رفتن به مطلب

رفع ارور calibration retry count در هارد

behbod
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با درود خدمت اساتید

چند روز پیش هارد رو داشتم چک میکردم که دیدم ارور پیدا کرده در مورد ارور اطلاعات دارم فقط میخوام بدونم چطور باید رفعش کرد؟ کسی میدونه؟

تا الان کسی رو پیدا نکردم اطلاعات درستی داشته باشه از این ارور

21_July_2016_10_09.png

لینک به دیدگاه

ارور مربوط به اشکال فیزیکی هارد هست و تاجایی که من اطلاع دارم نرم افزاری که باهاش بشه این ارور رو درست کرد نیست

اما در صورت داشتن گارانتی اون رو برای گارنتی بفرست

ممکن هارد تا مدت ها با این ارور کار کنه و خراب نشه در عین حال هم ممکن بزودی خراب بشه و failed بشه

لینک به دیدگاه

هارد ماله لپ تاپه و لپ تاپ رو هم چند ماهه خریدم ، بفرستم گارانتی میزنن نابود میکنن

بهتره خودم به فکر باشم.

لینک به دیدگاه

اول زنگ بزنید گارانتی ببینید هارد شامل گارانتی میشه یا نه

بعد بپرسید اگر خودتون هاردو در بیارید گارانتی باطل میشه یا نه

الان شما میخوای فقط این ارورو پاک کنی یا میخوای هاردو درست کنی که دیگه این ارورو نده ؟

مورد اولی شاید با مواردی مثل لو لول فرمت حل بشه و البته هستن افرادی که اسمارت پاک میکنن (جای اکبند میفروشن) ولی اینا در صورتیه که شما بخوای لپتاپو بفروشی و اگر میخوای استفاده کنی این روشها به کارتون نمیاد

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

منم یه هارد یک و نیم ترا داشتم سیگیت همین ارور رو میداد

کسی نتونست درست کنه

خودمم چندین بار با چندین روش فرمت کردم ولی برطرف نشد

اخر  ردش کردم رفت

لینک به دیدگاه

ممنون مصطفی جان

ولی قصد فروش لپ تاپ رو ندارم فقط ناراحتم از این که چرا لپ تاپ 2 میلیونی که تازه خریدم باید اینجوری بشه

اگر بشه میخوام درستش کنم ، چون قیمت هارد لپ تاپ هم بالاست

گارنتی اگر تعویض نکنه که احتمالا نمیکنه میزنه نابود میکنه قطعه رو، با وضعیت بدتر تحویل میده

لینک به دیدگاه

در ضمن چند روز پیش لپ تاپم از روی یه میز به ارتفاع 1 متر افتاد البته داخل کیف بود ولی بعدش که چک کردم دیدم هارد ارور گرفته

دوستان به نظرتون الان این هارد چقدر میتونه با استفاده روزی 10 ساعت دووم بیاره؟

لینک به دیدگاه

در ضمن چند روز پیش لپ تاپم از روی یه میز به ارتفاع 1 متر افتاد البته داخل کیف بود ولی بعدش که چک کردم دیدم هارد ارور گرفته

دوستان به نظرتون الان این هارد چقدر میتونه با استفاده روزی 10 ساعت دووم بیاره؟

کسی نمیتونه پیشبینی کنه ، بهتره هارد را تعویض نمایید .

لینک به دیدگاه

البته بیشتر از همه مهم اینه که این عدد داره زیاد میشه یا نه؟

اگه زیاد نشه، چندان مهم نیست! هارد جفت لپ تاپ های من فکر کنم از همون اولی که خریده بودم همین ارور رو داشند و تا حالا هم که دارند :)

لینک به دیدگاه

البته بیشتر از همه مهم اینه که این عدد داره زیاد میشه یا نه؟

اگه زیاد نشه، چندان مهم نیست! هارد جفت لپ تاپ های من فکر کنم از همون اولی که خریده بودم همین ارور رو داشند و تا حالا هم که دارند :)

بطور كلي نشاندهنده وجود مشكل در مكانسيم Head Positioning هست كه باعث عدم توانايي در كاليبره شدن با اطلاعات Servo و يا ساير اطلاعات موجود ميشود که در نتیجه هارد دیسک reset میشود و Head به Cylinder 0 و يا اينكه به Head Parking برمیگردد و دوباره عمل خواندن اطلاعات Servo و کالیبره کردن را انجام میدهد . مشكل در مكانسيم Head Positioning میتواند بخاطر وجود مشکل در Head و اجزاء متعلق به آن و یا حتی خرابی اطلاعات Servo و ... باشد .

این یه مشکل فیزیکیه ، به نظر من راه حلش اینه که برای لپ تاپ هم یه هارد وسترن بلک بگیریم خیالمون راحت بشه، من هم اگر با این هارد به مشکل خوردم همین کارو میکنم ولی فعلا که تعدادش 25 تاست و زیاد نشده و هیچ مشکلی تو کارکرد هارد نیست ، فقط یکم روی قطعات حساسم.

لینک به دیدگاه

بطور كلي نشاندهنده وجود مشكل در مكانسيم Head Positioning هست كه باعث عدم توانايي در كاليبره شدن با اطلاعات Servo و يا ساير اطلاعات موجود ميشود که در نتیجه هارد دیسک reset میشود و Head به Cylinder 0 و يا اينكه به Head Parking برمیگردد و دوباره عمل خواندن اطلاعات Servo و کالیبره کردن را انجام میدهد . مشكل در مكانسيم Head Positioning میتواند بخاطر وجود مشکل در Head و اجزاء متعلق به آن و یا حتی خرابی اطلاعات Servo و ... باشد .

این یه مشکل فیزیکیه ، به نظر من راه حلش اینه که برای لپ تاپ هم یه هارد وسترن بلک بگیریم خیالمون راحت بشه، من هم اگر با این هارد به مشکل خوردم همین کارو میکنم ولی فعلا که تعدادش 25 تاست و زیاد نشده و هیچ مشکلی تو کارکرد هارد نیست ، فقط یکم روی قطعات حساسم.

ماشالله شما خودت یه پا تعمیرکار هارد هستی با این توضیحاتتون -دیگه نیازی به زدن تاپیک نبود :D :D :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...