رفتن به مطلب

تفاوت میزان Draw Calls در کارتهای انودیا و AMD

hd5870
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

همانطور که گفته شده و مشخص شده تفاوت میزان Draw Calls در کارتهای انودیا و amd مربوط به معماری این دو شرکت میباشد

شرکت amd که در سال 2011 اولین معماری gcn را معرفی کرد که همراه با این معماری چند ویزگی خاص و منحصر به فرد را نیز معرفی نمود :

multiple Asynchronous Compute Engines :

استفاده از چند موتورAsynchronous محاسبه (ACES ) که برای اولین بار در معماری تاهیتی و در کارت 7970 به کار برده شد

این ویزگی به معماری تاهیتی اجازه انجام محاسبات سنگین  خالص (ACES ) با استفاده از multiple queues را میدهد که در کنار انجام این محاسبات معماری تاهیتی قابلیت انجام کارهای گرافیکی را نیز داشت (به طور همزمان قابلیت پردازش محاسبات +پردازش گرافیک )

این ویژگی در API نسل فعلی یعنی DIRECT X 11 میسر نبود

در DX 11 اسنکرون سایه مناسب به نظر نمی امد زیرا هم سیستم عامل و هم درایور باعث به سربار یا به اصطلاح overhead بر رویه سی پی یو های چند هسته میشد که نیاز به پردازش بسیار دقیق داشتند

post-7332-0-79801400-1427865420_thumb.png

اما در APIسطح پایین جدید از جمله MANTLE و دایرکت ایکس 12 شرکت مایکروسافت استفاده از ویزگی multiple Asynchronous Compute Engines به صورت بسیار موثر فراهم خواهد شد که با استفاده از ان امکان ارسال دستورات با استفاده از چندین هسته و اجرای دستورات موازی بسیار کار امد خواهد شد

post-7332-0-92256600-1427865443_thumb.png

معماری های1 Fermi/Kepler/Maxwell در یک زمان فقط توانایی اجرای یک نوع در خواست را دارد و نمی توانند همزمان هم گرافیک و هم محاسبات را انجام دهند

بخش ACE یا Asynchronous Compute Engines بخشی اختصاصی برای معماری GCN هست که تنها دسترسی به هسته های شیدر دارد و باعث می شود که محاسبات جدا از گرافیک و در مسیر دیگر همزمان پردازش شوند

post-7332-0-17149000-1427866014_thumb.png

post-7332-0-04845900-1427865974_thumb.png

این بخش ها در گرافیک های xbox one و ps4 نیز استفاده شده اند که می تواند دلیلی برای انتخاب گرافیک amd باشد
سه عنوان بازی ps4 از ACE بهره می برند و تنها Thief برای pc می باشد اما با تبدیل شدن به استانداردی برای DX12 همه گیر خواهد شد

post-7332-0-76572200-1427866803_thumb.png

از ویزگی های مهم  ACES همان طور که گفته شد اجرای همزمان گرافیک و محاسبات میباشد

واحد های تابع ثابت مانند واحد هندسه و ROP برای پردازش گرافیک دسترسی کامل به GPU رو دارند در حالی که ACES تنها بر رویه شیدر ها تمرکز دارد که وظیفه انجام محاسبات را به عهده میگیرند

همونطور که می بینید اجرای افکت ها باعث افت فریم نسبت به اجرای تصاویر خالص می شوند اما با ACE و اجرای همزمان محاسبات باعث افزایش 46 درصدی در فریم دهدی می شود

04ea80ce01bd66aacd8aa6aa98423e63d9deb0dc

به این صورت از هسته های شدر بیشتر بهره می توان برد و انها را در حداکثر توانشان قرار می دهد

علاوه بر آن تمام گرافیک های GCN دارای بخشی دیگری به نام DMA copy engine می باشند که مدیریت حافظه و اطلاعات را انجام می دهد
با برداشته شدن تمام دستوراتی که احتیاج به نوبت بندی می شوند و اجرای همزمان انها به سرعت و موازات بی نقصی می رسیم

همچنین اهرم اصلی برای تکنولوژی liquid vr هست که باعث پردازش جدا تصاویر از بازه دید و رندر محاسبات می شود

07872480960cbf49be0c65a1208533bd5778852c

در پایان باید گفته شود که انویدیا بهترین گرافیک ها را برای امروز می زند اما amd گرافیک برای فردا

منابع :

http://www.anandtech.com/show/9124/amd-dives-deep-on-asynchronous-shading

http://www.overclockingheroes.com/forum/thread2887-3.html

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

انویدیا بهترین گرافیک ها را برای امروز می زند اما amd گرافیک برای فردا

بازم که آخرش کار خودتو کردی...(تعصب) :laughing:

لینک به دیدگاه

انویدیا بهترین گرافیک ها را برای امروز می زند اما amd گرافیک برای فردا

بازم که آخرش کار خودتو کردی...(تعصب) :laughing:

تعصب!!!

الان حساسیت شما جای تعجب داره!!

خوب خبر هم حکایت از یک حرکت انقلابی تو پردازش های گرافیکی داره که مبناش از قبل توسط amd طرح ریزی شده

تازه میبینیم که amd با ریبرنداش هم داره با استفاده از توابع جدید خود نمایی میکنه(قطعا از قبل فکر اینجاها رو کرده دیگه)

مگر غیر از اینده نگری amd میشه برداشت دیگری کرد؟!اگر میشه شما بگو چطوری؟

نشده یه خبر خوب از amd گذاشته بشه و کسی موضع گیری نکنه و اتهام تعصب و فن بوی بازی زده نشه!!!

