رفتن به مطلب

مشکل در ریست شدن مادربرد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

چند وقتیه که هربار که سیستم رو ریست می کنم، ریست نمیشه. یعنی تصویر مانیتور قطع میشه. اما حالتی شبیه اسلیپ اتفاق می افته. البته فقط شبیه اسلیپ. چون در عین حال، همه قطعات روشن هستن.

و هیچ راهی باقی نمی مونه مگر اینکه سیستم رو یک بار خاموش و مجدد روشن کنم.

مدل مادربرد: asus p6t deluxe v2

لینک به دیدگاه

درود

اون مشکل قبلی برطرف شده؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

اون مشکل قبلی برطرف شده؟

سلام دوست عزیز.ممنون بابت تمام راهنمایی هاتون

بله.اون مشکل حل شد.  ولی در حال حاظر این مشکل همچنان پابرجاست. البته من در حال حاظر از طریق همین سیستم دارم پیغام میدم. فقط اگه ریست کنم، باید حتمآ یک بار خامش و روشن بشه

ویرایش شده توسط mehdi_1
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، mehdi_1 گفته است :

سلام دوست عزیز.ممنون بابت تمام راهنمایی هاتون

بله.اون مشکل حل شد.  ولی در حال حاظر این مشکل همچنان پابرجاست. البته من در حال حاظر از طریق همین سیستم دارم پیغام میدم. فقط اگه ریست کنم، باید حتمآ یک بار خامش و روشن بشه

خواهش 

کاری نکردم

مشکل یا از اسمبل است یا ایرادی سخت افزاری مادربورده. همه ی قطعه های غیر ضروری رو جدا کن و بدون اونها از نو اسمبل کن. قبلش سیمهای پنل جلو رو جدا کن و ببین با اتصال کوتاه کانکتورهای ریست روی مادربورد هم همین مشکل رو داره.

اگر ایراد از مادربورده بدون دیباگر عیب یابی دشواره.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

خواهش 

کاری نکردم

مشکل یا از اسمبل است یا ایرادی سخت افزاری مادربورده. همه ی قطعه های غیر ضروری رو جدا کن و بدون اونها از نو اسمبل کن. قبلش سیمهای پنل جلو رو جدا کن و ببین با اتصال کوتاه کانکتورهای ریست روی مادربورد هم همین مشکل رو داره.

اگر ایراد از مادربورده بدون دیباگر عیب یابی دشواره.

دوست عزیز شما لطف کردید

در مورد اسمبل آخه قببل از این چند سال با همین اسمبل کار می کرد. یک مرتبه این طوری شد. + اینکه من با دکمه ریست روی مادربرد هم تست کردم. همین مشکل وجود داشت

هر چند تمام اتصالات رو جدا کردم. باز هم مشکل پا بر جا بود.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mehdi_1 گفته است :

در مورد اسمبل آخه قببل از این چند سال با همین اسمبل کار می کرد. یک مرتبه این طوری شد. + اینکه من با دکمه ریست روی مادربرد هم تست کردم. همین مشکل وجود داشت

هر چند تمام اتصالات رو جدا کردم. باز هم مشکل پا بر جا بود.

احتمال خیلی کمی هست که از پاور باشه، اما با توجه به آنچه گفته ای و موردهای مشابهی که دیده ام مظنون اصلی مادربورده.

موردهای مشابه این زیاد دیده ام که مشکل خاموش یا ریست شدن داشته اند ولی سالهاست بدون مشکل دیگری کار می کنند. اگر مشکل دیگری نداره بهش دست نزن مگر این که بتونی چند روزی بدون رایانه سر کنی و مادربورد رو برای عیب یابی باز کنی.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، سعید بهمنیان گفته است :

احتمال خیلی کمی هست که از پاور باشه، اما با توجه به آنچه گفته ای و موردهای مشابهی که دیده ام مظنون اصلی مادربورده.

موردهای مشابه این زیاد دیده ام که مشکل خاموش یا ریست شدن داشته اند ولی سالهاست بدون مشکل دیگری کار می کنند. اگر مشکل دیگری نداره بهش دست نزن مگر این که بتونی چند روزی بدون رایانه سر کنی و مادربورد رو برای عیب یابی باز کنی.

