رفتن به مطلب

تجربه شما از سیستم های صوتی

Mahyar Curious
 اشتراک گذاری

133 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام گزینه را برای لذت بردن از موسیقی میپسندید ؟

• اسپیکر های 7.1 و 5.1 و ..
      53
    • اسپیکر 2.1
      33
    • اسپیکر فول رنج استریو
      19
    • هدفون های مدرن 5.1 و 7.1 و ...
      18
    • هدفون های High End آمپدانس بالا
      32
    • هندزفری
      10

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود دوستان ،

لطفا در این تاپیک تجربه خودتون رو از استفاده از اسپیکر های مختلف ، سینمای خانگی ، هندسفری و هدفون پست کنید ، تا بقیه دوستان بتونن استفاده ببرن .

توی خرید سیستم جدیدتون نسبت به قبل چقدر تفاوت در کیفیت صدا احساس کردید .

دلیل برتری سیستم جدیدتون نسبت به قبلی یا دیگر سیستم ها .

تجربه تست محصولات های اند و یا محصولات رده میانی .

مقایسه سیستم های 2.1 ، 5.1 ، و 7.1 از برند های مختلف .

انتظار شما از یک سیستم صوتی ، و معرفی یک سیستم صوتی ایده ال از نظر خودتون .

هدف شما از خرید یک سیستم صوتی (افزایش قدرت صدا ، کیفیت ، کانال ؟ )

در مجموع هر خط از تجربه ی شما و نوشته هاتون میتونه کمک کنه ...

ویرایش شده توسط Mahyar_Curious
لینک به دیدگاه

• ارسال 83
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

سلام

برای من که بلندی صدا اهمیت نداره بلکه نوع پخش و زیبایی پخش مهمه 

بیس و ریز زیبا داشته باشه 

وگرنه باندهای اکو صدای بلند و قوی دارن ولی زیبایی پخش ندارن

از بابت ایجاد تاپیکتون ممنون

یه نظری دارم : پست هایی که دوستان میدن نمیتونه تجربه شنیدن صدا اسپیکر هاشونو رو به بقیه منتقل کنن

مثل این میمونه که به یه کور بگن ببین این گل عجب رنگی داره تا خودمون نشنویم که نمیشه نظر داد این صدا خوبه یا بد

حالا مثلا گفت این از اون بهتر بود ما از کجا بفهمیم 

ریویویی هم که برای صدا وجود نداره تا ادم از رو بنچمارک پی به خوبی یه جنس ببره

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

هدفون های برند اصلی

سری 7000 یا 8000 فیلیپس SHE

واقعا تو قیمت صدای عالی دارن

فقط سری 8000 بیس قویتر و تفکیک کمتری نسبت به سری های قبلیشون دارن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

برای من که بلندی صدا اهمیت نداره بلکه نوع پخش و زیبایی پخش مهمه 

بیس و ریز زیبا داشته باشه 

وگرنه باندهای اکو صدای بلند و قوی دارن ولی زیبایی پخش ندارن

از بابت ایجاد تاپیکتون ممنون

یه نظری دارم : پست هایی که دوستان نمیتونه تجربه شنیدن صدا اسپیکر هاشونو رو به بقیه منتقل کنن

مثل این میمونه که به یه کور بگن ببین این گل عجب رنگی داره تا خودمون نشنویم که نمیشه نظر داد این صدا خوبه یا بد

حالا مثلا گفت این از اون بهتر بود ما از کجا بفهمیم 

ریویویی هم که برای صدا وجود نداره تا ادم از رو بنچمارک پی به خوبی یه جنس ببره

درود مهدی جان ،

برای صدا هم بنچمارک وجود داره : لینک ، فرکانس 50 کیلو برای علم امروز دیگه چیزی نیست که نشه بنچمارک ازش گرفت  ^_^

اما همه چیز اعداد و ارقام نیست و برای همین هم این تاپیک ایجاد شده .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مهیارجان بهترین بنچمارک برای صدا Rightmark Audio هست که حتی در ورژن جدیدش هم با کارت های صدایی که از پردازنده SoundCore 3D استفاده میکنن مشکل داره.کلاً صدا رو باید گوش کرد,مقایسه کرد,تحلیل و آنالیز کرد و بعد نتیجه گیری.