چطوره فقط از شکستهای amd و از موفقیتهای nvidia خبر گذاشته بشه؟تا دوستان به این ارامش برسن که کسی در فکر توطئه برای nvidia نیست!

ویرایش شده توسط mehrxad( مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تعصب!!!

الان حساسیت شما جای تعجب داره!!

خوب خبر هم حکایت از یک حرکت انقلابی تو پردازش های گرافیکی داره که مبناش از قبل توسط amd طرح ریزی شده

تازه میبینیم که amd با ریبرنداش هم داره با استفاده از توابع جدید خود نمایی میکنه(قطعا از قبل فکر اینجاها رو کرده دیگه)

مگر غیر از اینده نگری amd میشه برداشت دیگری کرد؟!اگر میشه شما بگو چطوری؟

نشده یه خبر خوب از amd گذاشته بشه و کسی موضع گیری نکنه و اتهام تعصب و فن بوی بازی زده نشه!!!

چطوره فقط از شکستهای amd و از موفقیتهای nvidia خبر گذاشته بشه؟تا دوستا به این ارامش برسن که کسی در فکر توطئه برای nvidia نیست!

درود

مهرزاد جان زیا جدی نگیرید

طرفدارای انودیا از اینکه ممکنه کارت 290 در دایرکت ایکس 12 جلوی تایتان ایکس وایسته هراس دارند چه برسه به بقیه چیزای دیگش :D

تعصب الکی رو بزاریم کنار خوب نیست دوستان به خاطر هیچی با هم مجادله کنن

صرفا هر کسی اینجا میتونه مطلبی در مورد برند مورد علاقش بزاره حالا چه بخواد از رویه تعصب باشه چه نباشه

من فقط یه چیز و میدونم اونم اینه که هر موقع خبری در مورد برند مورد علاقه خودم باشه به اون تاپیک سر میزنم و امتیاز مثبت هم میدم و تاپیکی هم که دوست نداشته باشم حتی باز نمیکنم ببینم خبرش چیه و خودم رو دیگه قاطیه این جور چیزا نمی کنم @};-

لینک به دیدگاه

ماکرو با amd بسته بوده/

معلموم نیست سر xbox one چه باجی ازش گرفته ماکرو.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ماکرو با amd بسته بوده/

معلموم نیست سر xbox one چه باجی ازش گرفته ماکرو.

خوب اینکه از اول معلوم بود

amd استارت api منتل رو زد چون میدونست مایکرو احساس خطر میکنه ودنبال راه حل میفته

بنابر این amd هم گفت حالا که اینطوره کد های منتل رو بهت میدم نسخه جدید DX رو بر اساس API من بنویس تا وقتی همگانی شد ورق به نفع من برگرده و کسی گلایه نکنه

AMD با مایکرو خیلی وقته با هم دارن از یه کاسه اب میخورن :D

لینک به دیدگاه

خوب اینکه از اول معلوم بود

amd استارت api منتل رو زد چون میدونست مایکرو احساس خطر میکنه ودنبال راه حل میفته

بنابر این amd هم گفت حالا که اینطوره کد های منتل رو بهت میدم نسخه جدید DX رو بر اساس API من بنویس تا وقتی همگانی شد ورق به نفع من برگرده و کسی گلایه نکنه

AMD با مایکرو خیلی وقته با هم دارن از یه کاسه اب میخورن :D

ای بابا.همه چیزو که  لو دادی :D

حالا جدا از شوخی هیچ وقت تو بازی شرایط به این شکل نخواهد بود. افزایش کارایی داریم نه به اندازه ی این نمودارهای Draw Calls 

خدا کنه هر دو شرکت خوب عمل کنن . اینجوری به نفع کاربراست. اینقدر افزایش کارایی بدن تا چششون دراد  :D

سرهمین قضیه ماکروسافت با فروش ویندوز 10 چه سودی میکنه  :D رکورد ویندوز Xp رو هم میشکنه  :D

ویرایش شده توسط SWAT_MEHDI
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ای بابا.همه چیزو که  لو دادی :D

حالا جدا از شوخی هیچ وقت تو بازی شرایط به این شکل نخواهد بود. افزایش کارایی داریم نه به اندازه ی این نمودارهای Draw Calls 

خدا کنه هر دو شرکت خوب عمل کنن . اینجوری به نفع کاربراست. اینقدر افزایش کارایی بدن تا چششون دراد  :D

سرهمین قضیه ماکروسافت با فروش ویندوز 10 چه سودی میکنه  :D رکورد ویندوز Xp رو هم میشکنه  :D

درود

والا فکر کنم داره مجانی تا یکسال به همه ویندوز میده ...  :D

لینک به دیدگاه

درود

والا فکر کنم داره مجانی تا یکسال به همه ویندوز میده ...  :D

سلام نیما جان

تا اونجایی که اطلاع دارم فقط اونایی که ویندوز 7 و 8.1 اورجینال دارن تا یکسال بصورت رایگان میتونن به ویندوز 10 آپگرید کنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام نیما جان

تا اونجایی که اطلاع دارم فقط اونایی که ویندوز 7 و 8.1 اورجینال دارن تا یکسال بصورت رایگان میتونن به ویندوز 10 آپگرید کنن

خب حالا حساب کن خودت همه همینارو دارند دیگه... xp دیگه جایی نیست اوناییم که دارند با همون کار می کنند نمیان برن 10 بگیرن بزارن رو سیستم قراضشون...  ^_^

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...