رفتن به مطلب

چطور صدای سیستم رو از کارت گرافیک بگیرم (توضیح در تاپیک)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

دوستان عزیز لیون میشه راهنمایی بفرمایید چطور میشه از کارت گرافیک بجای مادربورد صدا رو خروجی گرفت؟

من یه مین برد دارم از کیفیت کارت صداش خوشم نمیاد و بعضی وقت ها هم مشکل داره و اینکه خروجی اپتیکال هم داره مین بردم.

کارت گرافیک من R7 260x هست و htmi و دیسپلی پورت هم داره . الان با استفاده از کابل اچ دی ام آی به دی وی آی به مانیتورم وصله ( مانیتور HTMI نداره)

داخل قسمت device playback ویندوز 10  تعداد زیادی خروجی صدا آورده که تعدادی ازشون مربوط به amd هست . برای اینکه بتونم خورجی رو از کارت گرافیک بگیرم به چه چیزی نیاز دارم تا از خرید کارت صدا معاف بشم یا مین برد جدید.

مین بردمم حرفه ای هست ولی کمی قدیمی تمامی پورت های مورد نیاز روی برد و بک پنل رو داره.

و سوال دیگه اینکه کیفیت صدای خروجی کارت گرافیک فوق در چه حدی است و اینکه صدا هم بر روی چیپست اصلی گرافیک پردازش میشه یا چیپست جدایی داره؟

منتظر راهنمایی دوستان هستم

( ظاهرا کارت گرافیک های جدید مثل همین پراسسور صدا دارن . یعنی اینطور نیست که فقط صدا رو از مین برد بگیرن و انتقال بدم و میتونن پردازش کنن )

با تشکر

ویرایش شده توسط 121rebyc
لینک به دیدگاه

خیلی اطلاعات کاملی ندارم اما فکر کنم فقط کابل دوسر HDMI بتونه هم صدا و هم تصویر منتقل کنه نه HDMI به DVI بازم از اساتید سوال کنید به احتمال زیاد من اشتباه میکنم

من تو ویندوز سون اینکارو انجام میدم تا از HDMI صدا بگیرم تو ویندوز 10 هم فکر کنم شبیه همین باشه

روی اون بلندگوی پایین سمت راست صفحه نمایش کلیک راست میکنم و گزینه Playback Device را انتخاب میکنم بعد Amd Hdmi Output را روی گزینه Set as default قرار میدم و بقیه رو Disable میکنم البته فکر کنم نیازی به Disable کردن بقیه موارد که فعال هستن نباشه چون در اون صورت اگر بخواهیم از مادربرد صدا بگیریم دوباره باید فعال یا Enable کنیم کارت صدای مادربردو

c0cq700mbg0xeruntah7.jpg

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

خیلی اطلاعات کاملی ندارم اما فکر کنم فقط کابل دوسر HDMI بتونه هم صدا و هم تصویر منتقل کنه نه HDMI به DVI بازم از اساتید سوال کنید به احتمال زیاد من اشتباه میکنم

من تو ویندوز سون اینکارو انجام میدم تا از HDMI صدا بگیرم تو ویندوز 10 هم فکر کنم شبیه همین باشه

روی اون بلندگوی پایین سمت راست صفحه نمایش کلیک راست میکنم و گزینه Playback Device را انتخاب میکنم بعد Amd Hdmi Output را روی گزینه Set as default قرار میدم و بقیه رو Disable میکنم البته فکر کنم نیازی به Disable کردن بقیه موارد که فعال هستن نباشه چون در اون صورت اگر بخواهیم از مادربرد صدا بگیریم دوباره باید فعال یا Enable کنیم کارت صدای مادربردو

c0cq700mbg0xeruntah7.jpg

ممنون از پاسختون. بر فرض اگه بتونم با htmi صدا بگیرم چطور هدفون رو بهش وصل کنم یعنی فقط باید مانیتور خروجی صدا داشته باشه؟ شما به چه صورتی صدا رو میگیرید؟

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسختون. بر فرض اگه بتونم با htmi صدا بگیرم چطور هدفون رو بهش وصل کنم یعنی فقط باید مانیتور خروجی صدا داشته باشه؟ شما به چه صورتی صدا رو میگیرید؟

i4zUtQSsjiarbidz_1000.jpg

پشت مانیتور من یک جای پورت VGA یا همون آبی رنگهای قدیمی هست (پورت وسط داخل عکس)

یک عدد HDMI (پورت سمت چپ داخل عکس)

یدونه هم خروجی صدا یا Jack 3.5 که بهش هدفون و اسپیکر وصل میشه (پورت  سمت راست داخل عکس)

برای اینکه صدارو از HDMI گرافیک بگیرید باید سه تا کار انجام بدید :

یکی اینکه حتما از خروجی HDMI گرافیک به مانیتور وصل کنید که به احتمال زیاد از خروجی DVI هم بشه که شما انجام دادی مطمئن نیستم

دوم اینکه باید هدفون یا اسپیکرو به خروجی صدای پشت مانیتور بزنید نه به خروجی صدای روی مادربرد

و سومین کار هم که براتون بهمراه عکس توضیح دادم تو پست شماره 2 همین تاپیک که من خودم همچین کاری انجام نمیدم همین که اسپیکرو به پشت مانیتور میزنم خودش صدای گرافیکو Default میکنه

ولی باز شما اول ببینید مانیتورتون اسپیکر داخلی یا خروجی صدا داره یا نه بعد از اساتید بپرسید ببینید از پورت خروجی DVI گرافیک هم مثل HDMI صدا منتقل میشه یا فقط تصویر

اگر مانیتورتون خروجی صدا داشت و از پورت DVI صدا منتقل نمیشد یه کابل دوسر HDMI معمولی دست دوم از فروم همینجا بخرید

مدل دقیق مانیتورتون چیه ؟

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

i4zUtQSsjiarbidz_1000.jpg

پشت مانیتور من یک جای پورت VGA یا همون آبی رنگهای قدیمی هست (پورت وسط داخل عکس)

یک عدد HDMI (پورت سمت چپ داخل عکس)

یدونه هم خروجی صدا یا Jack 3.5 که بهش هدفون و اسپیکر وصل میشه (پورت  سمت راست داخل عکس)

برای اینکه صدارو از HDMI گرافیک بگیرید باید سه تا کار انجام بدید :

یکی اینکه حتما از خروجی HDMI گرافیک به مانیتور وصل کنم که به احتمال زیاد از خروجی DVI هم بشه که شما انجام دادی مطمئن نیستم

دوم اینکه باید هدفون یا اسپیکرو به خروجی صدای پشت مانیتور بزنید نه به خروجی صدای روی مادربرد

و سومین کار هم که براتون بهمراه عکس توضیح دادم تو پست شماره 2 همین تاپیک که من خودم همچین کاری انجام نمیدم همین که اسپیکرو به پشت مانیتور میزنم خودش صدای گرافیکو Default میکنه

ولی باز شما اول ببینید مانیتورتون اسپیکر داخلی یا خروجی صدا داره یا نه بعد از اساتید بپرسید ببینید از پورت خروجی DVI گرافیک هم مثل HDMI صدا منتقل میشه یا فقط تصویر

اگر مانیتورتون خروجی صدا داشت و از پورت DVI صدا منتقل نمیشد یه کابل دوسر HDMI معمولی دست دوم از فروم همینجا بخرید

مدل دقیق مانیتورتون چیه ؟

سلام

ممنون بابت توضیحات مانیتور من hp 22 اینج هست و نسبتا قدیمی یه زمانی شرکت به نام کرسی مانیتور اچ پی وارد میکرد منم خریدم. البته اچ دی ام آی نداره و اینکه مانیتور من ورودی صدا داره نه خروجی صدا چون فکر کنم اسپیکر هم داره پشتش به صورت مخفی

نمیخوام هزینه کارت صدا کنم واقعیت چبون یه روز باید مین برد بخرم و الان هر کارت صدایی بخری زیر 200 ارزش زیادی نداره چون الان همه مین برد های گیمینگ صدا خوب و امپ هدفون دارن روی بردشون.

نکته ای هم هست اینکه مانیتورم 2 تا پورت یو اس بی داره

درضمیمه هم 2 عکس از بخش دیواس پلی بک گذاشتم این همه گزینه داره .

مین بردم خروجی اپتیکال داره ولی نمیدونم چطور میشه صدا از روی اون استفاده کرد . در کل دنبال اینم کارت گرفیک صدا رو پردازش کنه نه مین بردم همین. اگر راهی هست دوستان بفرمایند ممنون میشم

post-24878-0-46285200-1471544911_thumb.png

post-24878-0-53807500-1471544926_thumb.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...