• اطلاعیه ها

• سینا میاندشتی

در مورد مشکلات لاگین (ورود) به سیستم جدید تالار   09/02/16

با سلام   در نسخه جدید تالار امکان استفاده از Username از سیستم حذف شده است و شما باید با یکی از ۳ روش زیر برای ورود اقدام کنید نام نمایشی (مثلا نام نمایشی بنده سینا میاندشتی است) آدرس ایمیلی که در سیستم ثبت نام کردید (مثلا miandashti@gmail.com) اکانت گوگل (البته به زودی ورود از طریق facebook و twitter نیز به سیستم اضافه می شود)   در صورتی که نام نمایشی خود را نمی دانید - یا نمی دانید با چه ایمیلی ثبت نام کردید - مشکل خود را از طریق ایمیل به آدرس miandashti@gmail.com ارسال کنید با تشکر

20,931 پست در این موضوع قرار دارد

سلام مجدد به همه دوستان.

آقا یه سوال ، ارزش داره برای استفاده 6 ماه کارت گرافیک 750ti تهیه کنم و بعد بفروشمش و کارت بهتری بخرم؟ چقدر از قیمتش کم میشه؟

(کارت 750ti رو انتخاب کردم چون کارت خوب و بهینه ای به نظر میرسه)

خیلی ممنون لطفا جواب بدین.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
name name
در 2 ساعت قبل، nikghalb گفته است :

سلام مجدد به همه دوستان.

آقا یه سوال ، ارزش داره برای استفاده 6 ماه کارت گرافیک 750ti تهیه کنم و بعد بفروشمش و کارت بهتری بخرم؟ چقدر از قیمتش کم میشه؟

(کارت 750ti رو انتخاب کردم چون کارت خوب و بهینه ای به نظر میرسه)

خیلی ممنون لطفا جواب بدین.

به نظر من که ارزش داره ، مصرف برق کم و کارایی خوب ، قیمت مناسب ، بازار خرید و فروش خوب 

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 28 دقیقه قبل، bighero7 گفته است :

به نظر من که ارزش داره ، مصرف برق کم و کارایی خوب ، قیمت مناسب ، بازار خرید و فروش خوب 

خیلی ممنون رفیق.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
: Intel
مدل : i5-7500
سوکت : LGA1151
تعداد هسته : 4
تعداد رشته ها : 4
فرکانس : 3.4-3.8
گرافیک داخلی : بله
کش L3 : 6 MB SmartCache
حداکثر توان حرارتی : 65W
تکنولوژی پردازش : 14nm
حداکثر حافظه پشتیبانی شده : 64 GB
نوع حافظه : DDR4
تعداد کانالهای حافظه : 2

پردازنده گرافیکی :

Intel  HD Graphics 630

سلام دوستان
ضمن تبریک سال نو
میخوام یه سیستم بخرم ک یکی از بچه های همین فروم معرفی کردن،ممنونم ازش.

من قبلا چندتا سوال پرسیدم ازش . ایشونم جواب دادن...دیگه روم نمیشه انقدر سوال پرسیدم :| الانم بازم سوال دارم...
این مشخصات CPU سیستمی ک میخوام بخرم

1- چطوری میشه فهمید یه سیستم 64بیتی هست؟(تو محیط ویندوز نه . قبل خرید میخوام بدونم) یا 32بیتی؟ یا 128بیتی؟ منظورم همون مشخصاتی ک بازیهای پشت بستشون نوشته... مثلا ی بازی به سیستم 64بیتی نیاز داره... این سی پی یو 64بیتی ؟ یا 32؟اصلا یعنی چی ؟ 64 یا 32 واسه Cpu?یا مین برد و ....؟

2-گرافیک داخلی با پردازنده گرافیکی . یکیه؟ چ کارایی داره؟

مرسی

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 15 دقیقه قبل، miladfi گفته است :
: Intel
مدل : i5-7500
سوکت : LGA1151
تعداد هسته : 4
تعداد رشته ها : 4
فرکانس : 3.4-3.8
گرافیک داخلی : بله
کش L3 : 6 MB SmartCache
حداکثر توان حرارتی : 65W
تکنولوژی پردازش : 14nm
حداکثر حافظه پشتیبانی شده : 64 GB
نوع حافظه : DDR4
تعداد کانالهای حافظه : 2

پردازنده گرافیکی :

Intel  HD Graphics 630

سلام دوستان
ضمن تبریک سال نو
میخوام یه سیستم بخرم ک یکی از بچه های همین فروم معرفی کردن،ممنونم ازش.

