رفتن به مطلب

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام دوستان

مقدمه : از اونجایی که در بحث گیم موس و کیبرد مهم ترین اصل و وسایل اصلی یک گیمر اند براساس همین  شرکت های سازنده قطعات کامپیوتری ،  روز به روز سعی بر ان دارند که محصولات خود را با کیفیت تر و دقت بالاتری وارد بازار جهانی کنند  .
یکی از این شرکت ها ، شرکت Razer که به طور انحصاری در زمینه گیم و لوازم ان فعالیت می کند . این شرکت که بیشتر در زمینه موس و کیبرد بیشترین اعتبار  خود را کسب کرده و  اوازه کیفیت اون دو محصولش در همه جا فراگیر شده به تازگی موسی حرفی وارد بازار جهانی که در میشه گفت با ورود این موس تمامی شرکت از لحاظ تکنولوژی از این شرکت جا ماندن و هنوز شرکتی نتوانسته موسی با این مشخصات وارد بازار کند .
قطعه ای ( موس) که قرار ما در این نقد بهش بپردازیم :

Razer Ouroboros

l5qwfqkqyvz0g92npi7.jpg

درباره ی محصول :
یکی از نکات جالبی که درباره این محصول وجود اسم خاص ان است که به فارسی ریزر اوروبروس تلفظ میشود . حتما با خود میگویید اوروبروس به چه معنی است ؟
اوروبروس نمادی باستانی از مار یا اژدهایی است که دم‎اش رو می‎خورد.
این نماد، نشان‎دهنده‎ی چرخه‎ی ابدی تناسخ یا ابدیت است. این نماد به طور گسترده در نمادهای مکتب گنوسی، کیمیاگری و مکتب هرمسی به کار رفته است.
از متن بالا می شود به این پی برد که منظور ریزر از انتخاب این اسم برای محصولش قصد داشته که این ذهنیت رو در مردم ایجاد کند که این موس بهترین و با کیفیت ترین موس جهان است و تا ابدیت کار خواهد کرد . (یک نوع القا ذهنی رو ایجاد کرده )
همانطور که در عکس پایین میبینید ارم تجاری این محصول هم مانند ماری یا اژدهایی است دارد دم خود را می خورد .

vsoge0af6fffwrvmrya.jpg

بسته بندی :
یکی دیگر از خصوصیات که این محصول را از دیگر رقبای خود کاملا متمایز می سازد بستبندی خاصیش است که نمونه ی این نوع بستبندی را در ورژن پایین تر خود یعنی موس Razer mambo  دیده بودیم .
اول از همه که شما این جنس رو خریداری یا می بینید . یک قطعه ابر فشرده شده که به صورت که بتواند قسمت های حساس بستندی را بپوشاند برش خرده برای خش نیوفتادن روی بنده .

8s5v70a0s5nhjztkqw8p.jpg

ygs2wqjzm6y3c3m5h7n.jpg

جنس اصلی بدنه که مارسبز سیاه ما در ان قرار دارد از تلق بسیار بسیار محکم و شفاف است که از دور مانند یک شیشه بسیار زیبا جلوه می کند . در قسمت زیرین که که بقیه لوازم موس در ان قرار دارد از جنس مقوای نسبتا محکمی قرار دارد که به بدنه تلقی متصل شده است .

1ns76q2ssekvoz8gj83c.jpg

pjsq73dfc53a0mvj468.jpg

gdeftnm410tyh7zv3r.jpg

0n19vh0yz0ym1k85nbv.jpg

hbbn8rbpehrlb54b17gu.jpg

ag9y8dvvo429oid5mdh.jpg

bviv2b8ysbivaeqlyevg.jpg

wzz75eugk0zc60r04dso.jpg

87pvyeqb936n7zfa9jxg.jpg

محتویات داخل بستبندی :
1-موس
2-دفاتر راهنما یه نصب و توضیحات پیرامون موس
3-سیم اتصال به شارژ و سورس وایرلس و موس
4- 4 پنل بقل که رو موس نصب میشود ( دوعدد از این پنل ها به صورت پیشفرض روی موس  نصب است
5- باتری شارژی AA نوع NiMH Battery   با ولتاژ 1.2V  و 2500mAH
6- داک شارژ