داداش شما که تو این سایت حسابی فعال هستین، اگه بخوام ی مین دست دو با سوکت 1366 بخرم حدودآ چند در میاد؟

راستی ی سوال دیگه هم داشتم: چرا از بین تمام سوکت های متداول cpu، فقط همین سوکت 1366 نیست و نابود شده. حتی سوکت های قدیمی تر هم موجوده. ولی اثری از 1366 نیست

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، mehdi_1 گفته است :

داداش شما که تو این سایت حسابی فعال هستین، اگه بخوام ی مین دست دو با سوکت 1366 بخرم حدودآ چند در میاد؟

راستی ی سوال دیگه هم داشتم: چرا از بین تمام سوکت های متداول cpu، فقط همین سوکت 1366 نیست و نابود شده. حتی سوکت های قدیمی تر هم موجوده. ولی اثری از 1366 نیست?

به نظرم به دردسرش نمی ارزه مگر این که مشکل اساسی  داشته باشی. من دو بار که برای دوستانم به قصد ارتقاء خریدم مشکل زیاد داشتم، چون سخت می شه بی ایرادش رو یافت.  کاربر troy که بهت گفتم داره، جای دیگری رو نمی شناسم که غیر حضوری بتونی بخری.

علت کمیابیش اینه که خانواده ی اکستریم به گستردگی پلتفرمهای دیگه مثل سوکت 775 و یا 1155 نبودند. هم الان هم 1155 پردازنده و مادربوردش راحت تر از 2011 گیر می آد.

گذشته از اینها مادربوردت یکی از بهترینهای تراشه ی x58 ه و دشواره یافتن مادربوردی که پایداری و کیفیت اینو داشته باشه.

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

به نظرم به دردسرش نمی ارزه مگر این که مشکل اساسی  داشته باشی. من دو بار که برای دوستانم به قصد ارتقاء خریدم مشکل زیاد داشتم، چون سخت می شه بی ایرادش رو یافت.  کاربر troy که بهت گفتم داره، جای دیگری رو نمی شناسم که غیر حضوری بتونی بخری.

علت کمیابیش اینه که خانواده ی اکستریم به گستردگی پلتفرمهای دیگه مثل سوکت 775 و یا 1155 نبودند. هم الان هم 1155 پردازنده و مادربوردش راحت تر از 2011 گیر می آد.

گذشته از اینها مادربوردت یکی از بهترینهای تراشه ی x58 ه و دشواره یافتن مادربوردی که پایداری و کیفیت اینو داشته باشه.

ولی 2011 که جدید ترین سوکته. فقط خیلی هم  گرونه. ولی مین و سی پی شو هاش موجوده. 

آخه همه این سوکت هایی که شما می فرمایید الان موجوده. و فقط سوکت 1366 دیگه تولید نمیشه. یعنی بدشانسی از این بالاتر؟ 5/6 سال پیش موقع خرید سوکت 1155 هم موجود بود. من 1366 خریدم که مثلآ جدید تر باشه.حالا گیر افتادم

از مشکلات مادربرد من هم اینه که درایورهاش فقط در ویندوز 7 شناسایی میشن. از ویندوز 7 به بعد درایوری براش نیومده. و ناچارآ باید از درایورهای خود ویندوز استفاده کنم. که خود این موضوع باعث افت کارایی مین میشه.هر چند این مین قدیمیه. و مثلآ usb3 و uefi هم ساپورت نمی کنه

ویرایش شده توسط mehdi_1
لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، mehdi_1 گفته است :

ولی 2011 که جدید ترین سوکته. فقط خیلی هم  گرونه. ولی مین و سی پی شو هاش موجوده. 

آخه همه این سوکت هایی که شما می فرمایید الان موجوده. و فقط سوکت 1366 دیگه تولید نمیشه. یعنی بدشانسی از این بالاتر؟ 5/6 سال پیش موقع خرید سوکت 1155 هم موجود بود. من 1366 خریدم که مثلآ جدید تر باشه.حالا گیر افتادم

از مشکلات مادربرد من هم اینه که درایورهاش فقط در ویندوز 7 شناسایی میشن. از ویندوز 7 به بعد درایوری براش نیومده. و ناچارآ باید از درایورهای خود ویندوز استفاده کنم. که خود این موضوع باعث افت کارایی مین میشه.هر چند این مین قدیمیه. و مثلآ usb3 و uefi هم ساپورت نمی کنه

الان 2011 -3 در بازار است، من 2011 نسخه ی اول منظورم بود.

فکر نکنم x58 با ویندوز 8.1 و 10 مشکلی داشته باشه. 

برای usb3 کارت pci و pcie در بازار هست، که البته به خوبی usb3 مادربوردهای جدید نیست.

چنین رایانه ای،  باید تا نفس آخر ازش کار کشید و وقتی مطمئن شدی هزینه ش رو به شکل شایسته ای برگردانده بازنشسته ش کرد و گذاشتش توی موزه ی خانوادگی. گرچه عمده ی ما اینکار رو نمی کنیم و به بهای ناچیزی ردش می کنیم.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

الان 2011 -3 در بازار است، من 2011 نسخه ی اول منظورم بود.

فکر نکنم x58 با ویندوز 8.1 و 10 مشکلی داشته باشه. 

برای usb3 کارت pci و pcie در بازار هست، که البته به خوبی usb3 مادربوردهای جدید نیست.

چنین رایانه ای،  باید تا نفس آخر ازش کار کشید و وقتی مطمئن شدی هزینه ش رو به شکل شایسته ای برگردانده بازنشسته ش کرد و گذاشتش توی موزه ی خانوادگی. گرچه عمده ی ما اینکار رو نمی کنیم و به بهای ناچیزی ردش می کنیم.

نه مشکلی نداره. اتفاقآ با ویندوز 8.1 و 10 بهتر از ویندوز های قدیمی تر هم کار می کنه. ولی با درایورهای ویندوز شناسایی میشه نه با درایورهای خود کمپانی

usb3 هم اونقدر مهم نیست برام که بخوام کارتشو بخرم. مخصوصآ که تمام اسلات های pci و pcie مینم پر شده.

ویرایش شده توسط mehdi_1
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

داداش شرمنده در انجمن پرشین تولز فقط کاربر azza رو پیدا کردم. کاربر troy پیدا نشد.

هر چند من به کاربر azza در پیام خصوصی درخواستمو فرستادم ولی برای اطمینان میخواستم به هر دو کاربر پیغام بدم

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mehdi_1 گفته است :

داداش شرمنده در انجمن پرشین تولز فقط کاربر azza رو پیدا کردم. کاربر troy پیدا نشد.

هر چند من به کاربر azza در پیام خصوصی درخواستمو فرستادم ولی برای اطمینان میخواستم به هر دو کاربر پیغام بدم

نام کاربریش یک - هم  داشت که فراموش کرده بودم. این تاپیکش:

https://forum.persiantools.com/threads/فروش-ویژه-باندل-های-ارزشمند-سخت-افزار-x99-x79-1366-am3-مانیتور-و-گرافیک-و-هارد.715789/page-27#post-12043304

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

داداش خیلی ممنون. به کاربر t-roy هم یک پیغام دادم. ببینم نتیجه چی میشه

داداش میخواستم نظر شمارو در مورد این تاپیک فروش مین+cpu بدونم.

یعنی cpu 6 هسته ای به همراه مین= 700 تومان؟؟!!

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، mehdi_1 گفته است :

داداش خیلی ممنون. به کاربر t-roy هم یک پیغام دادم. ببینم نتیجه چی میشه

داداش میخواستم نظر شمارو در مورد این تاپیک فروش مین+cpu بدونم.

یعنی cpu 6 هسته ای به همراه مین= 700 تومان؟؟!!

قیمتش خوبه، ولی فروخته شده. 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

قیمتش خوبه، ولی فروخته شده. 

داداش کاربر t-roy جواب دادن. گفتن که مین با سوکت 1366 دارن. قیمتش هم 500 به بالا هست

نمیدونم منظورشون مین آک بند بود یا دست دو. برای دست دو قیمت بالا نیست؟

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، mehdi_1 گفته است :

داداش کاربر t-roy جواب دادن. گفتن که مین با سوکت 1366 دارن. قیمتش هم 500 به بالا هست

نمیدونم منظورشون مین آک بند بود یا دست دو. برای دست دو قیمت بالا نیست؟

اکبند هم باشه گرونه. متاسفانه  از افزایش قیمت دلار دست دوم فروشی هم تاثیر گرفته.

شاید مادربورد دوپردازنده بوده که این قیمته، اونهایی که چیپشون 5520 است و نه x58. هرچند همون هم نباید این قیمت باشه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...