• اطلاعیه ها

• سینا میاندشتی

در مورد مشکلات لاگین (ورود) به سیستم جدید تالار   09/02/16

با سلام   در نسخه جدید تالار امکان استفاده از Username از سیستم حذف شده است و شما باید با یکی از ۳ روش زیر برای ورود اقدام کنید نام نمایشی (مثلا نام نمایشی بنده سینا میاندشتی است) آدرس ایمیلی که در سیستم ثبت نام کردید (مثلا miandashti@gmail.com) اکانت گوگل (البته به زودی ورود از طریق facebook و twitter نیز به سیستم اضافه می شود)   در صورتی که نام نمایشی خود را نمی دانید - یا نمی دانید با چه ایمیلی ثبت نام کردید - مشکل خود را از طریق ایمیل به آدرس miandashti@gmail.com ارسال کنید با تشکر
مقایسه پردازنده های جدید AMD مدل های 1800X و 1700X با اینتل های 6900K و 6800K
توسط LionTV،03/08/17
  • 7,181 نمایش
  • 27 نظر
18

در ویدئو پیش رو خواهید دید که پردازنده های جدید رایزن در بازی و برنامه های رندرینگ چگونه در برابر نمونه اینتل موجود در بازار قد علم میکنند. پیشنهاد میکنیم این رقابت هیجان انگیز رو از دست ندید.

نظرات کاربران

ویدیو اخرش مشکل داشت , الان یه عده بازم میگن اینتل تو گیمینگ بهتره ؛ رایزن تو بازی بد عمل میکنه , 

جوری که ادم فکر میکنه اینتل 100 فریم گرفته , راین 10 فریم

اگه فکر می کنید  10 درصد اختلاف فریم اونم فقط تو بازی ( تو رند که اینتل ضعیفتر از رایزن عمل کرده )  ارزش هزینه دوبرابری رو داره , بهتره یه سر به راوانشناس بزنید

0

اشتراک گذاری این نظر

لینک به نظر

از زمانى كه اينتل تكنولوژى هايپر تردي ينگ رو استفاده كرد  حدود ده سال ميگذره

و اي ام دى بدليل حق كپى رايت تكنولوژى نتونست از اين موضوع استفاده كنه و عقب موند

و حالا پس از ده سال كه كپى رايت آزاد شد شروع به كار كرده

كمى دير شد 

ولى باز هم خوبه

و مطمئن باشيد اينتل با او سرمايه بينهايتى كه داره حتما جلوش وايميسته

احتمالا شاهد جهش سرعت پردازه نده هاى جديد اينتل در سه ماهه آينده خواهيم بود

-4

اشتراک گذاری این نظر

لینک به نظر

شما باولا تکنولوژِ AMD   SMT  هست و اینتل HT  هیچ ربطی به هم ندارن ای ام دی چندین سال پیش این تکنولوژی رو داشت منتها وینوز مایکروسافت هماهنگ نبود کلا بحث تخصصی هست شنما هم برو با همون 7700 خودت خوش باش 

1

اشتراک گذاری این نظر

لینک به نظر
در در 1395/12/22, 11:22:56، ali6344 گفته است :

من 1 تار موی 7700k خودم رو با صد تا ازمانی این اسباب بازی ها عوض نمیکنم

خخخخ اسباب بازی/ شماها فعلا بهتره با این پردازنده ای لوکس و فانتزی حال کنید. مال دوره ای نیستید که یه اتلون تک هسته ای پنتیوم 4 اینتل رو قورت میداد. کلا برای این چند سالید. 

همون بهتر زیر دست اینتل باشید که برای آورکلاک یه پردازنده آی تری یقه تمام مین برد سازها  رو گرفت. امثال شماها اینتل رو هار کردید که پردازنده 500 دلاری رو میده هزار با منت یه کا هم میزاره آخرش خوشتون میاد. شما اگه کا آخر پردازنده تون نباشه صاحبش نیستید. 

به این 5 گیگاهرتز 7700 هم ننازید آخر امسال مشخص میشه کی به کیه البته اگه زیربار برید

3

اشتراک گذاری این نظر

لینک به نظر

یکی از بدی های این سی پی یو تو بازی اینه که load رو درست بین هسته ها تقسیم نمی کنه. یعنی یه هسته از 8 هسته میره رو 100 درصد و بقیه به طور نه چندان مساوی بین هسته های دیگه پخش میشه. امیدوارم این مشکل با آپدیت های نرم افزاری در آینده برطرف شه. 

1

اشتراک گذاری این نظر

لینک به نظر

سلام

دوستان هردو شرکت غول سخت افزاری هستن واسه خودشون و شکی نیست .منتها ای ام دی یکم عقب موند ولی الان رسیده. ولی این دلیل نمیشه که بگیم کدوم بهتر هستن تا این که درایورای جدیدتر از راه برسن و به طور کلی فیکس بشن .باید منتظر موند و دید بعد از عرضه چی میشه.بیشتر مصرف سی پی یو واسه گیم هست .اگه 90 درصد سی پی یو رو برای بازی میخرن 10 درصد واسه کارهای محاسباتی هست.درضمن تو اکثر بازی ها پرفورمنس سی پی یو های i3  اینتل تفاوت فاحشی با رده بالاهاش نداره.پس اگه ای ام دی عقب مونده شک نکنید که  از i3 هم عقب مونده.پس با این که واسه ای ام دی ارزش زیادی قائل هستم  به دلیل  فشار به  اینتل برای بهتر شدن و کاهش قیمت  ولی زنده باد اینتل چون بسیاری از تکنولوژی ها را مدیون اون هستیم.

1

اشتراک گذاری این نظر

لینک به نظر

رایزن به شدت مموری دیپندنت هست, یک دوم سرعت پردازنده با سرعت رم تغییر میکند, برای همینم هست که رایزن آر 7 1700 بین 3.8 تا 4 گیگاهرتز وقتی با رم بالای 3200 مگاهرتز جفت میشه کیبی لیک 7700 رو در گیمینگ و بازی های مختلف پشت سر میذاره.
متاسفانه به علت عدم دانش لازمه درباره ی نحوه ی کار کردن رایزن و CCX و  رم ماژول ها و همچنین فرستادن رم های 2133 مگاهرتز از طرف ایسوز بسیاری از بنچمارک ها به شدت پایینتر از جدیدترین سی پی یو اینتل بود. یکی دیگه از مشکلات هم میکروکدها و عدم استفاده ی صحیح ویندوز از تردها بود که اگه خدا بخواد به زودی بیرون میان و مارو نجات میدن :))

0

اشتراک گذاری این نظر

لینک به نظر

اینتل 6 سال فرمانروایی کامل کرد اگه اشتباه نکنم.

خوبه رقیبه قدیمیش بیاد یهو اینتوری بزنه توسرش من که حال میکنم .

دیگه داشت روش زیاد میشد.

1

اشتراک گذاری این نظر

لینک به نظر

من طرفدار هیچ کدومشون نیستم با اینکه سی پیو من اینتل هست. من فقط طرفدار رقابت هستم تا قیمت ها بیاد پایین

ولی یه لحظه تصور کنید اگه amd نبود قیمت سی پیو های اینتل چند برابر نبود مگه؟ پس باید خوشحال بود بخاطر وجود amd

0

اشتراک گذاری این نظر

لینک به نظر

من خودم به شخصه واقعا تحت تاثیر این سری قرار گرفتم.

شخصا طرفدار پروپا قرص intel هستم و همیشه intel  رو پیشنهاد میکنم.

اما اگه منصف و حق گرا باشید گذشته از سری های قبلی که همیشه intel جلو بود برای من یکی غیر قابل باور بود که یک روزی AMD بتونه یک CPU قویتر کم مصرف تر و سردتر از intel تولید کنه تمام بنچمارک های جدید نشون میدن که Ryzen 1700X نصبت به قیمتش واقعا جلو هست و من بعد از ۵ سال طرفداری از intel اگه بخوام به کسی پیشنهاد بدم هیچ دلیل موجهی برای پیشنهاد دادن intel در مقابل ryzen نصبت به قیمتش ندارم.

کی فکرشو میکرد AMD یه روزی همچین کاری انجام بده ؟ یا بتونه انجام بده به هر حال رقابت توی بازار همیشه به نفع مردم هست جنس بهتر نسبت به قیمت امیدوارم رقابت بین AMD - intel همیشه ادامه داشته باشه.