من قبلا چندتا سوال پرسیدم ازش . ایشونم جواب دادن...دیگه روم نمیشه انقدر سوال پرسیدم :| الانم بازم سوال دارم...
این مشخصات CPU سیستمی ک میخوام بخرم

1- چطوری میشه فهمید یه سیستم 64بیتی هست؟(تو محیط ویندوز نه . قبل خرید میخوام بدونم) یا 32بیتی؟ یا 128بیتی؟ منظورم همون مشخصاتی ک بازیهای پشت بستشون نوشته... مثلا ی بازی به سیستم 64بیتی نیاز داره... این سی پی یو 64بیتی ؟ یا 32؟اصلا یعنی چی ؟ 64 یا 32 واسه Cpu?یا مین برد و ....؟

2-گرافیک داخلی با پردازنده گرافیکی . یکیه؟ چ کارایی داره؟

مرسی

1-اون 64 بیت که میگن مربوط به نسخه ویندوز هست و ربطی به سخت افزار نداره . از مغازه دار بخواید براتون ویندوز 64 بیت نصب کنه . یا خودتون سی دیش رو بگیرید راحت نصب کنید . همین !

2- بله یکیه . cpu میاد کار های گرافیکی رو انجام میده . قدرت نسبتا ضعیفی هم داره . کاراییش برای کسایی هست که نیاز به پردازش گرافیکی بالایی ندارند و بیشتر کارشون با cpu هست  دیگه کارت گرافیک نمیخرن و از همون گرافیک داخلی استفاده میکنن .

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 1395/12/30, 17:53:04، MamadMedusa گفته است :

1-اون 64 بیت که میگن مربوط به نسخه ویندوز هست و ربطی به سخت افزار نداره . از مغازه دار بخواید براتون ویندوز 64 بیت نصب کنه . یا خودتون سی دیش رو بگیرید راحت نصب کنید . همین !

2- بله یکیه . cpu میاد کار های گرافیکی رو انجام میده . قدرت نسبتا ضعیفی هم داره . کاراییش برای کسایی هست که نیاز به پردازش گرافیکی بالایی ندارند و بیشتر کارشون با cpu هست  دیگه کارت گرافیک نمیخرن و از همون گرافیک داخلی استفاده میکنن .

سلام سال نوت مبارک . 120ساله شی ایشالله...
1-ولی من دیدم ک روی سیستمهایی 64نصب نمیشه. مثلا همین سیستم خودم...البته Cpu پنتیوم :|

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 53 دقیقه قبل، miladfi گفته است :

سلام سال نوت مبارک . 120ساله شی ایشالله...
1-ولی من دیدم ک روی سیستمهایی 64نصب نمیشه. مثلا همین سیستم خودم...البته Cpu پنتیوم :|

چندین ساله که cpu ها از 64 بیتی پشتیبانی میکنند!

سیستم برای چه کاری میخواید!؟

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 1395/12/30, 18:55:02، Redwolf10 گفته است :

چندین ساله که cpu ها از 64 بیتی پشتیبانی میکنند!

سیستم برای چه کاری میخواید!؟

بازی . گرافیکی
تا 3 میلیون (فقط کیس) (حالا 100بالاتر موردی نداره)
- واقعیت مجازی ک با ی کابل به گوشی متصل میشه  . چه کابلیه؟ یعنی گرافیک باید از چه کابلی پشتیبانی کنه؟HDMI?

- من بودجم در حد یه کیس(3میلیون) اونم با هزارتا بدبختی :| یکی از دوستان گفتن مونیتور CRT نمیتونم ازش استفاده کنم... اگرم بخوام بخرم 600 700تومن دیگه باید خرج کنم . رفتم دیدم ی کابلایی هست تبدیل HDMi به VGA (که CRT همون کابل VGA) میشه ازون کابل استفاده کرد؟ ک دیگه پول مونیتور ندم؟ یا ی کابلی بود تبدیل DVi به VGA .... ???

ویرایش شده در توسط miladfi
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 39 دقیقه قبل، miladfi گفته است :

بازی . گرافیکی
تا 3 میلیون (فقط کیس) (حالا 100بالاتر موردی نداره)
- واقعیت مجازی ک با ی کابل به گوشی متصل میشه  . چه کابلیه؟ یعنی گرافیک باید از چه کابلی پشتیبانی کنه؟HDMI?

- من بودجم در حد یه کیس(3میلیون) اونم با هزارتا بدبختی :| یکی از دوستان گفتن مونیتور CRT نمیتونم ازش استفاده کنم... اگرم بخوام بخرم 

من زیاد این پیشنهاد رو نمیدم اما اگه هدف بازی هستش شمای یه ps4 با یه مانیتور فول hd معمولی بگیرید میشه حول و حوش 2 تومن

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 1395/12/29, 15:15:00، ali shareei گفته است :

سلام

نظرتون در مورد رم  ADATA XPG Z1 DDR4 3000MHz CL16 Dual Channel Desktop RAM - 16GB     چی هست ؟

این رم 440 تومن  هست.

همین رم رو با این مشخصات برای جی اسکیل  باید 600 تومن پرداخت کرد .

با توجه به تفاوت بسیار فاحشی که با رم های جی اسکیل در حال حاضر از نظر قیمت داره به نظرتون خریدش مناسب هست یا خیر ؟

( برای مادربرد Z270  و سی پی یو سری kaby lake )

کسی نظری نداشت ؟!

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

⬅ فرق بین دوتا کارت گرافیگ که هردو همه ی مشخصاتشون یکسان  (سرعت پردازنده گرافیکی-نوع حافظه-سرعت حافظه-رابط حافظه)

GIGABYTE RX 470 G1 Gaming WF2X 4GB GDDR5

MSI RX 470 ARMOR OC 8GB GDDR5

جز اینکه یکیش 4گیگ هست و یکی 8گیگ.
این مقدار حافظه ای ک بیشتر_8گیگ _ چ فرق و کمکی به کارت میکنه ؟

ویرایش شده در توسط miladfi
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 58 دقیقه قبل، miladfi گفته است :

⬅ فرق بین دوتا کارت گرافیگ که هردو همه ی مشخصاتشون یکسان  (سرعت پردازنده گرافیکی-نوع حافظه-سرعت حافظه-رابط حافظه)

GIGABYTE RX 470 G1 Gaming WF2X 4GB GDDR5

MSI RX 470 ARMOR OC 8GB GDDR5

جز اینکه یکیش 4گیگ هست و یکی 8گیگ.
این مقدار حافظه ای ک بیشتر_8گیگ _ چ فرق و کمکی به کارت میکنه ؟

حافظه بیشتر به درد بازی هایی میخورن که نیاز به این مقدار حافظه دارن ، الان بازی های صاحب نام زیادی هستن که تو تنظیمات بالا به مقدار حافظه ای بیش از 4 گیگ نیاز دارن 

البته این دو کارت تقریبا از قدرت یکسانی بهره میبرن و چنانچه بازی اجرا کنید که کمتر از 4 گیگ حافظه نیاز داشته باشه تفاوت خاصی حس نمیکنید 

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 1395/12/30, 23:52:12، bighero7 گفته است :

حافظه بیشتر به درد بازی هایی میخورن که نیاز به این مقدار حافظه دارن ، الان بازی های صاحب نام زیادی هستن که تو تنظیمات بالا به مقدار حافظه ای بیش از 4 گیگ نیاز دارن 

البته این دو کارت تقریبا از قدرت یکسانی بهره میبرن و چنانچه بازی اجرا کنید که کمتر از 4 گیگ حافظه نیاز داشته باشه تفاوت خاصی حس نمیکنید 

مرسی
پس زیاد فرقی نمیکنه... همون gigabyte G1 میخرم

بنظر خودت همون g1 بخرم؟

میشه 2تا بازی معرفی کنی ک به 8 گیگ کارت نیاز داشته باشه؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 دقیقه قبل، miladfi گفته است :

مرسی
پس زیاد فرقی نمیکنه... همون gigabyte G1 میخرم

بنظر خودت همون g1 بخرم؟

میشه 2تا بازی معرفی کنی ک به 8 گیگ کارت نیاز داشته باشه؟

مثلا کالاف دیوتی ریمستر

یا واچ داگز به همراه dlc بافت های 4k

به نظر من 8 گیگ بگیر

ویرایش شده در توسط bighero7
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مثلا کالاف دیوتی ریمستر
یا واچ داگز به همراه dlc بافت های 4k
به نظر من 8 گیگ بگیر