زیر قسمت مقوایی مشخصات اصلی و ارزنده محصول و توضیحاتی  درج شده که از جمله
1. دوال سنوسور بودن + 4G  با دقت 8200 dpi
2. زمان پاسخ گویی 1ms  در وایرلس به وسیله تکنولوژی ریزر وایرلس
3. کاملا قابل تنظیم برای تمامی دست ها و ارگونومی برای دو دست

5a46rgzhtoj1n1w8qqkh.jpg

d4plfh8zt2nyp3qqoaai.jpg

از دیگر مشخصاتی که درج شده نوع سیستم عامل های قابل پشتیبانی ، ابعاد و حچم ، سیستم مورد نیاز و ... غیره  است .

موس :
خب الان به اصل کار می رسیم یعنی خود موس که باظاهری واقعا هنری و زیبا درون جعبه قرار دارد . وقتی از جعبه موس را در می اوریم اولین چیزی که به نظرمان میرسد وزن بسیار سبک موس است ، وزنی معادل 115 گرم . دیگر چیزی که به نظر ما جالب می اید سایز کوچک تر ان نسبت "مامبو" است . عرض معادل 65mm   و طول 122mm  و ارتفاع 39mm  البته سایز قسمت طول قابل تنظیم . ولی وقتی برای تامین برق موس مجبور هستیم که باتری AA   که قابلیت شارژ دوباره دارد را که  در بستندی وجود دارد را درون موس بگزاریم وزن ان به 135 گرم افزایش میابد .

جنس رویی موس کاملا ضد عرق بوده و در استفاده های طولانی به هیچ عنوان دست شما روی این موس عرق نخواهد کرد

djuivcy7zlbqhjdhqm95.jpg

m7b94qqkjm4mwex96fk.jpg

jdcepv43mo8adamh24t.jpg

fbxwefdniogt2tqkc8x.jpg

sgrdbdn1kytwgkjppe.jpg

موس مذکور دارای 11 دکمه قابل برنامه ریزی است که سه عدد در کنار سمت راست و سه عدد در کنار سمت چپ است . ( یکی از سه دکمه مثل دو دکمه دیگر به رنگ نقره نمایان نیست و فقط با فشار دادن پنل به داخل می شود فهمید که دکمه دیگری هم وجود دارد .  و 5 دکمه هم روی موس قرار دارد. برنامه ریزی کلید ها توسط برنامه Synapse انجام میشود .

ru36709ul06uh37ppcq.jpg

ogpywthfwivrvusy7lq.jpg

b7lzs4io76z06epvesk7.jpg

qme6ichcz1m1qqtybxb.jpg

989b85apaxyj2vijibtf.jpg

ویرایش شده توسط Psycho
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای زیبایی هرچه بیشتر موس در زیر دو دکمه نقره ای رنگ در هر دو طرف LED هایی برنگ سبز قرار داده اند که شما با استفاده از نرم افزار می توانید نور انها را کم یا زیاد و یا اینکه کلا خاموشش کنید .

d2v2z9941h3qmtb5j86x.jpg

ihwwf4w143atay0qwfa.jpg

در قسمت میانی موس سه LED قرار دارد که نشان دهنه میزان باقی مانده از شارژ باطری است . هم چنین این LED ها در کلید چرخان midel هم قرار دارند .
در زیر دکمه چرخان به صورت ماهرانی و زیبایی  محل اتصال کابل USB برای ارتباط مستقیم موس به کامپیوتر قرار داده شده که شما در صورت لزوم می توانید از ان استفاده کنید ( معمولا در گیم در برخی موارد موس در حالت وایرلس ممکنه لگ بزنه  و برای همین این قسمت رو قرار دادند تا این مشکل پیش نیاد . )

ipa9x571chz41j7ue04.jpg

به بخش زیرین موس میرسیم . این بخش که جزو مهمترین بخش ها بسار حرفی ای طراحی شده به صورتی که برای راحتی هرچه بیشتر موس در حرکت 4 تکه پسلاتیک که سطحشان سر است با کمی ارتفاع از سطح زیرین موس قرار داده شده که موس مستقیم به پد برخورد نکنه و باعث کندی سرعت نشه . هم چنین این پلاستیک ها در تمام پنل های اضافی این محصول نیز وجود دارد .

