رفتن به مطلب

نگاهی به عملکرد دمایی کارت گرافیک ASUS GTX 770 DirectCU II OC

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

نگاهی بر دما و اکوستیک کارت گرافیک  ASUS GTX 770 DirectCU II OC

iox26c7l50ix157ze2q7.jpg

با سلام خدمت خوانندگان محترم و دوستان گرامی

ازاینکه باز هم در خدمت شما هستیم خوشحالیم-

هدف از خرید یک کارت گرافیک قدرتمند چیست؟اجرای بازی ها؟ درست است ،یکی از اصلی ترین دلایل خرید کارت های گرافیکی به اصطلاح high-end ،اجرای بازی ها و ارائه  بهترین تجربه ممکن است-ملاک انتخاب یک کارت گرافیک خوب چیست؟نقد وبررسی ؟گفته های دیگران؟اطلاعات عمومی؟یا بررسی به دست خود فرد و تجربه کار کردن با آن؟

هدف از ایجاد این تاپیک بررسی یکی از کارت های گرافیکی محبوب انویدیا یعنی پردازنده 770 است که بر روی برد ایسوس با کولر DCII نصب گشته است- کولرنامبرده بحث اساسی ما در تست های امروز خواهد بود -ما در این بررسی به دو روش عمل خواهیم کرد-اول با بررسی  تست  ها و نقد و بررسی های چند سایت معتبر ،دقت کنید معتبر،رو تکرار میکنم و بعد در این باره توضیح خواهم داد- بخش تست های دمایی و نتیجه گیری های این کارت را بررسی خواهیم کرد -بعد در مرحله بعد به سراغ تست فیزیکی و واقعی خودمان خواهیم پرداخت-یعنی بررسی مستقیم کارت بدون هیچ واسطه ایی-در بعضی منابع  و محافل ذکر شده که کولر ایسوس برای کارت گرافیک به  هیچ وجهه مناسب نبوده و حتی در جاهایی صحبت از رسیدن دمای کارت گرافیک به 90 درجه سانتی گراد شده است.در بعضی جاها هم تنها با ارائه عکسی از کولر باز شده کارت ،به این موضوع اشاره شده است که کولر کارت به هیچ وجه برای این کارت مناسب نبوده و قادر نیست حرارت تولید شده را دفع کند.

حالا در ابتدا به بررسی منابع میپردازیم :اصولا داشتن منبع معتبر و قابل تکیه ،د رهر زمینه ایی لازم است و خیلی از دوستان که تحصیلات آکادمیک دارند حتما بااین  جمله اساتید محترم "منبعتون معتبر باشه"اشنا هستند .

سایت های بررسی سخت افزاری زیادی در دنیا وجود دارند که اقدام به بررسی سخت افزارها و قطعات مختلف میکنند و بعضی از این سایت ها حالا دیگر به یک معیار معتبر و قابل اطمینان تبدیل شده اند. در طول سالها  ،مرتب از بررسی های این سایت ها بهره برده ام و اکنون به آنها اطمینان کامل دارم ،زیرا هر گاه  طبق گفته این سایت ها ،و با نقد مثبتشان ،قطعه ای را خریدم ،از موس یا کیبورد گرفته تا قطعات مهمتر،همیشه راضی بودم و به تمام نکات مثبت ذکر شده توسط این منابع کم کم د رطول زمان  آگاه شدم- و هرگاه بهحرف منتقدان این سایت ها گوش کرده و قطعه ای را که  نقد های منفی گرفته بود نخریدم با زهم موفق بوده ام زیرا بعدها دیده ام یا شنیده ام  که کاربران  استفاده کننده  از آن قطعه ابراز نارضایتی کرده اند.

برای مثال سایت Techpowerup که حتما آشنای حضور علاقه مندان  بررسی سخت افزار است و من اینقدر به این سایت و تیم تست اش ارادت دارم که اگر در هنگام خرید یک قطعه 50 نفر کاربر بگویند آقا شما این قطعه را بخر ضرر نمیکنی،ولی تست های Techpower چیز  دیگری بگویند ،قطعا کفه ترازوی انتخاب من به سمت  سایت سنگینی میکند -

حالا ادامه بحث خودمان-بررسی یک کارت گرافیک از بعد دما و اکوستیک-

این بررسی را همانطور که گفتم به دو بخش تقسیم کرده ایم -بخش اول بررسی های معتبر توسط چند منبع خوشنام و دقیق و بخش دوم توسط خود بنده که دانش سخت افزاری خیلی کمتری داشته و فقط با مطالعات و مقداری تجربه  قادرم درحد جزیی  نظراتی رو ارائه بدم و از آگاهی کامل نسبت به همه قطعه ها ،مخصوصا آنهایی که تست نکرده ام به صورت شخصی و تجربه استفاده از آنها رو نداشته ام عاجزم.پس در اینجا بعد از تست های معتبر ،اقدام به انجام آزمایش هایی بر روی کارت گرافیک میکنم و د رحالت دیفالت اون رو تست خواهیم کرد -دقت کنید که بایوس کارت گرافیک بنده همه ن بایوس موقع خرید حدود 6 ماه پیش و بایوس دیفالت خود ایسوس است  و به اصطلاح ورژن کارخانه ای است.

حالا ما در اینجا نکاتی رو مطرح میکنیم برای مثال  تا مطلب شفاف  بشود .

من ذکر نکته ای را  د راینجا لازم میدانم.

برای مثال در زمان ارائه کارت گرافیک  R9-290X ،در همه محافل سخن از حرارت بالای این کارت گرافیک  که درست نیست ،این GPU بود-خوب AMD هم دفاعیه هایی کرد و اعلام کرد که این واحد پردازشی از لحاظ دما مشکلی ندارد و قادر است تا چندین سال در آخرین دمای کاری  خود عمل کند،من هم از روی کنجکاوی و چون علاقه ای خاص به بررسی های کارتهای گرافیکی دارم هرچند از طرفداران AMD نیستم ولی برای این سازنده احترام قائلم،برای بررسی کارت اقدام نمودم-

در اینجا بنده سه راه داشتم:

1-به  دیگران گوش کنم-یعنی دانسته های خود را با حرف های دیگران استدلال کنم و هر آنچه که شنیده میشد در فروم ها و سایت های داخلی و خارجی  بهش اکتفا کنم.

