رفتن به مطلب

لپ تاپی که کیبردش خیس شده ( تعمیرکارا بیان تو )

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.من یه لپتاپ lenovo thinkpad sl400 دارم که چند ماه پیش کیبردش خیس شد و همون موقع بازش کردم و  خشکش کردم  با سشوار و دستمال و الکل و اینجورچیزا

کیبرد کار میکنه ولی یه سری از دکمه هاش از کار افتاده.از همون موقع تا حالا یه کیبرد usb وصل کرده بودم و با اون کار میکردم.الان اونم خراب شده و میخوام کیبرد خود لپ تاپ رو درست کنم

به نظرم مسیر فلت کیبرد تو بعضی از جاها مشکل پیدا کرده.به نظرتون چیکارش کنم که اون چند تا دکمه هم به کار بیفتن؟ دکمه های قرمز کار میکنن ولی بقیه از کار افتادن

5971d506a4794_LenovoKeyboardKeys.thumb.PNG.c4bbd18bd2e84abf34f882638c4198c5.PNG

,کیبرد لپ تاپ اینه

کسی سالمشو سراغ نداره برای فروش؟

پ.ن:دیوونه شدم تا متن تاپیک رو تایپ کردم?

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز اگر تهران هستی برو ولیعصر پیدا میکنی فراوان هست مگر اینکه خیلی قدیمی باشه که پیدا نشه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Royal گفته است :

سلام دوست عزیز اگر تهران هستی برو ولیعصر پیدا میکنی فراوان هست مگر اینکه خیلی قدیمی باشه که پیدا نشه

سلام متاسفانه تهران نیستم

میخوام اول ببینم با تعمیر درست میشه؟چون بیشتر دکمه هاش سالمه

لینک به دیدگاه

تعمیر شدنش که تعمیر میشه فقط اینکه کیبورد را تعمیز کردی شاید به علت رطوبت دکمه ها با برد خوب ارتباط برقرار نمیکنن یک چکشون کن دوباره و  فلت لپ تاپتون هم زیر دکمه اسپیس هست اونم چک کن مدل لپ تاپت قدیمیه باید بگردی تا یک اوراقی پیدا کنی شاید درست بشه نشد از همون کیبردهای usbدوباره استفاده کن

ویرایش شده توسط dani.m
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، dani.m گفته است :

تعمیر شدنش که تعمیر میشه فقط اینکه کیبورد را تعمیز کردی شاید به علت رطوبت دکمه ها با برد خوب ارتباط برقرار نمیکنن یک چکشون کن دوباره و  فلت لپ تاپتون هم زیر دکمه اسپیس هست اونم چک کن مدل لپ تاپت قدیمیه باید بگردی تا یک اوراقی پیدا کنی شاید درست بشه نشد از همون کیبورهای usbدوباره استفاده کن

همون موقع فلت کیبرد رو جد کردم و بینشو تمیز کردم.با سشوار هم خشکش کردم و هیچ اثری از خیسی نموند

اگه ارتباط فلت تو چن جا قطع بشه چجوری میشه دوباره مسیرش رو رسانا کنم؟راهی داره؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Yosef Faraji گفته است :

همون موقع فلت کیبرد رو جد کردم و بینشو تمیز کردم.با سشوار هم خشکش کردم و هیچ اثری از خیسی نموند

اگه ارتباط فلت تو چن جا قطع بشه چجوری میشه دوباره مسیرش رو رسانا کنم؟راهی داره؟

قطع شده یا فلت پاره شده ؟ منظورت از قطع شدن کنار پایه و سوکت هست؟

اگر تو چند جا فلت پاره شده فلت تعمیر نمیشه به نازکی و کلفتی فلت هم بستگی داره با سیم نازک و هویه و ولحیم کاری میشه

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، dani.m گفته است :

قطع شده یا فلت پاره شده ؟ منظورت از قطع شدن کنار پایه و سوکت هست؟

اگر تو چند جا فلت پاره شده فلت تعمیر نمیشه به نازکی و کلفتی فلت هم بستگی داره با سیم نازک و هویه و ولحیم کاری میشه

قطع نشده فقط رساناییشو از دست داده

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Yosef Faraji گفته است :

قطع نشده فقط رساناییشو از دست داده

از همون روشی که گفتم با استفاده از یک سیم مسی نازک همون رشته ای که رساناییش را از دست داده را دو طرف را ارتباط بده اگر بلد نیستی این روش را انجام نده چون ممکنه به بقیه قطعات آسیب بزنی ببر پیش یک تعمیر کار حتما 

لینک به دیدگاه

سلام. دنبال تعمیر کیبرد نباشید.

صبر کنین خوب خشک بشه تا فردا. الکل هم باعث بدتر شدنش میشه 

گیبرد هم فراوان و با قیمت مناسبی میتونین خرید کنین

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، dani.m گفته است :

از همون روشی که گفتم با استفاده از یک سیم مسی نازک همون رشته ای که رساناییش را از دست داده را دو طرف را ارتباط بده اگر بلد نیستی این روش را انجام نده چون ممکنه به بقیه قطعات آسیب بزنی ببر پیش یک تعمیر کار حتما 

درسته

ولی چجوری بفهمم کدوم قسمت قطع شده؟چطوری مسیرهارو امتحان کنم برای تست اینکه جریان ازش میگذره یا نه

چون فکر نکنم همینجوری مسیر فلت ها رسانا باشن(یه لایه محافظ داره)

در 1 دقیقه قبل، hamed_crazy گفته است :

سلام. دنبال تعمیر کیبرد نباشید.

صبر کنین خوب خشک بشه تا فردا. الکل هم باعث بدتر شدنش میشه 

گیبرد هم فراوان و با قیمت مناسبی میتونین خرید کنین

خیس شدنش مال چند ماه پیش بوده

لینک به دیدگاه

اگر برا چند ماه پیشه که دنبال کیبرد باشی بهتره

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Yosef Faraji گفته است :

درسته

ولی چجوری بفهمم کدوم قسمت قطع شده؟چطوری مسیرهارو امتحان کنم برای تست اینکه جریان ازش میگذره یا نه

چون فکر نکنم همینجوری مسیر فلت ها رسانا باشن(یه لایه محافظ داره)

با مولتی متر و تستر جریان  که اگر نداری ببر پیش تعمیر کار بازم میگم تعمیر فلت زیاد با دوام نیست مگه  اینکه خیلی دستگاه گرون باشه مثل بعضی از فلت های پرینترها و دستگاه های چاپ که به خاطر تحریم تو بازار نیست و باید از اوراقی های کشورهای عربی تهیه بشه 

ویرایش شده توسط dani.m
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، dani.m گفته است :

با مولتی متر و تستر جریان  که اگر نداری ببر پیش تعمیر کار بازم میگم تعمیر فلت زیاد با دوام نیست مگه  اینکه خیلی دستگاه گرون باشه مثل بعضی از فلت های پرینترها و دستگاه های چاپ که به خاطر تحریم تو بازار نیست و باید از اوراقی های کشورهای عربی تهیه بشه 

لپتاپ که گرون نیست

اتفاقا مشکل اینه که ارزونه و ارزش تعویض کیبرد نداره

الانم اوضاعم خوب نیست که لپتاپ جدید بگیرم

کسی اگه کیبردشو سراغ داره بهم خبر بده

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

و سر انجام تبریک میگم. کیبرد تهیه کردین!؟ یا چیزی که تو عکس مشخصه دل و غلوشو ریختین بیرون و درست کردین!؟

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، hamed_crazy گفته است :

و سر انجام تبریک میگم. کیبرد تهیه کردین!؟ یا چیزی که تو عکس مشخصه دل و غلوشو ریختین بیرون و درست کردین!؟

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

ممنون.بله کیبرد نو خریدم.عکس اولی مال پارساله که بازش کرده بودم کلا ولی درست نشد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...