اما اگه قیمت براتون مهم نیست برید سراغ intel

اینم لینک چند بنچمارک

مصرف برق و گرما:

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-ryzen-7-1700x-review,4987-8.html

کارایی نصبت به قیمت:

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Ryzen+7+1700X&id=2969

1

اشتراک گذاری این نظر

لینک به نظر

درود بر همه

از قدیم  این بحث بوده که اینتل بهتره یا ای ام دی     جدا از بحث مالی و سرمایه و گسترش شرکت و نفوذ اینتل    ای ام دی    بد کار نکرده 

اوایل سیپیو هاشون به گرمای زیاد مشهور بودن  بعد مشکل و حل کردن و تو بحث کارایی از اینتل عقب موندن  باید قبول کرد تیم تحقیقاتیشون یکم ضعیف هست و نیاز به افراد بیشتری برای پیشرفت دارن

سیپیو های ای ام دی  فقط به درد افراد حرفه ای میخوره  همونجوری که دوستمون گفتن این سیپیو ها با رمهای فرکانس بالاتر بخاطر باز بودن ضرایبشون بهترین عملکرد رو فراتر از حد انتظار نشون میدن ولی تو اینتل فقط سیپیو های ضریب کا میتونن شما رو به حد کافی راضی نگه دارن

موقع عرضه و تست توسط افراد حرفه ای مشخص میشه کدوم سیپیو ارزش خرید داره

0

اشتراک گذاری این نظر

لینک به نظر

اخه واقعا نمیفهمم چراباید سنگ محصولات این شرکت یا اون شرکت رو به سینه بسابیم مگه ارث بابا مون هست مگه

واضحه که هر کسی یه سلیقه و یه اندازه ای داره جیبش

در ضمن واضحه این کوته فکری من رو نشون میده اگه برم یه جنس ضعیف تر رو گرون تر از یه جنس قوی تر با قیمت ارزون تر بخرم

در کل ما مصرف کننده ها هستیم که بایدناز کنیم برای خریدن و برای اجناس    فروشنده فروشنده ها و اینکه اونا باید بیان دنبال ما نه اینکه ما بریم دنبالشون و برای جنس هاشون سر وکله بشکونیم

0

اشتراک گذاری این نظر

لینک به نظر

از رقابت این دو شرکت، تنها کسی که سود میبره، کاربران و خریداران هستند !

استقبال میکنیم از این حرکتشون، هرچی بیشتر با هم رقابت کنن، تعداد هسته های بالاتر رو با قیمت پایینتر میخریم😍

0

اشتراک گذاری این نظر

لینک به نظر
در در 1396/01/03, 17:43:34، blooder گفته است :

سلام

دوستان هردو شرکت غول سخت افزاری هستن واسه خودشون و شکی نیست .منتها ای ام دی یکم عقب موند ولی الان رسیده. ولی این دلیل نمیشه که بگیم کدوم بهتر هستن تا این که درایورای جدیدتر از راه برسن و به طور کلی فیکس بشن .باید منتظر موند و دید بعد از عرضه چی میشه.بیشتر مصرف سی پی یو واسه گیم هست .اگه 90 درصد سی پی یو رو برای بازی میخرن 10 درصد واسه کارهای محاسباتی هست.درضمن تو اکثر بازی ها پرفورمنس سی پی یو های i3  اینتل تفاوت فاحشی با رده بالاهاش نداره.پس اگه ای ام دی عقب مونده شک نکنید که  از i3 هم عقب مونده.پس با این که واسه ای ام دی ارزش زیادی قائل هستم  به دلیل  فشار به  اینتل برای بهتر شدن و کاهش قیمت  ولی زنده باد اینتل چون بسیاری از تکنولوژی ها را مدیون اون هستیم.

دوست عزیز این مشکل برمیگرده به فرکانس بالا در پردازنده شما هم خودت قضاوت میکنی خودت هم رای میدی حتی پردازنده 10 هسته ای اینتل تو اکثر گیمها از 4 هسته ای 7700 خود اینتل شکست خورده و دلیل این نیز بازیها برای نهایتا 4 هسته و 8 ترد بهینه هستن و فاکتور مهم هم فرکانس بالاترذ هست چون بازیها از هسته کمی پشتیبانی میکنن فرکانس بالاتر تاثیر گذارتر هست .

چطوره تو بحث رندر و مالتی مدیا همون 1700 دوبرابر 7700 اینتل عملکرد داره . 

0

اشتراک گذاری این نظر

لینک به نظر
در 2 ساعت قبل، esy2011 گفته است :

دوست عزیز این مشکل برمیگرده به فرکانس بالا در پردازنده شما هم خودت قضاوت میکنی خودت هم رای میدی حتی پردازنده 10 هسته ای اینتل تو اکثر گیمها از 4 هسته ای 7700 خود اینتل شکست خورده و دلیل این نیز بازیها برای نهایتا 4 هسته و 8 ترد بهینه هستن و فاکتور مهم هم فرکانس بالاترذ هست چون بازیها از هسته کمی پشتیبانی میکنن فرکانس بالاتر تاثیر گذارتر هست .

چطوره تو بحث رندر و مالتی مدیا همون 1700 دوبرابر 7700 اینتل عملکرد داره . 

دوست عزیز کدوم مشکل.یعنی فرکانس بالاتر مشکل هست یا مزیت.من که نفهمیدم  شما چی گفتی.درضمن رای کجا بود .قضاوت کجا بود.بنده نظرم رو گفتم  مثل شما.اینجا هم تاپیک نظرات هست.کلا ای ام دی تو سی پی یو که هیچ تو گرافیک هم به غیر از میان رده هیچ حرفی  برای گفتن کنار رقبا نداره و کلا به ریبرند کردن محصولاتش عادت کرده.خوبیه این محصولاتش به این هست که به اینتل انگیزه میده واسه پرواز و ساختن محصولات قدرتمندتر و بهینه تر. وگرنه بخاری برقی که این همه بالا پایین نداره. فکر کنم یکی دوسالی هست که از هر کجا سخن رایزن بلند میشه ولی به نظر من فقط اینتل. ما که از بلدوزر و ... چیزی جز مصرف وحشتناک برق و گرمای زیاد ندیدیم.به شخصه هم ۸۱۵۰ داشتم هم ۸۳۷۰.حتی مادربرداشم که شرکا میزدن حرفی برا گفتن نداشت چه برسه سی پی یو. تو بازار هم بگرد دنبال ای ام دی ببین بهت چی میگن .بهتره یه سری  هم به انجمن خرید و فروش سخت افزار بزنی.میبینی که کسانی هستن که میخان باندل ای ام دی بفروشن و روزی چندبار تاپیک آپ میکنن. کسی حتی نظر هم نمیده.ولی شما سلرون اینتل بزار قیمت مناسب باشه تو پست اول رو هوا میبرن. این نظر شخصی من نیست بلکه یک حقیقت است.در هر حال موفق باشید.

2

اشتراک گذاری این نظر

لینک به نظر

آقا یه سوالی : چرا مادربورد های amd هیچوقت از Quad channle memory استفاده نمی کنه!؟؟؟

احتمال استفاده از قابلیت  8xDIMM وجود داره؟؟؟ اگه از دوستان کسی از این موضوع اطلاع داره مارو هم باخبر کنه!

0

اشتراک گذاری این نظر

لینک به نظر

یه جوری عده ای میگن فقط اینتل یا فلانی رقیب فلانی نمیشه انگار بچه محلن با اینتل

چرا؟ با یک بار خرید یک سی پی یو ؟ چایی نخورده پسر خاله  شدی؟

باو برو یک سرچ کن وقتی رقابت نبوده قیمتا چجوری تغییر کرده 

تکنولوژی چیزی نیست که شما با اون سطح زیبات میای شاخ و شونه میکشی هنوز چین تقلبیشو نزده شما یکی و رد میکنی یکیو بقل

والا یکی دیگه تولید میکنه یکی دیگه تست میکنه آقا پزشو میزاره همین که شما سی پپی یو تو خودت رو مین نصب کنی برا ما کافیه

0

اشتراک گذاری این نظر

لینک به نظر

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما در حال حاضر به عنوان کاربر مهمان نظر ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری درسایت می باشد لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
Add your comment here.

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جایگذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

IP.Board Videos by DevFuse