2-خود  من  به بررسی این کارت به طور تجربی بپردازم که بالا ذکر کردم علاقه ای به این برند ندارم-و دسترسی هم به نسخه ای از این کارت نداشتم -

3-به سراغ منابع معتبر برسی بروم و ببینم نظرات آنها چیست.

خوب از آنجایی که من همیشه سعی کرده ام کنجکاوی خود را با بحث های علمی ،پاسخ دهم و از ارائه مطلب بدون پشتوانه علمی ،خوشم نمی آید،گزینه 3 یعنی بهترین راه موجود را انتخاب کردم-چون راه دوم که مشکلاتش رو گفتم و راهه اول هم مشکلاتی داشت از جمله اینها:آیا آن افرادی که درباره کارت گرافیک  نام برده در فروم tomshardwear   ،نطراتی ارائه  کرده اند،صلاحیت علمی دارند؟ایا میتوان روی تجربه آنها که خیلی هاشان هنوز کارت گرافیک را حتی ندیده بودند حساب کرد؟

و یا اصولا ارائه مطلب یا بیان یک گفته بدون پشتوانه علمی ومدرک معتبر درست است ؟و قابل بررسی و اندیشیدن  است؟

سوالات زیاد بودند و من با بررسی کارت  گرافیک در دو سایت معتبر و ارائه نقدی کامل درباره آن ، به پاسخ خود رسیدم و تجربیات خود را دراختیار دوستان در این فروم قرار دادم-دقت کنید تجربیات بنده ،به صورت تئوری بود و همه از مطالعه و بررسی عمکلکرد این کارت با مدرک معتبر به دست آمده بود- بله به این نتیجه رسیدم که دمای این کارت گرافیک بسیار بالاست در حدود 95 تا98 درجه سانتیگراد -که البته سخنان AMD را اشاره کردم در بالا و درخود تاپیک مربوطه-

حالا ادامه گفتمان خودمان-  از آنجایی که اینجانب علاقه خاصی به برند ایسوس داشتم و سالهای زیاد با محصولاتش از دیسک درایو تا مادربرد  های معمولی وحرفه ای و کارت  گرافیک کار کرد ام  و تا 95 درصد رضایت داشتم ،تصمیم گرفتم اینبار به تنهایی از نام ایسوس دفاع کنم!! و  ارائه مدارکی تا حدودی سعی کنم این نگرش منفی را کم کنم -در بعضی بررسی ها خوانده ام که"  کولر ایسوس برای این کارت کوچک تر شده  و  و مشکلات از همین کوچکیه!یعنی ایسوس خود متوجه کاری که میکرده نبوده و اشتباها از نسخه ساده شده کولر 680 بر روی 770 استفاده نموده  است-به تغییر معمار ی_قوی تر شدن د رعین حال کم مصرف تر شدن  و کوچک تر شدن هم دقتی نشده است.از آنجایی که سخن درباه عملکرد این کارت زیاد بوده و بررسی های زیادی انجام شده و اطلاعات عمومی و تخصصی درباره این کارت زیاد است من تصمیم گرفتم بر خلاف بررسی های دیگر فقط به ترجمه بخش های  بررسی دما و اکوستیک بپردازم  نه بخش های دیگر چون مطالب زیاد هستند -البته با دسترسی به لینک مورد نظر میتوان به کل تست ها نیز دسترسی پیدا کرد.

حالا سایت هایی که اقدام به بررسی کردند و تست های مربوطه:

اولین لینک از سایت hardocp  قرار گرفته که لینکش گذاشته شده ولی من عکس صفحه های بررسی رو میزارم  و  در زیر آن اقدام به ترجمه میکنم :

h20nbi4pzoge80kaz1u.jpg

در بالا اشاه شده که پاور تست 1200 وات هستش و میزان مصرف سیستم در حالت بیکار بدون کارت گرافیک حدود 45 وات است.

در بخش دوم میزان مصرف کارت ایسوس د رهردو حالت بیکار و لود بهترین  POWER EFFICIENT بوده میزان مصرفش بترتیب  برابر 68 وات  , و 347 وات کمی بهتر از 680 بوده است-با توجه به افزایش کارایی نسبت به 680 -اورکلاک هم باعث میشه تا حدود 70وات در حالت بیکار میزان مصرف کارت باشه-

در باب دما اینجا اشاره شده که ما همه به غیر ار خوبی از کولر های ایسوس  DCII چیزی ندیدیم اینجا هم همینطور پس شکی به عملکردش نداشتیم-دمای بیکار آن کارت گرافیک حدود 26 درجه-که تا فول لود تا 69 درجه هم افزایش می یابد-اور کلاک این کارت باعث افزایش دما د رحالت بیکار تا 27 و افزایش دما د رحالت لود تا71 درجه شده است -نسخه رفرنس این کارت  دمای هدفش 79 درجه بوده که ما میتوانم با GPU TWEAK انرا تا 94 هم افزایش دهیم که این کار را نکردیم-770 DCII   ایسوس حدود 15 درجه از 680 و رادئون 7970 خنک تر است  و د رحالت لود حدود 14 درجه-کولر ایسوس اجازه اور کلاک راحت را میدهد تا 1.3 گیگاهرتز  فرکانس واقعی-فن د رتست ها بین 60 درصد تا 80 درصد زیر لود در حال کار بود-یک کارایی A+ دیگر از ایسوس-

تست  دوم مربوط به سایت برجسته techpowerup  میباشد.