al22pizvndg70hud16.jpg

6cn6lop9kuz03p9csgk.jpg

l6de7mzzcr7g3qufmzsg.jpg

همانطور که در عکس ها پیداس دو قسمت طلایی رنگ به صورت دایره ای شکل وجود دارد که  برای اتصال به داک شارژر برای شارژ باتری است . در بالای ان ها یکی دیگر از سنسور ها و بالاتر از ان یک سنسور دیگر وجود دارد  که نشان دهنده دوال سنسور بودن این محصول است . هر کدام از این سنسور ها  می توانند که  با دقت 800 تا 8200dpi  به صورت جدا گانه کار کنند .  در برنامه Synapes میشه تنظیم کرد که هر کدام از این سنسور ها به صورت جدا گانه با چه دقتی کار کنند ، یعنی میشود یکی را مخصوص حرکات عمودی و دیگری را مخصوص حرکات افقی با توجه به کاری می خواهید انجام دهید تنظیم کرد .

ljqqdp3j6qcga7kbm5.jpg

دو دکمه در کنار یکی سنسور ها قرار دارد که یه دو حالت قفل و باز در کنارشان چاپ شده است . این دکمه ها برای قفل کرد سخت افراری کلید هایی است که با فشار دادن پنل ها احساس می کنید یعنی با قفل کردن دیگر هر چقدر هم پنل کناری رو داخل فشاری دهید دیگر احساس نمی کنید که دکمه در زیر این قرار دارد .

قسمت تنظیم قوس کف دست :
در با قسمت پشت موس قطعی چرخنده وجود دارد که با چرخاندن ان به سمت چپ یا راست می شود شیب قسمت قوس کف دست رو متناسب با دستتون تنظیم کرد .

02mqy15nmnpqvhyhs30.jpg

lu2c4302555cvigzln71.jpg

0wtzedruoq3jiil2v0c0.jpg

با فشار دادن قسمت کناری تنظیم قوس کم می شود ان قسمت رو بیرون کشید و برای تنظیم اندازه موس متناسب با دست خود اقدام کرد  . 

ocohhk4ee293v1vniiic.jpg

oxpvdrwvylv068pxas28.jpg

همچنین اگر بیشتر این قسمت را به بیرون بکشید می توانید کلا قسمت قوس کف دست رو از بدنه  اصلی موس جدا کرد این کار برای قرار دادن باتری در جای باتری که در درون این موس قرار  داد انجام میشود .

w73nm0vxabb8entbpni1.jpg

g30kowt8r22b4pmd8im.jpg

zswk7ex8w04i3p6glse0.jpg

9qy6827jupbuk8yk35gy.jpg

لوازم اضافی داخل جعبه :

2hz7krz93myimes7tco0.jpg

این لوزم که شامل داک و دوپنل دیگر ( به غیر از انهایی که به صورت پیشفرض روموس است ) و سیم ارتباط موس و داک به سیستم و باتری شارژی به همراه دفاتر راهنما.

wzz75eugk0zc60r04dso.jpg

جنس سیم ارتباطی از فیبر است و سر سوکت ها به رنگ طلایی رنگ .

laqvnbxvm2n5vy5.jpg

9zinn9wti6piiwkw2ops.jpg

پنل های کناری :

ouakq7q7a4x4g7kmnx2v.jpg

این پنل ها که برای هرچه راحتی بیشتر شما در کار طراحی شده تو اهنربا های قوی به موس متصل میشوند

