• اطلاعیه ها

• سینا میاندشتی

در مورد مشکلات لاگین (ورود) به سیستم جدید تالار   09/02/16

با سلام   در نسخه جدید تالار امکان استفاده از Username از سیستم حذف شده است و شما باید با یکی از ۳ روش زیر برای ورود اقدام کنید نام نمایشی (مثلا نام نمایشی بنده سینا میاندشتی است) آدرس ایمیلی که در سیستم ثبت نام کردید (مثلا [email protected]) اکانت گوگل (البته به زودی ورود از طریق facebook و twitter نیز به سیستم اضافه می شود)   در صورتی که نام نمایشی خود را نمی دانید - یا نمی دانید با چه ایمیلی ثبت نام کردید - مشکل خود را از طریق ایمیل به آدرس [email protected] ارسال کنید با تشکر

Recommended Posts

tabitha    2,582

سلام دوستان، چند وقتی هستش که مانیتور یکی از سیستمهام تو خونه دچار فلیکر(خاموش و روشن شدن) میشه.

تقریبا 3-2 هفته هستش که شدتش خیلی بالا رفته، شاید چند سال پیش همچین مشکلی رو خیلی ضعیف تر داشتم که با عوض کردن کابل DVI مشکل حل شد، این جریان از وقتی شدت پیدا کرد که کابل DVI مشکل پیدا کرد و به جای اون از کابل HDMI استفاده کردم، به خیال اینکه کابل مشکل داره، 3-2 سری کابل جدید گرفتم که باز هم مشکل حل نشد.

نکته جالب اینه که الان متوجه شدم که TV های توی خونه هم همین مشکل رو دارن و تو یه ساعات خاصی(ساعات پرمصرف برق، اهواز هنوز گرم هستش که بعداز ظهر به بعد واقعا مصرف برق بالا میره)

خواستم اینجا بپرسم تا دوستانی که سر رشته دارن، یه راهنمایی برسونن به بنده،.

اینجوری که پیش میره، فکر میکنم مشکل از برق خونه باشه که دوتا TV تو خونه مثل مانیتور، دچار Flicker میشن...

ویرایش شده در توسط tabitha

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
name name
EHSANRF    281

درود

احتمال مشكل برق بسيار بالاست

همچنين نويز ديگر وسايل و استفاده همزمان بعضي وسايل ممكنه دليلش باشه

چك كنين ببينين موقعي كه چشمك ميزنن وسايلتون، همون موقع كسي كاري با وسيله‌ي برقي ديگه اي داره يا خير (مثلا روشن يا خاموش كردن هر وسيله اي مثل لامپ، زنگ در، لباسشويي و يا هر مورد ديگه اي )

نهايتا از كسي كابل باكيفيت hdmi قرض بگيرين و تست كنين

همچنين زماني كه وسايلتون خاموش هستن با فازمتر چك كنين ببينين وضعيتش چطور هست، نتيجه رو همينجا بذارين

• Upvote 2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
(WarCraft)    726

درود

این دوستمون درست میگه من تجربش رو هم داشتم چند وقت پیش  با روشن یا خاموش کردن لامپ دستشویی مانیتور جلوم  برای 2 ثانیه روشن خاموش میشد (از شانس من دستشویی کنار اتاق منه)

به جایی رسیده بود توی بازی وسط درگیری یکی میرفت دستشویی مانیتور خاموش میشد بعد از 2 ثانیه که روشن میشد میدیدم کشتنم.  بعد از حدود 2 ماه گفتم اینطوری نمیشه ممکنه کیسو بِترکونم رفتم لامپ رو عوض کردم مشکل حل شد. لامپ قبلی رشته ای بود لامصب 3 - 4 سال کار کرد نمیسوخت که عوضش کنیم:8_laughing:

ویرایش شده در توسط (WarCraft)
  • Upvote 1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
tabitha    2,582
در 2 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

