و محلی که اینکارو کنه نشدم .. از یه طرفم یکم شیب اون قسمت منو 2 دل کرده بود.

در مورد پلکسی هم من اطلاعات خاصی نداشتم .. رفتم مرکز فروش ... 90% مغازه ها که فقط 180در120 سانتی داشتن .. و مورد نیاز بنده نبود ! یک جا که کارش برش پلکسی با لیزر و ساخت تابلو بود گفتم تهیه کردم ..

موقع نصب دستکش دستم بود اتفاقا موقع تهیه عکس گوشیم افتاد و خط انداخت روی پلکسی .. 

لینک به دیدگاه

یه خسته نباشید ویژه میگم به این دوست هنرمندمون، ایشالا تو کارهاشون موفق و سربلند باشن. @};-  @};-  @};-

مرسی داداش شما همیشه به ما لطف داشتی  @};-  @};-  :x

لینک به دیدگاه

تغییرات مرحله دوم اعمال شد !

1. تعویض فن ورودی کیس !
2. نصب ال ای دی در پنل جلویی کیس !
3.نصب فن جهت دمیدن هوا به داخل کیس !
4. مدیریت دوباره کابل ها !

لینک به دیدگاه

درود عزیز

عالی، خسته نباشید

لطف این کارا اینه که خودت ازش لذت ببری وقتی که دسترنجت رو میبینی

حالا هر اسمی واسش میشه انتخاب کرد

هیچوقت دلسرد نشو، و همینطور به کارت ادامه بده

از چیزی هم نترس، اگر برنامه و مدل و طرح داشته باشی، میتونی بهترین هارو انجام بدی

موفق باشی، منتظر کارای جدید هم هستم من :)

@};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

درود عزیز

عالی، خسته نباشید

لطف این کارا اینه که خودت ازش لذت ببری وقتی که دسترنجت رو میبینی

حالا هر اسمی واسش میشه انتخاب کرد

هیچوقت دلسرد نشو، و همینطور به کارت ادامه بده

از چیزی هم نترس، اگر برنامه و مدل و طرح داشته باشی، میتونی بهترین هارو انجام بدی

موفق باشی، منتظر کارای جدید هم هستم من :)

@};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-

درود

ممنونم... دقیقا ! بدون تجربه و با دیدن نمونه کارهای وطنی و غیر تو سایت ها ایده اش اومد !

با دوستان گلی مثل شما آدم هیچوقت دلسرد نمیشه هیچ .. پر انرژی تر هم میشه  @};- 

ممنونم .. حتما

لینک به دیدگاه

درود 

بسیار عالی و مفید بود. :clapping:  @};-

درود .. ممنونم  @};-

عاليي بود عزيز @};- :clapping: :clapping: :clapping:

درود .. نظر لطف شماش 

ممنون  @};-

لینک به دیدگاه

به نظرم همینکه اون جا هدفون رو برداشتی کلی خوشکل شده.دی

اصلا هم مینی مود نیست خیلی هم زیبا شده.

کار گرین رو تکمیل کردی.

@};-

هاها .. آره فکر کن 1-2 بار هدست گذاشتم حالم از ظاهرش داشت به هم میخورد  :mad:  *dry# 

مرسی داداش نظر لطفته 

لینک به دیدگاه

شما تهران هستنید؟

میتونید این کاری که روی درب بقل کیس انجام دادید  روی کیس X8 هم انجام بدید؟

اگر میشه لطف کنید هزینه رو بگید مرسی.

لینک به دیدگاه

شما تهران هستنید؟

میتونید این کاری که روی درب بقل کیس انجام دادید  روی کیس X8 هم انجام بدید؟

اگر میشه لطف کنید هزینه رو بگید مرسی.

بله تهران هستم .

پ.خ شد

لینک به دیدگاه

بیا ،هیچوقت فکر میکردی بزنی تو کار درب کیس بریدن :)

حالا چند حساب کردی باهاش;-)

منم ی مدتی بفکر این کار افتادم ولی واقعا ابزار کارو ندارم و مطمئن هستم خیلی حال میده اینکه خودت هر جور دوست داری کیستو درست کنی

لینک به دیدگاه

بیا ،هیچوقت فکر میکردی بزنی تو کار درب کیس بریدن :)

حالا چند حساب کردی باهاش;-)

منم ی مدتی بفکر این کار افتادم ولی واقعا ابزار کارو ندارم و مطمئن هستم خیلی حال میده اینکه خودت هر جور دوست داری کیستو درست کنی

من به عنوان یک منبع درآمد به این کار نگاه نمیکنم ... بیشتر واسه لذت بعد از پایان کاره ... 

کار تخصصی من تعمیرات لپ تاپه .. ولی بدم نمیاد این کارم به عنوان تفریح انجام بدم .. چون نهایت سالی 1 بار بتونم یک کیس برای خودم بخرم و ..........

ایشالا که بتونی برای خودت یک حرکتی بزنی .. ابزار لازم داری میتونی بری جایی که ابزار داره همونجا کار کنی به صاحب کارگاه یک هزینه ای بدی ..

برای پیشرفت تمام تلاشت رو بکن .. که نشد بگی تلاش کردم و نشد ... نه اینکه نا امید بگی نه بابا نمیشه بیخیال !

البته من کوچیکتر از اینم که بخوام نصیحت کنم ها ! فقط قانون خودم رو گفتم ... تلاشم رو میکنم نهایت یه خرابکاریه دیگه !

لینک به دیدگاه

کار عالی شده و فابریک. . . . .

منم همین کار رو روی X1 میخوام اوکی کنم البته با کمک دوستمون. . . . . . .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...