واقعا کالاف مستر به 8گیگ گرافیک نیاز داره
مرسی،باشه همون 8گیگ میخرم دیگه
واقعا فکر میکردم نیاز نمیشه اینهمه گرافیک
msi خوبه؟
اخه مادربردم همین مارک میخوام بخرم

Sent from my GT-I9105 using Tapatalk

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، miladfi گفته است :

واقعا کالاف مستر به 8گیگ گرافیک نیاز داره emoji52.png
مرسی،باشه همون 8گیگ میخرم دیگه
واقعا فکر میکردم نیاز نمیشه اینهمه گرافیکemoji58.png
msi خوبه؟
اخه مادربردم همین مارک میخوام بخرم

Sent from my GT-I9105 using Tapatalk

بله msi کارت خوبی داره

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود دوستان 

به نظرتون بهترین فن کیسی که میتونم تا 100 تومن بگیرم چی هست برای Cm master 5

میخوام 3 تا 120 میلیمتر بگیرم 

به نظرتون کدوم مدل قدرت خوبی داره؟

راستی چرا فن های Thermatec ring rgb کم یاب هستن؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

باز هم سلام به دوستان.

آقا یک سوال فنی ؛ من میخوام بگم که یکی از دوستان از خارج کشور 3 تا قطعه (پاور،کولر،مادربورد) برام بیاره (چون ارزون تر میفته :-) ) . خواستم بپرسم که امکان داره بیاره و خراب باشه؟ (پاور EVGA - کولر کولرمستر - مادربورد ایسوس)

دوستان خواهشا سریع جواب بدین چون باید زود بهش خبر بدم.

ممنون

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 34 دقیقه قبل، nikghalb گفته است :

باز هم سلام به دوستان.

آقا یک سوال فنی ؛ من میخوام بگم که یکی از دوستان از خارج کشور 3 تا قطعه (پاور،کولر،مادربورد) برام بیاره (چون ارزون تر میفته :-) ) . خواستم بپرسم که امکان داره بیاره و خراب باشه؟ (پاور EVGA - کولر کولرمستر - مادربورد ایسوس)

دوستان خواهشا سریع جواب بدین چون باید زود بهش خبر بدم.

ممنون

سلام .

بله عزیز . قطعه الکترونیکی هست و ممکنه خراب باشه و یا مشکلی داشته باشه که درست کار نکنه . یا کالا رو تست شده براتون بیاره ، یا اینکه اگر مشکل داشت ، بتونه برگردونه . البته این که میگم امکان داره ، دلیل نمیشه که حتما مشکل داره باشه . ولی مسلما احتمالش هست .

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام cpu i5 4460 با کارت های 1060 شش گیگ مشکلی نداره رو مادربرد های سری زد97؟ برای این میپرسم ک میخوام به بهترین شکل ممکن از سیستم استفاده کنم و هیچ گونه مشکل از  هماهنگی cpu و گرافیک نداشته باشم. خودم نظرم خرید سیستم جدیده اما یه سیستم با مشخصات بالا ک مال 1 ساله قبله بدون کارت گرافیک هم هست 1 البته... تو خونم دارم...خواستم بدونم چی پیشنهاد میدین؟ کلا یدونه جدید بگیرم یا یه گرافیک رو اون سوار کنم حله؟ تنها مشکلم نسل 4 بودن cpu هست چون برای چند سال نمیخوام سیستم رو عوض کنم میترسم مشکل بوجود بیاد اگه بعدا بخوام گرافیکو عوض کنم .. تو خرید ی سیستم جدید در نظر داشتم سری 7 ببندم و مسلما در ادامه بیشتر ساپورت میشم ولی نظر شما چیه ؟ ارزش داره هزینه کنم؟ گیمین بران فول اچ دی مهم ست اما ن با جزیات کاملا بالا همون متوسط ب بالا و در سال های دیگه حتی اچ دی هم کافیه فقط سرعت انجام کارش بالا باشه... ی سوال دیگه ای ک دارم اینه اگه خرید سیستم جدید رو پیشنهاد میدید برای اون سیستم  قدیمی ک گفتم مشخصاتشو چه کارتی بخرم زیر 1 تومن خود 1 هم نه زیر 1...در حده 900 تومن  ک مینبرد و سی پی یو  بتونن بهترین کارایی رو در کنارش داشته باشن؟ با تشکر سال خوبی داشته باشین...

