رفتن به مطلب

راهنمایی در مورد مانیتور 22mp58vq

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من قصد خرید مانیتور دارم برای گیم ، فیلم و وب‌گردی

تو لیون کامپیوتر نگاه کردم مانیتور۲۲ اینچی با قیمت پایین همین مانیتور یعنی 22mp58vq رو پیدا کردم

نظرتون در موردش چیه؟ 

البته تو نظرات همین سایت و دیجی کالا نگاه کردم همه راضی بودن

ولی تو نظرات دیدم چند نفرمیگفتن با hdmi تصویر نمیده ، یه نفر هم میگفت باید برای تصویر گرفتن با hdmi باید درایورش رو نصب کرد

الآن من اگه این مانیتور رو بخرم حتما باید اول درایورش رو نصب کنم؟ گرافیک من vga نداره که بخوام وصل کنم بعد درایور نصب کنم که بتونم با hdmi تصویربگیرم!

ممنون میشم اگه به سوالاتم جواب بدین

اونایی هم که این مانیتور رو دارن ممنون میشم نظرشون رو درموردش بگن

لینک به دیدگاه

سلام من دارمش. نیازی به نصب درایور نیست و hdmi و vga رو تست کردم راحت تصویر داد بر خلاف بعضیا که گفتن کناره هاش مشکی میشه ولی همچین چیزی ندیدم. 

تو این قیمت میصرفه ولی اگه بتونی یکم بیشتر هزینه کنی و مدل samsung 395h بخری ارزش هزینه کردن داره.

کیفیت نسبتا خوبی داره ولی اون حالت های پیشفرض زیاد جالب نیستن. بهتره بری تو castom و خودت کیفیت رو تغییر بدی. مثلا super resulotion رو ببری رو یکی مونده به اخر. یا مثلا روشنایی و کنتراست رو بیشتر کنی یا مثلا نور های اصلی و همین طور six color رو تغییر و یکم زیاد کنی تا عالی بشه.

پایه ی خیلی محکمی نداره و با یکم تکون دادن میز تکون میخوره ولی اونجوری نیس که بیوفته. صفحشم ماته و نور بخوره توش زیاد ازیت نمیکنه. خستگی چشم هم نسبت به مدل های قدیمی تر کمتر داره. مانیتور های قبلیم چشممو خیلی درد میاورد ولی با این کمتر.

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام من دارمش. نیازی به نصب درایور نیست و hdmi و vga رو تست کردم راحت تصویر داد بر خلاف بعضیا که گفتن کناره هاش مشکی میشه ولی همچین چیزی ندیدم. 

تو این قیمت میصرفه ولی اگه بتونی یکم بیشتر هزینه کنی و مدل samsung 395h بخری ارزش هزینه کردن داره.

کیفیت نسبتا خوبی داره ولی اون حالت های پیشفرض زیاد جالب نیستن. بهتره بری تو castom و خودت کیفیت رو تغییر بدی. مثلا super resulotion رو ببری رو یکی مونده به اخر. یا مثلا روشنایی و کنتراست رو بیشتر کنی یا مثلا نور های اصلی و همین طور six color رو تغییر و یکم زیاد کنی تا عالی بشه.

پایه ی خیلی محکمی نداره و با یکم تکون دادن میز تکون میخوره ولی اونجوری نیس که بیوفته. صفحشم ماته و نور بخوره توش زیاد ازیت نمیکنه. خستگی چشم هم نسبت به مدل های قدیمی تر کمتر داره. مانیتور های قبلیم چشممو خیلی درد میاورد ولی با این کمتر.

ممنون برای توضیحات

در مورد مانیتور 395h متاسفانه بودجه کافی برای خرید مانیتور گرونتر ندارم

یه سوال دیگه ، زاویه دیدش خوبه؟ یعنی از هر طرف بهش نگاه کنی تاریک و روشن یا رنگ‌ها به هم ریخته نمیشه؟ 

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، mohammad7 گفته است :

ممنون برای توضیحات

در مورد مانیتور 395h متاسفانه بودجه کافی برای خرید مانیتور گرونتر ندارم

یه سوال دیگه ، زاویه دیدش خوبه؟ یعنی از هر طرف بهش نگاه کنی تاریک و روشن یا رنگ‌ها به هم ریخته نمیشه؟ 

تاریک که نمیشه ولی اگه از روبرو نگاه کنی وضوح تصویر و کیفیت رنگ بیشتر دیده میشه. به هم ریخته نمیشه چون ips هست.