جسارتاً یک پیشنهاد هم برای نظرسنجی داشتم.البته خودت استادی من فقط چیزی که به نظرم اومد رو میگم.

تفکیک کن بین اسپیکر و هدفون

خود اسپیکر به این صورت به 3 زیرمجموعه تفکیک بشه: اسپیکرهای دسکتاپ(کامپیوتر) - سینمای خانگی - اسپیکرهای مانیتورینگ 

بعد هر کدوم دوباره با زیرمجوعه هاشون جدا بشوند:

اسپیکر کامپیوتر: 2.1 - 5.1 - 7.1 

سینمای خانگی: 7.1 - 8.2 و غیره

اسپیکر مانیتورینگ: درایو زیر 5 اینچ و پنج اینچ - درایور بالای 5 اینچ

هدفون به این صورت:

-هدفون/هدست

-ایرفون

هدفون on ear

هدفون over ear

هدر کدوم به تفکیک : پشت باز - بسته - نیمه باز

----------

@};-  @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مهیارجان بهترین بنچمارک برای صدا Rightmark Audio هست که حتی در ورژن جدیدش هم با کارت های صدایی که از پردازنده SoundCore 3D استفاده میکنن مشکل داره.کلاً صدا رو باید گوش کرد,مقایسه کرد,تحلیل و آنالیز کرد و بعد نتیجه گیری.

جسارتاً یک پیشنهاد هم برای نظرسنجی داشتم.البته خودت استادی من فقط چیزی که به نظرم اومد رو میگم.

....

درود برادر ،

اختیار داری شما استاد ما هستی و از پست هاتون هم مشخص هست تجربه زیادی از استفاده از ابزار های صوتی دارید . منتظر پست های خوبتون هستم .

چون عنوان نظر سنجی بومی بود "کدام گزینه را برای لذت بردن از موسیقی میپسندید ؟" خواستم گزینه ها کلی باشه و بیشتر کلیات مد نظر بود .

لینک به دیدگاه

گوش کردن موزیک به هر نحوی لذت بخشه.

ولی سیستم صوتی به مراتب بهتره البته اگه فضا باشه.

خودم Shake 5 سونی رو دارم واقعا صدای فوق العاده ای داره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احسند :دی

لینک به دیدگاه

گوش دادن به موسیقی بسته به موقعیتش داره یه وقت هیجان زده ای دوست داری در اوج بلندی صدا از اسپیکر حالشو ببری یه وقتم حوصله نداری و دوست داری یه جا بشینی و آروم به موزیک گوش بدی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه میشه در مورد  Shake 5 تون بنویسید  ^_^ 

لینک به دیدگاه

درود

در مورد سیستمهای صوتی میتونم یه کتاب بنویسم ^_^

ولی در یک جمله تفکیک و آنالیز پاکوب و بیس و تریبل و فقط با مونتاربو و دایناکورد میشه احساس کرد،همین و بس...

لینک به دیدگاه

درود مهیار عزیز من اسپیکرEdifier s550وDa5000proدارم صدای بسیارعالیه داره و وضوح صدای توپ، دالبیه فوق العاده ای داره  برای ارتقا  میخوام Edifier S 760Dبخرم .

ویرایش شده توسط mrezaee
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود برادر ،

اختیار داری شما استاد ما هستی و از پست هاتون هم مشخص هست تجربه زیادی از استفاده از ابزار های صوتی دارید . منتظر پست های خوبتون هستم .

چون عنوان نظر سنجی بومی بود "کدام گزینه را برای لذت بردن از موسیقی میپسندید ؟" خواستم گزینه ها کلی باشه و بیشتر کلیات مد نظر بود .