درود

احتمال مشكل برق بسيار بالاست

همچنين نويز ديگر وسايل و استفاده همزمان بعضي وسايل ممكنه دليلش باشه

چك كنين ببينين موقعي كه چشمك ميزنن وسايلتون، همون موقع كسي كاري با وسيله‌ي برقي ديگه اي داره يا خير (مثلا روشن يا خاموش كردن هر وسيله اي مثل لامپ، زنگ در، لباسشويي و يا هر مورد ديگه اي )

نهايتا از كسي كابل باكيفيت hdmi قرض بگيرين و تست كنين

همچنين زماني كه وسايلتون خاموش هستن با فازمتر چك كنين ببينين وضعيتش چطور هست، نتيجه رو همينجا بذارين

والله الان نشستم میخواد جواب بدم، تو هر 10 ثانیه داره دوبار روشن و خاموش میشه!!! اصلا وضعیت جالبی نیست و جالبیش اینجا پیش میاد که تقریبا در 4-3 ساعت گیمینگ 3-2 بار بیشتر روشن و خاموش نشد این صفحه مانیتور، ولی در حال حاضر که داره اینجوری روشن و خاموش میشه، هیچ چیزی تو خونه روشن و خاموش نمیشه(چون همه خواب هستن) غیر از کولرها که اون هم تاثیری نداره که خاموش باشن یا روشن، این اتفاق خیلی زیاد میوفته، متوجه شدم که وقتی روی صفحه دسکتاپ باشم، این اتفاق بیشتر میوفته، احتمالا به رفرش مانیتور یه ربطی داره...

شما راهی داری که به بنده بگی که کابل با کیفیت چجور هستش؟؟؟ یا از کجا میشه گیر اورد؟؟

گفتم که، در حال حاضر 6-5 تا کابل HDMI دارم که همشون همین مشکل رو دارن، ولی نسبت این اتفاق روی هر کدوم این کابلها، متفاوت هستش...

تقریبا بهترین کابل که کمترین فلیکر رو ازش میبینم، کوتاه ترین کابل هم هستش!!! نمیدونم دلیلش چیه، چون از همون جنس یه کابل دیگه دارم که 3 متری هستش و بدجور فلیکر داره، ولی کابل 1 متری، خیلی کم واسش این مشکل پیش میاد...

در 2 ساعت قبل، (WarCraft) گفته است :

درود

این دوستمون درست میگه من تجربش رو هم داشتم چند وقت پیش  با روشن یا خاموش کردن لامپ دستشویی مانیتور جلوم  برای 2 ثانیه روشن خاموش میشد (از شانس من دستشویی کنار اتاق منه)

به جایی رسیده بود توی بازی وسط درگیری یکی میرفت دستشویی مانیتور خاموش میشد بعد از 2 ثانیه که روشن میشد میدیدم کشتنم.  بعد از حدود 2 ماه گفتم اینطوری نمیشه ممکنه کیسو بِترکونم رفتم لامپ رو عوض کردم مشکل حل شد. لامپ قبلی رشته ای بود لامصب 3 - 4 سال کار کرد نمیسوخت که عوضش کنیم:8_laughing:

خوشبختانه یا متاسفانه، این جریان خاموش روشن مانیتور با خاموش و روشن شدن هیچ چیزی جز اسپیکر(که اون هم گهگاهی اتفاق میوفته) همزمان نمیشه...

حالا قضیه اینه که فقط بحث مانیتور این سیستم نیست!!!!!

حتی دوتا TV که تو خونه هستن و اونها هم از کابل HDMI استفاده میکنن، حالا باز با شدت کمتر، این اتفاق واسشون میوفته!!!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
omidvar777    440

جالبه

منم همین مشکل رو با سیستم خودم داشتم و کابل hdmi رو عوض کردم درست شد.

کابل درجه 1 گرفتم و مشکل کاملا برطرف شد.

• Upvote 1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
tabitha    2,582
در 1 دقیقه قبل، omidvar777 گفته است :

جالبه

منم همین مشکل رو با سیستم خودم داشتم و کابل hdmi رو عوض کردم درست شد.

کابل درجه 1 گرفتم و مشکل کاملا برطرف شد.

خوب کابل درجه رو به بنده هم معرفی میکنی؟

ذخیره این پست رو میخواستم بزنم، دو بار فلیکر شد مانیتور!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
omidvar777    440

من اول از این کابلهای فلت hdmi که تو بازار هست گرفتم و واقعا جنسش مزخرف بود.

هر 1 یا2 ساعت همین اتفاق میفتاد.بردم مشکل رو گفتم و پسش دادم.از همکارم یه کابل hdmi که داخل کارتن مانیتورش بود گرفتم برای تست.

با اون کابل مشکل کاملا رفع شد و همون کابل رو به زور ازش خریدم.:3_grin:

والا مارک خاصی رو نمیدونم ولی اگه بتونی از کابلهایی که تو کارتن کارت گرافیک یا مونیتور هست پیدا بکنی اونا عالی هستن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه اسپیکر داشتم وقتی دکمه خاموش روشنش رو میزدی سیستم ریستارت میشد

منم هر وقت با دادشتم فوتبال بازی میکردم و  چندتا  گل میخوردم دکمه اسپیکر رو میزدم تا  کامپیوتر ریستارت شه بازی به آخر نرسه

• Upvote 1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
EHSANRF    281

مدل مانيتور و گرافيك‌تون رو بدين بهتر ميشه كابل hdmi انتخاب كرد

بخصوص اينكه بدونيم رو چه رزولوشني كار مي‌كنين

خونه سيم ارت (ارث) داره؟

برق خونه رو چك كردين آيا؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
tabitha    2,582
در 7 دقیقه قبل، omidvar777 گفته است :

من اول از این کابلهای فلت hdmi که تو بازار هست گرفتم و واقعا جنسش مزخرف بود.

هر 1 یا2 ساعت همین اتفاق میفتاد.بردم مشکل رو گفتم و پسش دادم.از همکارم یه کابل hdmi که داخل کارتن مانیتورش بود گرفتم برای تست.

با اون کابل مشکل کاملا رفع شد و همون کابل رو به زور ازش خریدم.:3_grin:

والا مارک خاصی رو نمیدونم ولی اگه بتونی از کابلهایی که تو کارتن کارت گرافیک یا مونیتور هست پیدا بکنی اونا عالی هستن

جالبه، کابل قبلی که مشکلی نداشت، DVI مربوط به خود مانیتور بود که قطعی پیدا کرد...:(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
tabitha    2,582
در 1 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

مدل مانيتور و گرافيك‌تون رو بدين بهتر ميشه كابل hdmi انتخاب كرد

بخصوص اينكه بدونيم رو چه رزولوشني كار مي‌كنين

خونه سيم ارت (ارث) داره؟

برق خونه رو چك كردين آيا؟

والله سر رشته ای از برق خونه ندارم و ترجیح میدم تو چیزی که ازش سر در نمیارم، دست نبرم، ولی اگه راهی بی خطر و بی دردسر برای امتحان وجود داره، ممنون میشم توضیح بدید...

سیم ارث رو نمیدونم که آیا داره یا نه، باید بپرسم، مدل مانیتور یک MS238H ایسوس هستش که سیستم با گرافیک 290X روش هستش، مشکل اینه که دیروز یک 1080 روش نصب بود و باز هم همین مشکل رو داشت، کلا رزولوشن FHD استفاده میکنم، ولی خوب وقتی میخوام روی TV چیزی رو اجرا کنم، از UHD استفاده میکنم...

جالبه که تو یکی دیگه از اتاق ها، یک سیستم دیگه هم دارم که مانیتور سامسونگ داره، ولی اصلا واسش این اتفاق نمیوفته، البته اون هم از کابل اصلی مانیتور داره استفاده میکنه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
omidvar777    440
در 3 دقیقه قبل، tabitha گفته است :

جالبه، کابل قبلی که مشکلی نداشت، DVI مربوط به خود مانیتور بود که قطعی پیدا کرد...:(

قطعی که در اثر استفاده اینجوری میشه.ولی کابل خراب باشه دیگه شانسیه.

این مشکلها که منشا واقعیش معلوم نیست کلا اعصاب خورد کن هستن.

• Upvote 1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
omidvar777    440
در 4 دقیقه قبل، tabitha گفته است :

والله سر رشته ای از برق خونه ندارم و ترجیح میدم تو چیزی که ازش سر در نمیارم، دست نبرم، ولی اگه راهی بی خطر و بی دردسر برای امتحان وجود داره، ممنون میشم توضیح بدید...

سیم ارث رو نمیدونم که آیا داره یا نه، باید بپرسم، مدل مانیتور یک MS238H ایسوس هستش که سیستم با گرافیک 290X روش هستش، مشکل اینه که دیروز یک 1080 روش نصب بود و باز هم همین مشکل رو داشت، کلا رزولوشن FHD استفاده میکنم، ولی خوب وقتی میخوام روی TV چیزی رو اجرا کنم، از UHD استفاده میکنم...

جالبه که تو یکی دیگه از اتاق ها، یک سیستم دیگه هم دارم که مانیتور سامسونگ داره، ولی اصلا واسش این اتفاق نمیوفته، البته اون هم از کابل اصلی مانیتور داره استفاده میکنه...

به نظرم اگه مشکل از ارث بود همون مونیتوری که میگید داخل اتاق هست هم باید اینطوری میشد که شما گفتی اون همچین مشکلی نداره

• Upvote 1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
EHSANRF    281

شما كابل HDMI ورژن 2 اصلي تهيه كنين، يا اينكه از دوستي قرض كنين و اقدام و نتيجه رو اعلا م كنين

اميدوارم حل بشه

براي برق هم اگه حداقل يه فازمتر تو خونه‌تون پيدا ميشه، بزنين مثلا به بدنه كيس ببينين چراغش شديد روشن ميشه يا خير

يا اين‌كه مثلا پريزي رو با احتياط باز كنين ببينين دو طرفش ( هر دو سوراخ ) باعث روشن شدن لامپ فازمتر ميشن يا فقط يكي‌شون

• Upvote 1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amirpcp30    12

سلام

منم همین مشکل رو دارم قبلا بعضی اوقات که مهتابی اتاق خودم رو روشن می کردم این اتفاق می افتاد اما حالا 2-3 روزه که اگر مهتابی دو تا اتاق اون طرفتر هم روشن شه مانیتور خاموش و روشن میشه و جالبتر اینکه occtgpu رو هم اجرا می کنم باز همین اتفاق می افته (البته همین الان تست کردم نشد) 

مانیتور رو روی حالت تلویزیون گذاشتم (تیونر داخلی داره) این مشکل نبود....

احتمالا مشکل از کابل hdmi هست چون اگر از برق بود در حالت تلویزیون هم باید این مشکل به وجود می اومد 

و اینکه مانیتور به لپ تاپ متصله....

• Upvote 1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
tabitha    2,582

خیلی جالبه دوستان که امروز حتی یک بار شاهد فلیکر شدن مانیتور نبودمO.o

واقعا دلیلش رو نمیشه تشخیص داد، حتی دست هم نزدم به کابل و یا چیز دیگه ای...O.oO.o

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
tabitha    2,582

واقعا مسخره هستش این وضعیت، الان دو روزه تقریبا که یک سره دارم سیستم رو تست میکنم که دوباره خاموش و روشن بشه، ولی این اتفاق نمیوفته!!!O.o

دوستان کسی راه حلی، چیزی به ذهنش میرسه؟؟؟O.oO.oO.o

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری