رفتن به مطلب

سرعت بوت سیستم

amir_nick
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام سیستم من قبلا خیلی دیر بوت میشد (کمی بیشتر از یک دقیقه رو اون صفحه اول مشخصات مادربورد میمونه) چون پاورم ضعیف بود فکر میکردم مشکل ازون باشه ولی الان که پاورو عوض کردم همچنان مشکل سر جاشه!وقتی کارت گرافیکو جدا میکنم و از گرافیک آنبرد استفاده میکنم سرعت بوت زیر یک دقیقس ولی وقتی گرافیکو وصل میکنم تایم بوت شدن به حدود دو دقیقه میرسه

قبلا پاور ۴۵۰ وات گرین بود الان ۵۸۰ وات هستش 

مشخصات سیستم هم اینه : cpu i5 3570 

Vga asus gtx 670

Ram 8Gb kingmax 1333

HDD 1Tb wd green

Main board gigabyte z77x d3h

کسی میدونه مشکل چیه!؟راهی داره سرعت بوت بالاتر بره!؟ 

تعویض ویندوز رو امتحان کردم بی فایده بود

پ.ن: سیستم بیشتر از یک دقیقه رو این صفحه که عکسشو اپلود کردم میمونه 

وقتی هم کارت گرافیک وصله نه بایوس میاد نه بوت منو 

وقتی دیلیت یا اف ۱۲ رو میزنم بعد از چند دقیقه صفحه سیاه میشه و اتفاقی نمیفته و باید ریستارت کنم

20161025_121030.jpg

ویرایش شده توسط amir_nick
لینک به دیدگاه

سلام رفیق

نمیدونم مشکل سیستم شما از چیه
ممکنه اشکال از برنامه یا قطعاتی که تازگی نصب کردین باشه ببینید اخیرا چه چیزی از سخت افزار یا نرم افزار نصب کردین که قبلا نبود
حتی ممکنه از خوده ویندوز باشه من از 7 نسخه 64 بیت استفاده میکنم
در کل چند راه هست برای افزایش سرعت بوت
راه گران قیمت خرید اس اس دی هست که نه تنها سرعت بوت بلکه در کل سرعت انجام کارهای سیستم را دو تا چند برابر می کنه تا خودت نبینی باورت نمیشه... ولی در کل پیشنهاد نمیکنم چون ارزانتریناشم هنوز گرونن
راه بعدی بستن برنامه هایی هست که هنگام شروع ویندوز خودکار فعال میشن که از طریق msconfig باید غیرفعال کرد.
راه بعدی حذف برنامه های سنگین و غیر کاربردی از سیستمه دیگه بستگی به خودتون داره که چه چیزایی اضافه هست . تا جایی که راه داره سیستمتون را خالی نگه دارید مخصوصا درایو اصلی که ویندوز روش نصبه . تمامی قطعات ذخیره سازی از هارد و رم دوربین و گوشی و حتی ssd وقتی پر باشن کاراییشون را تا نصف از دست میدن این طبیعیه
راه بعدی حذف فونت های اضافی هست که سرعت اجرای برنامه ها را در خود سیستم کند میکنه
استفاده مرتب از defragment مخصوصا برای درایو اصلی که البته برای هارد معمولی خوبه ولی برای ssd سمه!
اخرین راهی که میتونم پیشنهاد کنم استفاده از هایپرنیت هست .سرعت رفتن به حالت هایپرنیت با خاموش شدن فرقی نداره حتی گاهی کندتره ولی سرعت بالا آمدن ویندوز سریع تره البته اگه تعداد برنامه های حین اجرا کم باشن یا بهتر اینکه برنامه ای باز نباشه.
سوالی هست درخدمتم

ویرایش شده توسط میثثم
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، میثثم گفته است :