فقط اون تنظیماتی که گفتم رو انجام بده تا نتیجه بهتری ببینی چون حالت های پیشفرضی که داره زیاد جالب نیستن و یه وقت تو ذوقت نخوره فکر کنی بی کیفیته. اگه گیمری گذینه super resolution رو یکم ببر بالا که دقت و وضوح در فواصل دور در بازی بیشتر بشه ولی تا اخر هم نبر بالا روی یکی مونده به اخری . تو گذینه castom میتونی همه ی این ها رو تنظیم کنی.

برو تو six color و رنگ ها رو چپو راست کن ببین کدوم طرف که بدی رنگ بیشتر میشه فقط خیلی هم زیاد نکن. 

رنگ زرد رو هم خیلی زیاد نکن بجاش قرمز رو یکم زیاد کن برا گیم خوبه.

رنگ های اصلی هم بجز six color زیاد کن

جوی استیک هم دستی هست پایین پشت مانیتور وسط. ازیت هم نمیکنه

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

تاریک که نمیشه ولی اگه از روبرو نگاه کنی وضوح تصویر و کیفیت رنگ بیشتر دیده میشه. به هم ریخته نمیشه چون ips هست.

فقط اون تنظیماتی که گفتم رو انجام بده تا نتیجه بهتری ببینی چون حالت های پیشفرضی که داره زیاد جالب نیستن و یه وقت تو ذوقت نخوره فکر کنی بی کیفیته. اگه گیمری گذینه super resolution رو یکم ببر بالا که دقت و وضوح در فواصل دور در بازی بیشتر بشه ولی تا اخر هم نبر بالا روی یکی مونده به اخری . تو گذینه castom میتونی همه ی این ها رو تنظیم کنی.

برو تو six color و رنگ ها رو چپو راست کن ببین کدوم طرف که بدی رنگ بیشتر میشه فقط خیلی هم زیاد نکن. 

رنگ زرد رو هم خیلی زیاد نکن بجاش قرمز رو یکم زیاد کن برا گیم خوبه.

رنگ های اصلی هم بجز six color زیاد کن

جوی استیک هم دستی هست پایین پشت مانیتور وسط. ازیت هم نمیکنه

بازم ممنون برای توضیحات 

منظورم از تاریک و روشن شدن این بود که بعضی مانیتورها باید حتما از روبه‌رو نگاه کنی تا رنگ‌ها و نور درست نشون داده بشه

مانیتور قبلیم از بالا نگاه میکردم روشن و پرنور میشد و از پایین هم نگاه میکردم تاریک میشد، از چپ و راست هم همینطور ، این موضوع خیلی اذیتم میکرد، برای همین میخواستم مطمئن بشم مانیتورجدیدی که میخوام بخرم این مشکل رو نداشته باشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mohammad7 گفته است :

بازم ممنون برای توضیحات 

منظورم از تاریک و روشن شدن این بود که بعضی مانیتورها باید حتما از روبه‌رو نگاه کنی تا رنگ‌ها و نور درست نشون داده بشه

مانیتور قبلیم از بالا نگاه میکردم روشن و پرنور میشد و از پایین هم نگاه میکردم تاریک میشد، از چپ و راست هم همینطور ، این موضوع خیلی اذیتم میکرد، برای همین میخواستم مطمئن بشم مانیتورجدیدی که میخوام بخرم این مشکل رو نداشته باشه

میدونم به هیچ وجه نور تغییر نمیکنه چون پنل ips هست گر چه با یه پنل tn هم دیدم که خیلی تغییر نور نداشت. 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مشکلی با کابل hdmi نداره.. تنظیماتم همونطور که دوستمون گفت باید باهاش ور بری تا حالت ایده آل رو پیدا کنی..زاویه دیدشم قابل قبوله.. منم 10 روزیه که خریدم