7dvcfs3kyt0opu2gziec.png

د راینجا باز هم تست دما مطرح شده نمودار مشخصه میزان بیکار و لود و اور کلاک -29 درجه و 76 درجه -

اینجا باید به یک چیزی اشاره کنیم -بررسی دما احتیاج به کنترل خیلی متغییر ها داره مثل تهویه سیستم  و میزان ولتاژ-برنامه 3D لود شده-چون میزان فشار موتورهای سه بعدی  و استرسی که بر رروی GPU ایجاد میکنن خیلی متغییر و متفاوته بنابراین دسترسی به یک میزان خیلی دقیق تقریبا غیر ممکنه-

حالا چون تچ پاور مطلب کمی داشته در ین بخش ما نتیجه گیری ش رو هم گذاشیتم بخش هایشو رو ترجمه میکنم برای عزیزان:

zqdytlhr5gpr14oscrx.jpg

همانطور که  میدانید سایت تچ پاور به مشکلات خیلی حساسه و کوچک ترین مشکلی را به عنوان ایرادی در نظر گرفته و آبروی قطعه مورد نظر را میبرد !بارها بوده از بهترین سازندگان ایراد های اساسی گرفته شده و تقریبا امتیاز بالای این سایت از بقیه سایت ها معتبر تر  هستش-حالا اشکال دمایی که در محافل به این بزرگی در این ابعاد مطرح شده،که اگر  جزئ مهمترین ارکان تست کارت گرافیک نباشد قطعا دومین مقوله مهم در هنگام خرید یک کارت گرافیک مقوله دما است ، چطور از زیر چشمان تیز بین این سایت در رفته است؟اصولا  چنین چیزی امکان دارد؟بررسی یک کارت گرافیک با کولر غیر رفرنس فقط  بخاطر بررسی عملکرد سیستم خنک کننده آن است که ببینند تا چه حد به خاطر خنک تر شدن،کارت  افزایش کارایی داشته است.حالا نمره 9.6 از این سایت غیر از رضایت مطلق  نشان دهنده چیست؟و ضمنا اصلا اشاره ایی به مشکلات دمایی در بخش نکات منفی نشده و در نکات مثبت به قیمت منطقی-کارایی حدود 13 درصد بیشتر از 670-بی نهایت بی صدا د رحالت بیکار-مموری پر سرعت-اورکلاک پیش فرض بودن-صفحه محافظ پشت- چهار خروجی و پشتیبانی از کودا و فیزیک ذکر شده-د رنکات منفی-میزان اورکلاک پیش فرض کم-حافظه اور نشده -کوپن مترو لست لایت داخل باکس نیست!(اونجا هم مشکل ما رودارن!)از تچ پاور هم دزدی؟؟

بخش با رنگ قرمز علامت زده شده درصفحه، نکاتی است که ذکرشان اهمیت دارد و درباب سیستم خنک کننده  ایسوس استفاده شده میباشد.

منتقد نوشته"قبلا کولر ایسوس روی خیلی از محصولات تست شده و در اینجا هم کارش را بدون ایجاد صدای زیاد به خوبی انجام میدهد.در مقایسه با نسخه رفرنس حدود 5 درجه خنک تر است و به نظرمیرسد بهبود شرایط دمایی نسبت به کولر انویدیا  از این مقدار بیشتر کار سختی است و بنابراین کولرهای سفارشی دیگر تفاوتی خیلی بیشتر از مقداری که امروز در تستها شاهد بودیم ایجاد نخواهند کرد.و استفاده  از بک پلت یا کاور پشتی معمولا برای کارتهای گران تر است ولی ایسوس در اینجا این را به کاربرده است .مصرف انرژی هم اشاره شده معقول است و و میزان کمی زیر 680 اعلام شده است -بهبود عملکرد حالت بیکار هم قابل توجه  است و از 300 مگاهرتز کلاک قبلی به 135 مگاهرتز کاهش یافته است که تغییر خوبی میباشد.

بخش بعدی بررسی مربوط به hardwarecanucks میباشد که تست های کارت گرافیک خیلی کاملی انجام میدهد .

cshrer6be2nrersphlx6.png

درتست بالا اشاره شده است که "تست روی میز کار انجام شده یعنی هوای آزاد با یک فن 120 میلمتری 1200 RPM که حدود 8 سانتی متری هیت سینک قراردارد.دمای محیطی حدود 22 درجه با اختلاف +/- 0.5  بوده است و اگر دمای محیطی  از 23  درهر لحظه بالاتر میرفت  تست متوقف میشد!

برای بیکار -دسکتاپ ویندوز 7  حدود 15 دقیقه-

زیر عکس یک اشاره شده است "کولر ایسوس یکی از بهترین کولر هاست این یکی از پایین ترین دمای 770 تست شده در حالت بیکار می باشد.

بخش اکوستیک خیلی مد نظر ما نیست-ولی از لحاظ تولید صدا نوشته که "کولر DCII تقریبا در این زمینه با windforce 3x gigia و کارتهای گالاکسی   برابر بوده و کولر لایتینگ را شکست میدهد.اگر چه با این سطح صدا برای کولرها صدا به سختی شنیده میشود و اهمیت چندانی ندارد.

بخش نتیجه گیریn7mm91oh80jyx6d7u3v.jpg :

آن بخش علامت زده مد نظره ماست (ولی دوستان برای هر بخشی سوال داشتند مطرح کنن تا ترجمه بشه )

در آن بخش گفته شده"عوامل  تفاوت ایجاد کننده اصلی چند تا هستند یکی از آنها و مهمترینشان کولر ایسوس است-کولر ASUS DCII  هیچ  دسته کمی از شاهکا رندارد.دمای پردازنده را کم نگاه داشته درحالی که صدایی بسیار کم ایجاد میکند در واقع یکی از بیصدا ترین کارتها در این تست های ما همین 770 ایسوس مجهزبه  کولریزDCII   بوده است.

تست بعدی خدمت دوستان عزیز از سایت bjorn3d قدرتمند است که خود سایت برای خودش دایرالمعارف سخت افزاری است!

ucqh6x1q472kz0nyzcy.png

د راین تست اشاره شده :این کولر ایسوس واقعا خنک بوده  و اکثر مواقع زیر 70 درجه عمل میکند و خیلی بی صدا ست- و جالبه با اور کلاک هم دمای افزایش چشمگیری نداشته است-

دقت کنید کل تست این سایت و بررسی این  کارت در این سایت خیلی جالبه دوستان اگر تونستن حتما نگاهی بهش داشته باشن.

در بخش های بعدی نکات مثبت و منفی چند سایت از این کارت رو میزارم که ببنیم به مشکل دما و یا مشکلات کولر و فن اشاره شده است یا نه.

سایت thepcenthusiast گفته:

w3rga98ej7beosn89v5a.jpg

باز خبر ی از نکته منفی نیست و فقط نقد مثبت کولره؟!

maximumpc گفته:

youugputpf1j3pkj4x5.jpg

با زهم اشاره ای به دما نشده؟؟

حالا تا اینجا پایان  بخش اول بود هرچند هنوز تست هایی هستند که بررسی کردند و نکته منفی د رباب  کولر نبوده و بیشتر کفه ترازو به سمت  خوب بودن بوده تا  بد بودن یا عادی بودن-منتها  بخش تست  های خودمان در شرایط خاص باقی مانده که تا شب آن بخش هم کامل میشود و خدمت شما سروران گرامی ارائه خواهد شد .