سلام رفیق

نمیدونم مشکل سیستم شما از چیه
ممکنه اشکال از برنامه یا قطعاتی که تازگی نصب کردین باشه ببینید اخیرا چه چیزی از سخت افزار یا نرم افزار نصب کردین که قبلا نبود
حتی ممکنه از خوده ویندوز باشه من از 7 نسخه 64 بیت استفاده میکنم
در کل چند راه هست برای افزایش سرعت بوت
راه گران قیمت خرید اس اس دی هست که نه تنها سرعت بوت بلکه در کل سرعت انجام کارهای سیستم را دو تا چند برابر می کنه تا خودت نبینی باورت نمیشه... ولی در کل پیشنهاد نمیکنم چون ارزانتریناشم هنوز گرونن
راه بعدی بستن برنامه هایی هست که هنگام شروع ویندوز خودکار فعال میشن که از طریق msconfig باید غیرفعال کرد.
راه بعدی حذف برنامه های سنگین و غیر کاربردی از سیستمه دیگه بستگی به خودتون داره که چه چیزایی اضافه هست . تا جایی که راه داره سیستمتون را خالی نگه دارید مخصوصا درایو اصلی که ویندوز روش نصبه . تمامی قطعات ذخیره سازی از هارد و رم دوربین و گوشی و حتی ssd وقتی پر باشن کاراییشون را تا نصف از دست میدن این طبیعیه
راه بعدی حذف فونت های اضافی هست که سرعت اجرای برنامه ها را در خود سیستم کند میکنه
استفاده مرتب از defragment مخصوصا برای درایو اصلی که البته برای هارد معمولی خوبه ولی برای ssd سمه!
اخرین راهی که میتونم پیشنهاد کنم استفاده از هایپرنیت هست .سرعت رفتن به حالت هایپرنیت با خاموش شدن فرقی نداره حتی گاهی کندتره ولی سرعت بالا آمدن ویندوز سریع تره البته اگه تعداد برنامه های حین اجرا کم باشن یا بهتر اینکه برنامه ای باز نباشه.
سوالی هست درخدمتم

سلام

همه این روش هارو امتحان کردم (به جز اس اس دی)

همه جور ویندوزی هم نصب کردم (7-8-8.1-10) بازهم بی فایده بود 

الان هم ویندوز 7 64bit نصبه

لینک به دیدگاه

درود

به نظر من مظنون اصلی یکی از هارد دیسکها یا دیسکهای نوری ‌ه.

بروزرسانی جدید برای بایاس هم در چنین مواقعی لازم هست تا عیب‌یابی با دقت بیشتری انجام بشه.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، سعید بهمنیان گفته است :

درود

به نظر من مظنون اصلی یکی از هارد دیسکها یا دیسکهای نوری ‌ه.

بروزرسانی جدید برای بایاس هم در چنین مواقعی لازم هست تا عیب‌یابی با دقت بیشتری انجام بشه.

هارد رو عوض کردم یه بار فایده نداشت

درایو نوری رو تست نکردم  بایوس هم اپدیت نکردم

الان تست میکنم نتیجه رو اطلاع میدم

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، amir_nick گفته است :

هارد رو عوض کردم یه بار فایده نداشت

درایو نوری رو تست نکردم  بایوس هم اپدیت نکردم

الان تست میکنم نتیجه رو اطلاع میدم

خیلی ممنون

منظورم این بود که می‌تونه ایراد از کابلها و سوکتهای دیسکها شامل دیتا و تغذیه هم باشه.

لینک به دیدگاه

هارد گرین کلا کنده اگه ssd بگیری خیلی بهتره. در ضمن ویندوز ده موقعی که ریست کنی موقع لود طول میکشه حتی با ssd

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Milad_Bm گفته است :

هارد گرین کلا کنده اگه ssd بگیری خیلی بهتره. در ضمن ویندوز ده موقعی که ریست کنی موقع لود طول میکشه حتی با ssd

الان هفت نصبه

به مظرم مشکل ویندوز نیست چون رو صفحه بایوس میمونه نه لود ویندوز

بعد ازینکه اون صفحه بایوس میره تا لود کامل ویندوز کمتر از ۳۰ ثانیه طول میکشه

وقتی هم کارت گرافیکو جدا میکنم خیلی سریع بالا میاد

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

منظورم این بود که می‌تونه ایراد از کابلها و سوکتهای دیسکها شامل دیتا و تغذیه هم باشه.

کابلها رو با کابل نو تعویض کردم پاورو هم چند روزه خریدم مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

یه ssd 120gb با قیمت حدود 180 بگیر، روش ویندوز بریز، بوتت میرسه به کمتر از 4 ثانیه .

لینک به دیدگاه

اهان مال منم همین جوره. روی لوگوی ایسوز گیر میکنه. یه بار گرافو در اوردم زدم جا و پیچو بستم چون قبلش که پیچو نمیبستم کامل نمیرفت جا دیدم درست شد ولی یکی دو روزه باز گیر میکنه چند ثانیه. به نظرم اتصالات و کابل ها و قطعات رو باز کن دوباره بزن جا ببین چی میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...