نظر لطف شماست.شاگردی در حضور دوستانی مثل شما علاوه بر کسب دانش ,لذت بخش هم هست @};-

من قطعاً برای موسیقی هدفون های اند رو ترجیح میدم البته نه با امپدانس بالا(300 تا 600 اهم) در ادامه توضیح میدم که چرا این حرفو زدم.

کلاً یک فرمول قدیمی هست که میگه اگر هدفونی رو با قیمت x تومن خریدید,برای خرید اسپیکر با همون کیفیت تقریباً 3x باید هزینه کنید.پس استفاده از هدفون مقرون به صرفه تره , قابلیت پرتابل بیشتری داره و آزادی عمل بیشتری برای استفاده از اون وجود داره مثلاً در محل کار,وسایل حمل و نقل عمومی و غیره

اما سوال اینجاست که با هدفون حرفه ای چه چیزی گوش میکنیم؟! سورس صدا چیه؟

بیشتر سورس های صدا و موزیک که گوش میکنیم فرمت mp3 هستند. و همونطور که میدونید mp3 فرمت بسیار فشرده ای هست و جزئیات رو به طور قابل قبولی در برنمیگیره.یک فرمت غیر فشرده صدا مثل فرمت sacd یا dvd a مثلاً اگر بیت ریت 1378 کیلوبیت در ثانیه دارند,بهترین کیفیت یک فایل mp3 بیت ریت 320 هست.البته فقط مشکل فشرده سازی نیست مثلاً فرمتی مثل flac هم فشرده شده نسبت به سورس اصلی ولی کیفیت و جزئیات بهتری نسبت به mp3 داره(هرچند کمتر فشرده شده برای همینم حجم بیشتری داره)

مشکل اصلی mp3 تکنیک جداسازی از صدای غیر فشرده هستش.همونطور که از اسمش هم مشخصه از لایه سوم صدا جدا شده. یعنی سورس فشرده نشده سه لایه هست.لایه اول بهترین کیفیت رو داره یعنی 384 کیلوبیت بر ثانیه,لایه دوم 256 و لایه سوم 224 کیلوبیت هست.فرمت mp3 میاد با الگوریتم های سایکوآکوستیک از بی کیفیت ترین لایه استفاده میکنه بعداً با تکنیک های خاص بیت ریت رو بالا می برند مثلاً 190 یا 320 

خوب. بعد از این همه داستان :D وقتی جزئیات کمه پس لزومی هم نداره از هدفون با امپدانس بالا استفاده بشه مگر اینکه فرمت عوض بشه مثلاً sacd و یک امپ قوی هم داشته باشیم که بتونه هدفون رو هندل کنه و در کنار یک هدفون سریع 300 اهمی نیمه باز یک تجربه بی نظیر از موسیقی خواهد بود

حالا دو تا مشکل هست اول اینکه این فرمت های غیر فشرده حجم زیادی دارند و کمیاب اند. مثلاً کلاً 4 هزار تا آلبوم هم با فرمت sacd هم در جهان عرضه نشده. مشکل دیگر اینه که برای استارت زدن هدفون با اپدانس بالا نمیشه از موبایل و تبلت استفاده کرد حتی با کارت های صدای پورتابل باز هم صداها تو در تو و ضعیف خواهند بود.

چقدر حرف زدم :laughing:  تازه چونم گرم شده بود.

نظر کلی من یک هدفون با درایوهای باکیفیت, امپدانس حدود120  تا 260 اهم . پاسخگویی فرکانس مناسب . حتماً نیمه باز(نه کاملاً باز که صدای اطراف رو هم داخل کنه با آهنگ و نه کاملاً بسته که صدا توش بپیچه) . این ویژگی های یک هدفون خوب برای موسیقی هست. اگر هم برای دستگاه های همراه استفاده بشه ترجیح میدم از هدفون های حرفه ای بیرداینامیک که تکنولوژی تبدیل صدای فشرده به های فای رو دارند استفاده کنم(تکنولوژی انحصاری بیرداینامیکه با نام تجاری تسلا)

ویرایش شده توسط mm65
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نظر لطف شماست.شاگردی در حضور دوستانی مثل شما علاوه بر کسب دانش ,لذت بخش هم هست @};-

من قطعاً برای موسیقی هدفون های اند رو ترجیح میدم البته نه با امپدانس بالا(300 تا 600 اهم) در ادامه توضیح میدم که چرا این حرفو زدم.