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• ارسال 55
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

آقا رضا بسیار متشکرم 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــ

لیونه و مقالات آقا رضا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بخش دوم

برای بخش دوم بنده سراغ سیستم خودم آمده ام که حدود 6 ماه است تجربه استفاده از این کارت را دارم حالا با توجه به تجربه شخصی میتوانم نظر بدهم که این کارت، کارت خوبی بوده یا نه دقت کنید 6 ماه بنده با این کارت کار کرده ام و از زوایای مختلف مورد بررسی قرار داده ام-نزدیک به  150 بازی برجسته روی کارت تست شده  و بین آنها شاخص ترین عناوین  AAA از بعد گرافیکی بوده است - درایور مورد استفاده درعکس زیر قابل مشاهده است و ابزار های جانبی هم مثل همیشه GPUZ و برای من EVGA percision بوده است .

dxc19c8ezp6c1vw70a42.jpg

درست است که دراینجا تست ما د رمقایسه با بررسی های  سایت های برجسته از سطحی پایین تر برخورداراست و لی ملموس تر بوده و از یک سری جنبه ها قابل بررسی است- برای این تست بنده تمام فن های کیس را خاموش کرده ام - و کیس مورد نظر بدون هیچ فنی د رحال کار کردن است تصویر زیر را برای اثبات این موضوع قرار میدهم .

1sl5pn1pswyhrsh3fzv.jpg

بعد از خاموش کردن تمام فن ها درب کیس بسته شده و دمای محیط نیز  ثابت است -در اینجا کارت گرافیک هیچ کمکی از تهویه نمیگیرد و باید با کمک سیستم خنک کننده  خودش عمل کند -چون هیچ جریان هوایی به غیر از جریان هوای اطراف فن cpu وجود ندارد.بنابراین در این حالت شرایط یک کیس با تهویه ضعیف و یا بدون فن  برای این کارت شبیه سازی شده است و عملکرد ها و نتایج دقیق تر بوده و تقریبا برابربا عملکرد واقعی خود کارت هستند -کیس خوب را با میزان هوای ورودی و خروجی آن در یک مدت زمان مشخص می سنجند-حالا اگر کیسی از مقدار بالایی برخوردار باشد خوب تهویه قوی تر دارد و قادر است حجم بالای از هوا را بر طبق  ابعاد و گنجایش فضای داخلی خود وارد کرده و از بخش های اگزوز بیرون دهد-بنابراین عملا هوای گرمی داخل کیس باقی نمیماند.هر چی این میزان کمتر باشد تهویه ضعیف تر است و کیس هم  بدون فن  های خوب  و قوی و جاسازی صحیح آنها قوطی بیش نیست.!

بعد از حدود 10 دقیقه در حالت بیکار این نتایج فراهم شده است

دسکتاپ ویندوز -  8.1 در حالی که همه برنامه ها بسته بوده اند.

bxdx97v17ce5ibn3qul.jpg

حالا بخش لود - من سعی کرده ام برای بازی ها نیز از بنچمارکشان کمک بگیرم - د رابتدا بنچمارک ها: تست unigine رو ی تقریبا سنگین ترین حالت -

oezwoqsz2qgnnal7c1.jpg

این عکس در وسط تست گرفته شده زمانی که بیشترین فشار روی پردازنده بوده-ضمنا خود این بنچمارک استرس بالایی روی  پردازنده ایجاد میکند.یک معیار خوب برای بررسی عملکرد دمایی

نتیجه تست

f4cq6zl41vixllwiz7gl.jpg

تست بعدی بنچمارک  بازی grid 2 رو ی آخرین تنظیماته و به غیر  از رزلوشن که 1080 بوده هیچ جایی برای ارتقا تنظیمات وجود نداشته است.

mosxt5qzo9nta394xvc.jpg

این دما در وسط تست اندازه گیری شده  -

حالا تست فوق سنگین مترو D6!

g4aksgoojyhczw2qz279.jpg

همین طور که میبنید در تست در لوپ 2  فشار زیادی به سیستم وارد شده  و دما هم 67 درجه است که کاملا عادی است !

دقت کنید که من درهیچ یک از تست های خودم با این شرایط هنوز به 70 هم نرسیدم پس بررسی های انجام شده که در آنها اعلام شده بیشتر زمان لود این کارت در محدود 60 تا 70 است کاملا صحیح بوده است .

ضمنا دقت داشته باشید که این تست های انجام شده توسط بنده تا اینجا همه بنچمارک و استرس تست  بوده اند که معمولا طوری طراحی میشوند که لود gpu را تا 90 درصد بالاببرند در حالیکه خیلی از اپلیکشن های سه بعدی و بازی ها در شرایط عادی اینگونه نیستند و از مقداری کمتر از لود gpu استفاده میکنند بنابراین اگر من سراغ تست عادی  و  بازی ها بروم با دما های پایین تر از این ها مواجه خواهم شد.

تست بعدی  thief 

باز هم در بنچمارک که اتفاقا بنچمارک سنگینی هم هست

t8k4w94ovr4tl41w6j2x.jpg

با زهم دمای زیر عادی

تست بعدی بازی trine 2 هستش با گرافیک زیبا و در عین حال عالی برای تست -این هم در حین بازی-تنظیمات رو ی آخرین حد بوده و فقط رزولوشن در صورت تعویض نمایشگر جای ارتقا دارد.

m57qt2vd02o63rp75l12.jpg

دوستان بازهم تست های دمایی خواهم گذاشت -

حالا تا اینجا بحث این است که چرا یک کارت گرافیک که از سیستم خنک کننده اش ایراد گرفته شده توسط افراد مختلف-با سطح معلومات مختلف و نظرات متفاوت-توانسته حتی به دمای 70 هم نرسد و میانگین دمای لودش زیر 65 درجه باشد که جز بهترین دماها برای این توان پردازشی  است؟

آیا فقط شنیده ها یا حرف های زده شده د ردنیای مجازی و نقل قول ها میتوانند  ملاک خوبی برای بررسی یک محصول باشند و قضاوت کردن در موردی محصولی که به دست خودمان تست نشده و یا از منابع معتبر برای پشتیبانیش استفاده نکرده ایم منصفانه است ؟

.