117czvf1pbvuf6id0qbp.jpg

d2v2z9941h3qmtb5j86x.jpg

داک شارژ و وایرلس :

zl08lee7jeejlrp8b1o.jpg

این داک هم وظیفه ی شارژی و گیرنده و فرستنده امواج وایرلس موس را دارد دارای بدنه ای پلاستیکی است که روی ان مات و کنارش براق است هم چنین در قسمت زیرینش از پلاستیکی چسبان استفاده شده است که به سطح جایی که قرار است قرار گیرد بچسبد . و دکمه ای روی ان قرار دارد که برای شاناسایی موس توسط ان استفاده میشود

yb68qwivlotjl8u83itk.jpg

امکانات نرم افزاری :
برای استفاده بهینه از این موس باید برنامه Razer Synapse 2.0  را از سایت ریزر دانلود ونصب کرد .
یکی از امکاناتی که برنامه میده معرفی پروفایل های جدید برای موس
تنظیم دقت هر سنسور
کالیبره کردن موس با توجه به موس پد
مدیریت مصرف باتری
تنظیم روشنایی موس و ....
یکی از قابلیت های بسیار بزرگ این موس هم نوعانش داشتم حافظه داخلی برای ذخیره پروفایل است . یعنی اگر موس رو به کامپیوتری که برنامه Synapse   را ندارد وصل کنید و از تمام تنظیماتی که رو موس  قبلا ذخیره کردین استفاده کنین .

b42516ogwl868kh2v9z7.jpg

rxqgvbe9ymkpzyl44zk.jpg

kusrwjgy15t6hos4gx31.jpg

bp456evqdw9jdahp65j3.jpg

نتیجه گیری :
این موس یکی از قوی ترین و زیبا ترین موس های دنیاس و مزایا و معایبی دارد که در زیر گفته خواهد شد :
مزایا:
1. دوال سنیسور بودن
2. دقت8200 dpi  برای هر سنسور
3. وزن نسبا سبک
4. قابلیت استفاده به صورت بی سیم  و با سیم
5. 11 دکمه قابل برنامه ریزی
6. داشتن حافظه داخلی
7. کاملا تغییر پذیر برای راحتی عنوان دست ها
8. دارای باتری جداگانه
و ....

معایب :
دارای قیمت بالا ( حدود 555 تا 560 )
لگ زدن در برخی از موارد روی مد وایرلس ( البته این در همه موس ها طبیعی است و تمامی موس های جهان در چه وایر چه وایرلس در برخی اوقات کمی لگ می زنن )

نظر شخصی : به عنوان کسی دارم از این استفاده می کنم بسیار ازش راضیم

خب دیگه نقد و بررسی تموم شد امید وارم خوشتون اومده باشه . از کیفیت بد عکس هاهم خیلی خیلی عذر خواهی می کنم

نویسنده و عکاس : امیر محمود میرزرگر

از دوستان خواهش مندم در هر جایی که عضون این نقد رو با ذکر نویسنده  و منبع (لیون کامپیوتر) کپی کنند
با تشکر

ویرایش شده توسط AmirMahmood
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بررسی خوبی بود دست آقا محمود درد نکنه.

فکر کنم بهترین موس بازار ما همین باشه.

----

پ.ن : طراحیش کمی شبیه موس های rat 9 شرکت mad catz هست.واقعاً جای محصولات این کمپانی در بازار ایران خالیه :-w

post-11166-0-04236900-1370347064_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
بررسی خوبی بود دست آقا محمود درد نکنه.

فکر کنم بهترین موس بازار ما همین باشه.

----

پ.ن : طراحیش کمی شبیه موس های rat 9 شرکت mad catz هست.واقعاً جای محصولات این کمپانی در بازار ایران خالیه :-w

attachicon.gifmad catz mous 9 red color_509478C9.jpg

قوروبونت میگن وقتی معرفی شد . طراحییش رو از روی تانک پرنده بتمن کشیده بودن ؟؟

لینک به دیدگاه

عالی بود

محمود جان منتظر  Razer DeathStalker Ultimate هم هستیم

ایشالا اونم میخری عکساشو میدی ما نگاه کنیم

موفق باشی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
عالی بود

محمود جان منتظر  Razer DeathStalker Ultimate هم هستیم

ایشالا اونم میخری عکساشو میدی ما نگاه کنیم

موفق باشی

معمولی Razer DeathStalker گرفتم عین خر پشیمونم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دیگه به خودت توهین نکن آقا امیر گرامی

کار شما کاملاً قابل ستایش هست اون هم با شرایطی که وجود داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
 معمولی Razer DeathStalker گرفتم عین خر پشیمونم

کی منفی داد ؟؟ خب خودم خریدم خودمم ازش پشیمنونم به بقیه چه . والا !!@##

اقا خب از خوشم نیومد تازه خرابم بود :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

لینک به دیدگاه

کی منفی داد ؟؟ خب خودم خریدم خودمم ازش پشیمنونم به بقیه چه . والا !!@##

اقا خب از خوشم نیومد تازه خرابم بود :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

عصبانی نشو ، برات درستش کردم

;)

این روز ها همه منفی میدهند ، شما چطور :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
عصبانی نشو ، برات درستش کردم

;)

این روز ها همه منفی میدهند ، شما چطور :D

دمت گرم . اخه این همه هزینه این همه وقت گزاشتم اخر سر یکی میاد به من بیچاره منفی میده

لینک به دیدگاه

دمت گرم . اخه این همه هزینه این همه وقت گزاشتم اخر سر یکی میاد به من بیچاره منفی میده

نماینده Razer بوده تو ایران  :lol:

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

عالی محمود جان

دست مریزاد میدونم خیلی وقت گذاشتی تا اینو آماده کنی !اونم تو موقع امتحانات!

درکت میکنم عزیزمرسی!

!کمترم حرص بخور ;)  (*) 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گفتم یه اپ بدم همه ببینن :دی

لینک به دیدگاه

محمود عزیز دستت درد نکنه عزیزم

بازم از این نقدا بزار

مرسی که وقت گزاشتی @};- 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
محمود عزیز دستت درد نکنه عزیزم

بازم از این نقدا بزار

مرسی که وقت گزاشتی @};- 

قوربون تو .اگر از این استقبال شه اون یکی ها رو هم میزارم عکساشو گرفتم فقط مونده نقد

لینک به دیدگاه

قوربون تو .اگر از این استقبال شه اون یکی ها رو هم میزارم عکساشو گرفتم فقط مونده نقد

مثبتام تموم شده محمود جان

وگر نه از خجالتت در میومدم عزیزم

لینک به دیدگاه

مثل همیشه عالی بود،ممنون محمود جان منتظر نقدهای بعدی هستیم @};-

لینک به دیدگاه

سلام

خیلی عالی بود محمود جان  @};-

هم عکس هارو خوب گرفته بودی هم خیلی زیبا نقد رو نوشتی

آفــــرین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام

خیلی عالی بود محمود جان  @};-

هم عکس هارو خوب گرفته بودی هم خیلی زیبا نقد رو نوشتی

آفــــرین

+ تا تموم شد تا بهت بدم :( ولی جاش گل میدم :دی

@};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از مدیرا تقضا میشه که کسی راه افتاده و فرتی فرتی داره به من منفی میده رو  و پیدا کنن و باهاش بر خورد کنن . :angry: :angry:  باز به من منفی داده تو این تاپیک هم :angry:

ویرایش شده توسط AmirMahmood
لینک به دیدگاه

از مدیرا تقضا میشه که کسی راه افتاده و فرتی فرتی داره به من منفی میده رو  و پیدا کنن و باهاش بر خورد کنن . :angry: :angry:  باز به من منفی داده تو این تاپیک هم :angry:

کجا؟؟کدوم؟؟

تو تایپیک خودت به خودت منفی بدن کلی حرفه

لینک به دیدگاه

سلام

غصه نخور داداش بجاش من چند تا مثبت به شما میدم تلافی منفی ها در بیاد ;)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...