....

ممنون دوست عزیز ، داریم لذت میبریم  @};-

بله مشکل اصلی هدفون های امپدانس بالا (علاوه بر قیمت بالاشون) درایو کردنشون هستش ، اما مطمئنا هدف از خرید این هدفون ها نشستن در سکوت و آرامش و غرق شدن در عمق صدا هستش . و کسی با این هدفون ها نمیره در بیرون تا به آهنگ گوش بده که مشکل درایو کردن داشته باشه.

اگه میشه کمی در مورد تکنلوژی تسلا توضیح بدید .

ویرایش شده توسط Mahyar_Curious
لینک به دیدگاه

اسپيكر هاي 5.1 كريتو واقعا حرف نداره خيلي خيلي راضيم از 6 ساله كه دارمشون حتي يه نويز كوچيكيم نداره 

دقيق نميدنم مدلشون چي هست ولي مشابه اين مدل هستن Creative Inspire T6300 5.1

ویرایش شده توسط FATAL1TY.
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون دوست عزیز ، داریم لذت میبریم  @};-

بله مشکل اصلی هدفون های امپدانس بالا (علاوه بر قیمت بالاشون) درایو کردنشون هستش ، اما مطمئنا هدف از خرید این هدفون ها نشستن در سکوت و آرامش و غرق شدن در عمق صدا هستش . و کسی با این هدفون ها نمیره در بیرون تا به آهنگ گوش بده که مشکل درایو کردن داشته باشه.

اگه میشه کمی در مورد تکنلوژی تسلا توضیح بدید .

خوب در این صورت اگر سورس خوب هم برای موسیقی داشته باشیم ترکیب یکی از این کارت های صدا با HD700 یک ست عالی هست با قیمت نه چندان نجومی.

post-11166-0-33623800-1398862864_thumb.jpg

در مورد Tesla چون تکنولوژی جدیدی هست و البته انحصاری چیز زیادی نمیدونم.فقط میدونم نوعی بوست هست که باعث افزایش صدا و افزایش کیفیت و شفافیت میشه.برای مثال یکی از ایراداتی که به هدفون HD800 سنهایزر وارد هست ضعیف بودن صدا در سبک هایی مثل راک های قدیمی و بلوز یا جاز هست. برای همین خیلی ها هستند که این هدفون رو برای بعضی سبکهای موسیقی مناسب نمیدونن. شعار بیرداینامیک یک هدفون حرفه ای برای همه سبک های موسیقی بود. همین باعث شد تکنولوژی تسلا رو عرضه کنه.هدفون T1 هم برای رقابت با HD800 عرضه شد.یک هدفون 600 اهمی ولی بدون محدودیت برای پخش موسیقی! البته با ساندپرشر 102 دسی بل که همینم در راحت درایو کردنش کمک میکنه.

تسلا یک شمشیر دولبه است! هم برای هدفون های های اند مثل T1 بکار میره. هم برای هدفون های پرتابل مثل T50 P باعث میشه کیفیت پخش صدا با توجه به محدودیت های دستگاه های موبایل , مناسب باشه.

مشکلش هم اینه که همه هدفونهایی که با این تکنولوژی عرضه میشوند قیمت بالایی داشته باشند. مثلاً T50 P قیمتی بین 750 تا 800 تومن داره. یک هدفون on ear پرتابل

لینک به دیدگاه

من از کرتیو استفاده میکنم. فک میکنم کرتیو عالی باشه. inspironm4500+ep830

لینک به دیدگاه

تجربه من :

برا پلی استیشن : Sony Pulse Elite

برا xbox : هدفون turtle beach

برا موسیقی : sennheiser hd700

بهترین تجربه موسیقی :

SONY SHAKE 7

لینک به دیدگاه

سلام دوستان بنده هم از تركيب زير استفاده ميكنم:

Sennhiser HD429+Fiio E07k AMP بايد بگم با اين كه تركيب گران قيمتي نيست و به پاي سيستم هاي بسياري از دوستان نميرسه ولي منو كاملا راضي نگه داشته

و در اخر هم من به كم نشدن كيفيت صدا در ميزان صداي زياد و قابليت تفكيك خوب اهميت ميدم و تنها انتخابم هم هميشه هدفون over ear است

ویرایش شده توسط kdo
لینک به دیدگاه

z623 دارم 906 هم تست کردم و خیلی اسپیکیر های دیگه ساب 623 واقعا شاهکاری هست چنان می کوبه و صدای شفافی می ده که تجربه ای این ساب رو در اسپیکیر های و سیستم های دیگه مشاهده نکردم

لینک به دیدگاه

بی شک از سیستم های صوتی و تصویری لوکس و گرونقیمت bang & olufsen نمیشه گذشت. برندی که خیلی رو طراحی محصولاتش جهت افزایش بازده کار میکنه و طرحهای خوبی هم ارایه داده.

Sent from my C5303 using Tapatalk

ویرایش شده توسط Naji
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام به دوست گلم که خیلی باحاله

شوخیهات خیلی باحالن

تایپیکتو خیلی دوست دارم

چون باعث میشه با سیستمها و برندهای ناشناخته اشنا بشیم

سیستم صوتی من اینه :

creative gigaworks s750

و کارت صوتی که باهاش از این اسپیکر مطرح از برند کریتیو صدا میگیرم هم اینه:

creative sound blaster x-fi xtreme gamer fatality pro

هستش که واقعا کارته خوبیه

اینو دوستانی که کریتیو رو میشناسن خوب میدونن

من از سال 84 تا الان فقط کریتیو کار کردم

لاجیتک هم داشتم اما خب کریتیو رو یه جوره دیگه دوست دارم

این چند مدل رو تا الان داشتم

creative inspire 4.1 4400

creative inspire t 6100

creative gigaworks t 3

logitech z230

و الانم که creative gigaworks s750

برای من قدرت و شفافیت خیلی مهمه

ظاهرم مهمه اما خب بیشتر کیفیت و اینکه توی صداهای بالا کم نیاره و خش خش نکنه که الان دارم با این اخریه این تجربه رو به دست میارم

الان نزدیکه 5 ساله دارمش

از دوستان میخوام برن و دربارش تحقیق کنن

اصلا نمیخوام کلاس بذارم

حاضرم با خودم ببرمش هر جایی که بگید و با هم ازش لذت ببریم

راستی توی همین انجمن یه تایپیک دیدم که یکی از دوستان یه شرکتو معرفی کرد در زمینه ی ساخت باندهای خانگی که تا حالا نشنیده بودم

وقتی دیدمشون کف کردم به معنای واقعی اخه قیمتشو بالای 1 میلیلارد هست

شرکت MBL آلمان

دوستان اگه اسپیکر خاصی دارید حتما اینجا بگید

خوشحال میشم با هم تعامل داشه باشیم

یاعلی

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

من 

Logitech Z906

دارم واقعا کیفیت خوبه و صدای زنده ای داره من قیلش edifier s550 اما صدای که Z906 داره زندس و BASS بهتری داره قبل از فروش جفتش  تست کردم و به این نتیجه رسیدم Z906 بهتره

لینک به دیدگاه

من 

Logitech Z906

دارم واقعا کیفیت خوبه و صدای زنده ای داره من قیلش edifier s550 اما صدای که Z906 داره زندس و BASS بهتری داره قبل از فروش جفتش  تست کردم و به این نتیجه رسیدم Z906 بهتره

سلام داداش

یکی از دوستان که خیلی از ادیفایرش تعریف میکرد

صدای Z906 رو نشنیدم ولی میگن که یه نسل قبلش یعنی z5500 بهتره

منم یه creative gigaworkss 750 دارم

خیلی دوست دارم حضوری با اسپیکرت تستش کنم

یاعلی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...