موفق باشید

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

عالی ولی ای کاش یک سری چیز ها رو رعایت می کردید چون الان دوستان میان می گن نه تست شما اینجوری اونجوری فلان و بسال و ...... از این حرف ها 

نمی دونم EVGA percision مثل ام اس ای افتر برنر قابلیت مانیتریگ همه چیز رو توی بازی دارد یا نه 

شما که داری از کارت دفاع می کنی بهتره جوری باشه دیگران نتونن ایراد بگیرن ببینید evga pe اگر می تونه دما و لود و ... مانیتور کنه اون ها رو فعال کن برو توی بازی و در حالت فول اسکرین نه ویندوز مود چون ویندوز مود کمی دما رو پایین تر میاره نسبت به حالت فول اسکرین بعد چندتا عکس قرار بده درضمن دمای محیط رو هم بنویس چون 2 الی 3 درجه در دمای کارت تاثیر می گذارد 

و این که اگر evga pe این کار رو نمی کنه ام اس ای افتربرنر رو بی زحمت نصب کن و دما و لود و ولتاژ و فرکانس رو مانیتور کن که توی بازی همه رو نشون بده و یه سری تست قرار بده که دیگه کسی نتونه ایراد بگیرد  

در ضمن من مشکلی با این کارت ندارم به نظر من هم کولرش عالی هست و مشکلی نداره ولی خوب باید بعضی ها رو توجیح کنید  :) 

مقاله هم که مثل همیشه عالی 

@};- 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عالی ولی ای کاش یک سری چیز ها رو رعایت می کردید چون الان دوستان میان می گن نه تست شما اینجوری اونجوری فلان و بسال و ...... از این حرف ها 

نمی دونم EVGA percision مثل ام اس ای افتر برنر قابلیت مانیتریگ همه چیز رو توی بازی دارد یا نه 

شما که داری از کارت دفاع می کنی بهتره جوری باشه دیگران نتونن ایراد بگیرن ببینید evga pe اگر می تونه دما و لود و ... مانیتور کنه اون ها رو فعال کن برو توی بازی و در حالت فول اسکرین نه ویندوز مود چون ویندوز مود کمی دما رو پایین تر میاره نسبت به حالت فول اسکرین بعد چندتا عکس قرار بده درضمن دمای محیط رو هم بنویس چون 2 الی 3 درجه در دمای کارت تاثیر می گذارد 

و این که اگر evga pe این کار رو نمی کنه ام اس ای افتربرنر رو بی زحمت نصب کن و دما و لود و ولتاژ و فرکانس رو مانیتور کن که توی بازی همه رو نشون بده و یه سری تست قرار بده که دیگه کسی نتونه ایراد بگیرد  

در ضمن من مشکلی با این کارت ندارم به نظر من هم کولرش عالی هست و مشکلی نداره ولی خوب باید بعضی ها رو توجیح کنید  :) 

مقاله هم که مثل همیشه عالی 

@};- 

اقا -درود اون کار رو هم میکنم ولی اصلا احتیاج نیست من دما رو با gpu Z نشان دادم که دقیقه .ضمنا اصلا بحث من بررسی های بخش یکه و بخش دو برای من اهیمت زیادی نداره-شما خودت این کارت رو داشتی من نمیزارم شما بزار در شرایط عادی -داری باهاش کار میکنی  دیگه میدونی چیه نبضش تو دستته!شما ببنین اصلا تست های من رو نمیخواد نگاه کنی -همون بررسی های بخش یک معتبرترین هستن و دیگه جایی نجستم که این کارت رو دقیق تراز  اینها تست کرده باشه -ضمنا همه یک طرف techpowerup یک طرف-وقتی چیزی تایید شد تمام

اون تست ها هم دقیقن خیالت راحت  لود gpu معلومه دیگه -ضمنا گقتم تست های ما متغییر زیاد داره همون بررسی های معتبر کافی هستند و به هیج تست دیگه ای نیاز نیست.

لینک به دیدگاه

اقا -درود اون کار رو هم میکنم ولی اصلا احتیاج نیست من دما رو با gpu Z نشان دادم که دقیقه .ضمنا اصلا بحث من بررسی های بخش یکه و بخش دو برای من اهیمت زیادی نداره-شما خودت این کارت رو داشتی من نمیزارم شما بزار در شرایط عادی -داری باهاش کار میکنی  دیگه میدونی چیه نبضش تو دستته!شما ببنین اصلا تست های من رو نمیخواد نگاه کنی -همون بررسی های بخش یک معتبرترین هستن و دیگه جایی نجستم که این کارت رو دقیق تراز  اینها تست کرده باشه -ضمنا همه یک طرف techpowerup یک طرف-وقتی چیزی تایید شد تمام

اون تست ها هم دقیقن خیالت راحت  لود gpu معلومه دیگه -ضمنا گقتم تست های ما متغییر زیاد داره همون بررسی های معتبر کافی هستند و به هیج تست دیگه ای نیاز نیست.

هر جور راحتی دوست من 

من به تست کاربر ها بیشتر تکیه می کنم اگر درست و دقیق و دقیقا پارامتر های من رو دنبال کنن چون سایت های ریویو کننده بیشترن این کارت ها رو قرض می کنن و یه جورایی هم یک کارت بین خیلی ها می چرخه و اون کوپانی مثلا asus میاد محصول تاپ رو می ده برای رویو توی همون کانال لاینس تک تیپ کارت 780ti که داشتن برای تست به عنوان golden gpu بود چون بعضی از وقت ها از کارت های غیر رفرنس هم قوی تر عمل می کرد چون nvidia بهترین رو بهشون داده بود برای ریویو  :D  البته فکر نکنم این موضوع در قسمت خنک کندگی هم درست باشه چون دیگه چندتا پایپ و هیت سینک ربطی به تاپ بودن و ... نداره  :-?

من ریویو هایی که مثل شما هست رو بیشتر قبول دارم چون شما کاربر هستید که دارید 6 ماه استفاده می کنید نه یه ریویو گر که کارت رو برای شاید یک هفته تست کرده باشه 

من یادم هست که اخر همون سالی که این کارت 770 وارد بازار ایران شد یکی از دوستانم گرفت و بعد من رو دعوت کرد به خونش برای تست و از این حرف ها من وقتی دیدم این کولر با این اندازه و این که در سری های قبل هم استفاده شده دمایی به این پایینی می ده خیلی حال کردم اگر درست یادم باشه کارت توی استرس با لود 99 درصد دماش در یک کیس با 3 تا فن معمولی بین 68 تا 72 می چرخید و وقتی که خمیر رو عوض کردیم  دور فن رو تا اخر می بردیم بالا دما رو زیر 65 بود البته توی زمستون بود و اتاق سرد بود و تمام تست ها رو با نهایت اور کلاک گرفتیم

حالا این که دوستان می گن دما بالاست کولر برای نسل قبل هست کولر برای کارت کوچک هست رو نمی دونم ولا شاید خمیر روی gpu باید عوض شود یا تهویه کیس خوب نیست یا هر دلیلی که داره 

اون موقع من دمای بین 68 تا 72 و با دور فن آخر زیر 65 تا خره خره اور شده  رو در زمستان البته تجربه کردم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

رضا جان میتونید در هر تست روی عدد دما در تب سنسور برنامه GPU-z چندبار کلیک نمی کنید تا ماکزیمم رو نشون بده !؟!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

رضا جان میتونید در هر تست روی عدد دما در تب سنسور برنامه GPU-z چندبار کلیک نمی کنید تا ماکزیمم رو نشون بده !؟!

معین جان شما چرا؟شما که دیگه میدونید من چطور کار میکنم!

من اصلا اون تست ها رو برای فقط یک مقایسه ساده گذاشتم بحث اصلی من اشاره به چندین سایت مهم بود که کارت رو تست کردن و مشکلی هم اصلا ذکر نشده   حالا بحث اینجاست که  این تاپیکی که بنده تا الان  ایجاد کردم  حدود 95 درصد میشه روش به عنوان یک معیار  حساب کرد-و فکر نکنم داخل  کلا کارتی  دماش رو به این شکل بررسی کرده باشن-یعنی هم منابع معتبر خارجی هم تست های بیشمار توسط خود کاربربا ارائه مدرک-

و بنده هم خودم تجربه زیادی در  استفاده از این کولر رو داشتم چه  روی کارت های 580 و الان 770 -پس تست های زیادی انجام دادم و از آنجایی که کلا سیستم های بازی میبندم برای خودم و دوستان کاملا در جریان عملکرد کارت های گرافیک هستم از لحاظ دما و مصرف- متاسفانه چند شب پیش بحث شد دو تا از دوستان گرامی درفروم برای مدرک چیزی ارائه ندادن  و با عرض پوزش خیلی بحث علمی نبود یعنی  برای بنده قابل قبول نبود  -خوب کلی هم اون تاپیک  رو دیده بودن و قطعا نگرش اشتباه و منفی البته برای کاربر کم تجربه و یا کسی که زیاد کارت گرافیک های آنچنانی کار نکرده  ایجاد میکرد که خوب ما کاربر های حرفه ایی هم داریم زیاد -گیمر Pc خیلی توی فروم هست و اتفاقا خیلی هم فن بوی ایسوس داریم چه مادربرد چه کارت گرافیک -کافیه یک سری بزنید به تاپیک ها ،دارندگان کارت های ایسوس خیلی هستن و اتفاقا خیلی ها هم از این مدل کولر ها استفاده میکنن-750-76-770-780-, ti-کوچک شدن  کولر که دلیل بر

کاهش کارایی نیست.کارت های مینی 760 ایسوس رو دید با همین کولر-؟با همین کوچیک شدن کلی خنک تر و جمع وجور تر شدن-حالامیشه گفت چرا ایسوس کوچیک کرده؟مدل 680 همین کولر و  770 همین کولر رو نمیتونیم بگیم چرا ایسوس مثلا اومده از همین مدل کولر استفاده کرده-خوب شما که خودت میدونی دیگه خطا در این سطح اونم از برندی مثل ایسوس؟یعنی لنگ طراحی یک کولر بوده؟

مشکل اینجاست که بعد از انجام این همه بررسی توسط خود بنده و اطمینان داشتن از صحت بررسی ها چه تست های خودم -چه سایت های ذکر شده،هنوز نمیتوانم اینقدر راحت درباره کولر یک کارت گرافیک اظهار نظر کنم-اینجا حتی کارت خودم یا همین کارت ایسوس به شکل کلی-چه برسد به کارت گرافیکی که خودم هنوز تست نکرده ام  و منابع خارجی را هم برسی نکرده باشم!!یعنی اصولا تست و بررسی سخت افزار معیار هایی میخواهد که باید فراهم بشوند و شنیدن نقطه نظرات و بحث ها د رمحافل نه اینکه بد باشد بلکه همیشه از پشتوانه دقیقی بر خوردارنیست.د رفروم خودمون برای مثال در روز کلی تاپیک ایجاد یمشه -بحث پیش میاد -تست و امار ارقام ارائه  میشه-که بخشیش درسته و دقیقه  و از تجارب کاربر ها یا منابع خارجی  استفاده شده  و بخشیش هم به صورت طبیعی قابل تایید نیست  و حالا گفته های کاربران و یا تجربیات شخصی و گروهی شونه-اصولا این ماهیت یک فرومه-باید بحث صحیح و غلط روبروی هم باشن تا حق انتخاب و پیش بیاید.

-بنده هم فقط اصلاح کردم متاسفانه  دوستان برداشت بد کردن از حرف های بنده -من هم آخر تاپیک اشاره کردم و گفتم دلخوری نباشه -منتها برای اثبات موضوع و چون از حرفی که میزدم اطمینان کامل داشتم  یک  بررسی خیلی ساده انجام دادم هرکسی با دانش خیلی کم زبان انگلیسی هم میتونه تشخیص بده  و نقد ها رو خودش نگاه کنه -فقط نکات مثبت و منفی - نه کل  بررس یها چون حجم مطلب خیلی زیاده- بنده چی میگفتم و بحث چی بود و گفته های چه کسی صحیح بود و چه کسی غلط-کاملا مشخص است.

برای شما هم چشم اینم از تست های جدید از یونیجین و مترو 2033- باز هم نیاز بود میزارم ولی اصلااحتیاجی نیست چون دمای این کارت توی لود بیش از 85 درصد زمان در محدود 60 تا 70 نهایتش تا 75 درجه است که اکثر کارتهای 770 و کلا کارتهای گرافیکی مدرن فرقی نداره amd یا انویدیا -r280-r290---770 760 --780  توی  همین محدود ها چرخ میزنن(با کولر های متفاوت) و چون دما هم عوامل زیادی به عنوان متغییر در اون تاثیر داره همیشه نمیشه میزان های دقیقی رو بدست آورود-

حالا برای شما اول اسکرین شات با gpuz و به قول شما حالت max

دقت کنید تست ها همه توی الترا های گرفته شدن و به جز res دیگه جای افزایش نیست-برای عکس ها و تست های بعدی که هم پایین اضاف میکنم به همین صورته-

7spfyjvt6rj07635wb1n.jpg

e73d46glx8cbz0c6k84x.jpg

حالا برای دقت بیشتر از  Afterburner برای به قول دوستمون دقت بیشتر  و مانیتورینگ های روی OSD و  ریل تایم

از تیف  و گوست وتامب رایدر عکس گرفتم عکس ها همه توی فول لود هستن و تنظیمات الترا -برای بنچمارک  تامب و تیف هم یکی وسط تست یکی هم درست لحظه پایانی بنچمارک که دیگه تست تمام شده و ثبت دمای نهایی

ورژن افتر برنرهم فکر کنم 3 بتا باشه آخرین نسخه-بله 300 بتا19

285dim3d49cvxnztcwxz.jpg

وسط تست تیف

af3lgbwnwjamqxfuh422.jpg

درست لحظه لود نهایی و دمای پایانی

e6fz9lwyjmhfn5rdnfyo.jpg

وسط تست

504nr256c72sr0sj5tg.jpg

لحظه دمای نهایی

d12ticksjbg96zomkacf.jpg

خدمت دوست خوبم معین جان گرامی-

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

ممنون آقا رضا من تا اومدم تاپیک اول رو بخونم و بعدی هم اومدش حالا میرم سراغ دومی دیگه پست سومی که وجود نداره؟

کلا خیلی زیبا در مورد همه چیز توضیح میدید .ممنون 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون آقا رضا من تا اومدم تاپیک اول رو بخونم و بعدی هم اومدش حالا میرم سراغ دومی دیگه پست سومی که وجود نداره؟

کلا خیلی زیبا در مورد همه چیز توضیح میدید .ممنون 

سلام

تشکر که در پاسی از نیمه شب مطالب بنده رو میخونید و ابراز خرسندی میکنید که این یک قوت قلبی برای من است و همین انگیزه دادن بچه ها در این فرومه که اولا فروم لایون رومتمایز کرده از بقیه فروم ها(توی فروم های دیگه کار زیاد انجام دادیم تجربه های داریم اصلا جالب نیستن ونمیشه ذکر کرد) هم باعث میشه بعد از تست و بررسی و ترجمه و تایپ و ویرایش حتی بعد از  ده ساعت آدم احساس خستگی نکنه-

درود نه دیگه شرمنده!!برای پست ها -انشالله همون پست دومی یا بخش پاسخ  به کاربر گرامی HEX رو ویرایش میکنم -

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تست دما از بازی dark souls 2

تنظیمات الترا

از انویدیا اینسپکتور برای افزایش گرافیک در کنار sweetfx  و تنظیمات مود دورانته استفاده شده که باعث  افزایش کیفیت گرافیکی بازی تا حد زیادی میشه-

این تست  توسط  افتر برنر بعد از حدود 2 ساعت گیم پلی بدون وقفه گرفته شده است

lzt5mmr8d3n2py11o.jpg

e9fn0vaaiab9accfiyi.jpg

تست cloud gate  از 3dmark 2013

تنظیمات فوق الترا

4rc5k1wz6mk19swh0j3.jpg

لحظه اخر دو تست بعد از دو با راجرا-باور کنید  هر چه کردیم که دما از این مقدار بالاتر بره نشد!!

gtg0y4zneg1323zqvqm.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:confused:  

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:confused:  

:-? :wacko: :eek: :) :D :laughing: =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:-? :wacko: :eek: :) :D :laughing: =))

رضا جان نتایج کارت شما واقعا حیرت آور هست !

بنده خودم یکی از خنک ترین 680 ها رو در حال حاضر دارم ولی از کارت شما گرمتر هست !؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود معین جان

فکر میکنم اینطور نباشه چون من دو عدد 770 دیگه همین مدل منتها یکیش 4گیگ -ولی همین DCII دقیقا -کار کردم همین جور بودن کم و بیش -اختلاف دمای خاصی مشاهده نشد -یکی از کارتها که متعلق به دوست صمیمی بنده بود خیلی بیشتر دیدمش چون خوب بالاخره رفت آمد بود-اختلاف اصلا زیاد نبود همین جور شبیه کارت خودم  از لحاظ دما و صدا عمل میکرد حتی sli هم بستیم با زهم از لحاظ دمایی تغییر محسوس نبود اصلا-این مثلا 63 بود اون 65-یا این 58 بود اون 57 -در حد یک یا دو درجه-و اختلاف به 4 درجه هم نمیرسید بندرت -پس فقط کارت من نیست-اگر فقط کارت بنده بود تست های مختلف سایت های مرجع چی؟اونا هم کارت های منو داشتن؟یا چندین 770 مختلف؟من معتقدم DCII ایسوس همیشه قابل اطمینان بوده  و هست-

موفق باشید

لینک به دیدگاه

درود و سپاس فراوان از آقا رضای عزیز،

من کاملاً قبول دارم که تست Furmark تست غیر متعارفی هستش. اما اگر براتون مقدوره و الان هم این کارت رو دارید، روی حالت فول اسکرین، یک تست Furmark بگذارید و تب اول و دوم GPU-Z هم توی شات باشه. 3 یا 4 دقیقه از تست بگذره فکر کنم کفایت بکنه. (این حرف به معنی غیر معتبر بودن تست شما نیست، فقط می خوام با تجربه خودم از این کارت مقایسه کنم). مدل و فرکانس کاری پردازنده؟

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود و سپاس فراوان از آقا رضای عزیز،

من کاملاً قبول دارم که تست Furmark تست غیر متعارفی هستش. اما اگر براتون مقدوره و الان هم این کارت رو دارید، روی حالت فول اسکرین، یک تست Furmark بگذارید و تب اول و دوم GPU-Z هم توی شات باشه. 3 یا 4 دقیقه از تست بگذره فکر کنم کفایت بکنه. (این حرف به معنی غیر معتبر بودن تست شما نیست، فقط می خوام با تجربه خودم از این کارت مقایسه کنم). مدل و فرکانس کاری پردازنده؟

درود پوریا جان

در غیر متعارف بودن ای تست هیچ شکی نیست وجالبه من در طی این همه سال توی هیچ کدوم از سایت های بررس ندیدم که از furmark برای بررسی و یا تعیین خصیصه های دمایی یک قطعه استفاده کنن !!چون ملاک خاصی نیست یک چیزی مثل سنتتیک استرس تست هاست بی خود بی جهت دمای پردازنده رو بالا میبرن-شما اگر یک تست دیدی با این انجام شده باشه و نتایج هم قابل تعمل باشه برای من یک آدرسی از این تست بگذارید-

چشم برای شما منتها الان سر کارم-خونه برم تست میکنم براتون-

مدل پردانده 4770 K فرکانس دیفالت

حافظه هم 16 گیگ می باشد-

لینک به دیدگاه

درود رضا جان

شاید بخشی از پستم مربوط به این تاپیک نباشه

اما باید پشتکارت رو تحسین کنم و تبریک بگم که تو این مدت کم تونستی مطالب مفید زیادی رو در اختیار بچه ها بذاری.

تاپیکت بی شک یکی از بهترین تاپیکهای فرومه

منم راستش در عجب خنکی کارتت هستم در حالیکه خودم هم از چندین مورد شکایت کاربرای این مدل مطلع هستم!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود رضا جان

شاید بخشی از پستم مربوط به این تاپیک نباشه

اما باید پشتکارت رو تحسین کنم و تبریک بگم که تو این مدت کم تونستی مطالب مفید زیادی رو در اختیار بچه ها بذاری.

تاپیکت بی شک یکی از بهترین تاپیکهای فرومه

منم راستش در عجب خنکی کارتت هستم در حالیکه خودم هم از چندین مورد شکایت کاربرای این مدل مطلع هستم!!

درود موفق باشید-

من هم عضو کوچک از این انجمن هستم- انشالله فعالیت ها بیشتر و بیشتر باشه وباز هم در خدمت عزیزان باشم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود پوریا جان

در غیر متعارف بودن ای تست هیچ شکی نیست وجالبه من در طی این همه سال توی هیچ کدوم از سایت های بررس ندیدم که از furmark برای بررسی و یا تعیین خصیصه های دمایی یک قطعه استفاده کنن !!چون ملاک خاصی نیست یک چیزی مثل سنتتیک استرس تست هاست بی خود بی جهت دمای پردازنده رو بالا میبرن-شما اگر یک تست دیدی با این انجام شده باشه و نتایج هم قابل تعمل باشه برای من یک آدرسی از این تست بگذارید-

چشم برای شما منتها الان سر کارم-خونه برم تست میکنم براتون-

مدل پردانده 4770 K فرکانس دیفالت

حافظه هم 16 گیگ می باشد-

پوریا جان این ها تست های انجام شده هستند شما فرمودید 2 دقیقه بنده 4دقیقه گذاشتم

عکس ها هم نتیجه تست سریع هستند  هم تست 15 دقیق ایی که واقعا سنگینه و فشار وارد میکنه -دما -ولتاژ و لود هم توسط خود برنامه هم در گوشه بالا توسط afterburner به نمایش گذاشته شده

ضمنا اخرین فرمارک هم سال 2011 عرضه شده ,ورژن 1.9.1-من هم ز همین نسخه استفاده کردم-حالا نکته ایی خدمت شما بگم و کلا دوستان بگم-

این استرس تست های مصنوعی اصلا چیزهای خوبی نیستند-من از jj ایسوس ،برنامه ایی دیدم ایشون میگفت این استرس تست ها بعضی هاشون مثل پرایم اصلا ورژن جدیدی براشون نیومده و حتی بالای برنامه میزنه unknown cpu-!! یعنی پردازنده ناشناخته-!!

مثل اینکه موتور یک ماشین رو بدستی دست تعمیر کاری که تا حالا دست بهش نزده و ساختارشو نمیشناسه بگی تیونینگ اش کن تا آخرین حد گشتاورشو بدست بیاریم!!

وقتی برنامه از ساختار و قطعه و عملکردش و خصیصه هاش  آماری دقیق نداره و توی دیتابیسش براش تعریف نشده بوده ملاک خوبی برای بررسی و ازمون نیست-

همین برنامه فرمارک سال 2011 عرضه شده-یعنی قبل از سری 6 و 7 انویدیا و سری 7 و r  از AMD-

این نکات قابل ذکر بود

حالا تست -اولین عکس از نتیجه تست سریعه حدود 60000میلی ثانیه برابر با 1.0000002 دقیقه-

c8lbmz9fjbied6m22nc.jpg

این ها عکس های تست 15 دقیق ایی هستند-همانطور که مشاهد میکنید از دقیقه 1 تا 4 دما تمام مدت روی 80 درجه بوده -شما فرمودید 2 دقیقه بنده 4 دقیق گذاشتم اول عکس 1.27

qc2t2dxpypzt3tzsof8w.jpg

اینهم در دقیقه 4

48pfme4h9z2hqhpienk8.jpg

ببخشید دیر جواب دادم -امیدوارم بررسی هاو نتایج مفید باشه-

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

ایول @};- @};- @};-

شبیه این مشکل دمایی رو منم با 580 برخی دوستام داشتم/ کارت من 3-4 درجه ای خنکتر از اونا بودش در حالت بیکاری ( علتها رو پیدا کردیم ، نیاز باشه میگم )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

ایول @};- @};- @};-

شبیه این مشکل دمایی رو منم با 580 برخی دوستام داشتم/ کارت من 3-4 درجه ای خنکتر از اونا بودش در حالت بیکاری ( علتها رو پیدا کردیم ، نیاز باشه میگم )

درود

چه خبر اقا ،نیستید نمیگید ما دلتنگ میشیم؟؟ @};- @};- :-h

حتما تجربه هایی داشتی با دوستان در میون بزار ما مشتاقیم -چه چیزی با ارزش تر از  کوله باری تجربه؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...