ویرایش شده توسط behnam_o2
لینک به دیدگاه

دوستان بین این مانیتور و این

http://lioncomputer.ir/product/8078/مانیتور+22+اینچ+بنکیو+GW2270H/

کدوم رو پیشنهاد میدید برای گیم معمولی و کار طولانی با کامپیوتر و همچنین کیفیت تصویر هم برام مهمه

؟/؟

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، 303 گفته است :

دوستان بین این مانیتور و این

http://lioncomputer.ir/product/8078/مانیتور+22+اینچ+بنکیو+GW2270H/

کدوم رو پیشنهاد میدید برای گیم معمولی و کار طولانی با کامپیوتر و همچنین کیفیت تصویر هم برام مهمه

؟/؟

درو د

اگر کیفیت تصویر برات مهمه الجی بهتره.

لینک به دیدگاه

پنل va نصبت به ips زیاد جالب نیست. من تو یوتوب یه کیلیپ دیدم مقایسه va و ips که va از بغل تغییر رنگ میداد.

همون lg بهتره ( البته به نظر من )

لینک به دیدگاه

عذر خواهی  میکنم  از صاحب تاپیک  

یک سوال داشتم من   بین این سه مانیتور کدوم بهتر هست 

همین مانیتور 

مانیتور benq2270همونی که دوستمون لینکش رو داد 

یک (aoc (E2261FWHهم هست  22 اینچه حیف الان نا موجوده میخواستم ببینم کدومشو بهتره 

ویرایش شده توسط Matin96D
اشتباهات تایپی
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Matin96D گفته است :

عذر خواهی  میکنم  از صاحب تاپیک  

یک سوال داشتم من   بین این سه مانیتور کدوم بهتر هست 

همین مانیتور 

مانیتور benq2270همونی که دوستمون لینکش رو داد 

یک (aoc (E2261FWHهم هست  22 اینچه حیف الان نا موجوده میخواستم ببینم کدومشو بهتره 

این دو مدل رو فکر کنم در یک سطح باشن و البته اون بنکیو یکم بهتر ولی بازم اگه زاویه دید و تا حدی شفافیت تصویر واستون مهمه مدل lg رو بردارید بهتره.

لینک به دیدگاه

http://lioncomputer.ir/product/4437/مانیتور+سامسونگ+24+اینچ+S24D395HP+Plus/

این مدل تخفیف خورده اگه بودجت یاری میکنه بخر تا تخفیف برداشته نشده

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

http://lioncomputer.ir/product/4437/مانیتور+سامسونگ+24+اینچ+S24D395HP+Plus/

این مدل تخفیف خورده اگه بودجت یاری میکنه بخر تا تخفیف برداشته نشده

سلام

اتفاقا دیدم تخفیف خوردن چندتا مانیتور

بودجم کمه ، وقتی دیدم 22mp58vq تخفیف خورده خوشحال شدم

تا قبل از تموم شدن مهلت تخفیف خریدم رو انجام میدم

ولی از یه طرف میترسم مشکلاتش مثل تمام صفحه نبودن و مشکلاتش با کابل hdmi برام پیش بیاد ، اتفاقا همین دیروز هم یه نفر تو انجمن در مورد همین مشکلات تاپیک زده بود که البته ندیدم کسی جوابی بده

حالا یه سوال دارم ، برتری این مدل سامسونگ نسبت به مانیتوری که میخوام بخرم چیه؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mohammad7 گفته است :

سلام

اتفاقا دیدم تخفیف خوردن چندتا مانیتور

بودجم کمه ، وقتی دیدم 22mp58vq تخفیف خورده خوشحال شدم

تا قبل از تموم شدن مهلت تخفیف خریدم رو انجام میدم

ولی از یه طرف میترسم مشکلاتش مثل تمام صفحه نبودن و مشکلاتش با کابل hdmi برام پیش بیاد ، اتفاقا همین دیروز هم یه نفر تو انجمن در مورد همین مشکلات تاپیک زده بود که البته ندیدم کسی جوابی بده

حالا یه سوال دارم ، برتری این مدل سامسونگ نسبت به مانیتوری که میخوام بخرم چیه؟

ببین این سامسونگ pls هست به جای ips. 

Pls یکی از زیر شاخه های ips هست که نصبت به ips 10 درصد حدودا کیفیت و مصرف برق بهینه تره و اندازشم بیشتر 24 اینچه و ارزش هزینه رو داره و خوشگل تره ولی یکمم ضریفه و خیلی محکم نیست.

والا من که با کابل hdmi 1.5 متر با قیمت 10 تومن که وصل کردم اصلا مشکل سیاه شدن نداشتم و اونی که داشته شاید کابلش خراب بوده یا رزولوشن رو کم کرده. البته همونم با یه تنظیم تو کنترول پنل nvidia تا جایی که میدونم رفع میشه و قطعا راهی براش هست.

شما اگه بودجت کمه همون lg رو بخر این مشکلات رو من شخصا ندیدم ازش.

لینک به دیدگاه

دوستان دو تا از مدل سامسونگ توی ویژه هستن یکی 544 یکی 590 هزار هردو 24 بنظرتون کدوم معقولانه تره بگیرم

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، nima19 گفته است :

دوستان دو تا از مدل سامسونگ توی ویژه هستن یکی 544 یکی 590 هزار هردو 24 بنظرتون کدوم معقولانه تره بگیرم

هیچ کدام 24 اینچ نیستند. گول اسمش رو نخور. برو ابعادش رو در بخش مشخصاتش ببین و با یک نمایشگر 23 اینچ ایسوس یا الجی مقایسه کن.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

ببین این سامسونگ pls هست به جای ips. 

Pls یکی از زیر شاخه های ips هست که نصبت به ips 10 درصد حدودا کیفیت و مصرف برق بهینه تره و اندازشم بیشتر 24 اینچه و ارزش هزینه رو داره و خوشگل تره ولی یکمم ضریفه و خیلی محکم نیست.

والا من که با کابل hdmi 1.5 متر با قیمت 10 تومن که وصل کردم اصلا مشکل سیاه شدن نداشتم و اونی که داشته شاید کابلش خراب بوده یا رزولوشن رو کم کرده. البته همونم با یه تنظیم تو کنترول پنل nvidia تا جایی که میدونم رفع میشه و قطعا راهی براش هست.

شما اگه بودجت کمه همون lg رو بخر این مشکلات رو من شخصا ندیدم ازش.

ممنون برای توضیحات

دیگه همون مدل LG رو سفارش دادم

در مورد سامسونگ دیگه هم پولم کم بود و هم میزم یه طوریه که ۲۴ اینچ یه مقدار براش بزرگه و البته خودمم نزدیک مانیتورم دیگه بالاتر از ۲۲ اینچ فکر نکنم جالب باشه

بازم ممنونم به خاطر توضیحاتی که تو این تاپیک دادی ، امیدوارم این مانیتور راضی کننده باشه برام

ویرایش شده توسط mohammad7
لینک به دیدگاه

سلام دوستانی که این مانیتور رو دارم بگن خروجی صدا داره یا نه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، poiuy021 گفته است :

سلام دوستانی که این مانیتور رو دارم بگن خروجی صدا داره یا نه

بله داره و کیفیتشم قابل قبول و خوبه.

فقط باید تو تنظیمات صدا بزاریش رو همون ایکن مانیتور و configury رو بزنی. اگه کار نکرد رو test بزن خودش فعال میشه.

نیازی هم به درایور نیس

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

بله داره و کیفیتشم قابل قبول و خوبه.

فقط باید تو تنظیمات صدا بزاریش رو همون ایکن مانیتور و configury رو بزنی. اگه کار نکرد رو test بزن خودش فعال میشه.

نیازی هم به درایور نیس

دوست عزیز منظورم اینه که امکان اتصال اسپیکر داره چون خیلی برام مهمه این قابلیت

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، poiuy021 گفته است :

دوست عزیز منظورم اینه که امکان اتصال اسپیکر داره چون خیلی برام مهمه این قابلیت

گفتم که اره :D

جای فیش ورودی اسپیکر داره ( من هدست وصل کردم ولی اسپیکر هم قاعدتا باید جواب بده ) 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...