ویرایش شده در توسط hamidmanu
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 ساعت قبل، hamidmanu گفته است :

سلام cpu i5 4460 با کارت های 1060 شش گیگ مشکلی نداره رو مادربرد های سری زد97؟ برای این میپرسم ک میخوام به بهترین شکل ممکن از سیستم استفاده کنم و هیچ گونه مشکل از  هماهنگی cpu و گرافیک نداشته باشم. خودم نظرم خرید سیستم جدیده اما یه سیستم با مشخصات بالا ک مال 1 ساله قبله بدون کارت گرافیک هم هست 1 البته... تو خونم دارم...خواستم بدونم چی پیشنهاد میدین؟ کلا یدونه جدید بگیرم یا یه گرافیک رو اون سوار کنم حله؟ تنها مشکلم نسل 4 بودن cpu هست چون برای چند سال نمیخوام سیستم رو عوض کنم میترسم مشکل بوجود بیاد اگه بعدا بخوام گرافیکو عوض کنم .. تو خرید ی سیستم جدید در نظر داشتم سری 7 ببندم و مسلما در ادامه بیشتر ساپورت میشم ولی نظر شما چیه ؟ ارزش داره هزینه کنم؟ گیمین بران فول اچ دی مهم ست اما ن با جزیات کاملا بالا همون متوسط ب بالا و در سال های دیگه حتی اچ دی هم کافیه فقط سرعت انجام کارش بالا باشه... ی سوال دیگه ای ک دارم اینه اگه خرید سیستم جدید رو پیشنهاد میدید برای اون سیستم  قدیمی ک گفتم مشخصاتشو چه کارتی بخرم زیر 1 تومن خود 1 هم نه زیر 1...در حده 900 تومن  ک مینبرد و سی پی یو  بتونن بهترین کارایی رو در کنارش داشته باشن؟ با تشکر سال خوبی داشته باشین...

سلام

سیستم 1150 که شما دارید ، مشخصات کامل رو نگفتید . پردازنده شما مشکلی نداره . مسلما مادربورد هم مشکلی نداره . میمونه رم و پاور سیستم . اگر اینها هم مناسب باشن ، با کارت گرافیک 1060 میتونید به راحتی و با حداکثر توان کارت از سیستم استفاده کنید . نیازی به تعویض سیستم هم ندارید . حداقل تا 2-3 سال دیگه این پردازنده راحت جواب میده .

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، Hamed گفته است :

سلام

سیستم 1150 که شما دارید ، مشخصات کامل رو نگفتید . پردازنده شما مشکلی نداره . مسلما مادربورد هم مشکلی نداره . میمونه رم و پاور سیستم . اگر اینها هم مناسب باشن ، با کارت گرافیک 1060 میتونید به راحتی و با حداکثر توان کارت از سیستم استفاده کنید . نیازی به تعویض سیستم هم ندارید . حداقل تا 2-3 سال دیگه این پردازنده راحت جواب میده .

متشکر از پاسخگوییتون..پس با این حساب ی گرافیک ۱۰۷۰ میگیرم اگه مشکلی نباشه...سیستمم  مین برد: گیگابایت اولترا دیوریبل بلک ادیشن ud3h  و cpu i5 ۴۴۶۰ رم ک خودم ۱۶ گیگ ddr3 باید بگیرم چون ۴ ساپورت نمیکنه..نظرتون چیه؟؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 7 دقیقه قبل، hamidmanu گفته است :

متشکر از پاسخگوییتون..پس با این حساب ی گرافیک ۱۰۷۰ میگیرم اگه مشکلی نباشه...سیستمم  مین برد: گیگابایت اولترا دیوریبل بلک ادیشن ud3h  و cpu i5 ۴۴۶۰ رم ک خودم ۱۶ گیگ ddr3 باید بگیرم چون ۴ ساپورت نمیکنه..نظرتون چیه؟؟

1070 هم مشکلی ایجاد نمیکنه .

چیپست مادربورد چیه ؟ Z97 یا H97 ؟

رم داری یا نداری ؟ اگر داری چی هست مدلش ؟

پاور چی داری ؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری