• اطلاعیه ها

• سینا میاندشتی

در مورد مشکلات لاگین (ورود) به سیستم جدید تالار   09/02/16

با سلام   در نسخه جدید تالار امکان استفاده از Username از سیستم حذف شده است و شما باید با یکی از ۳ روش زیر برای ورود اقدام کنید نام نمایشی (مثلا نام نمایشی بنده سینا میاندشتی است) آدرس ایمیلی که در سیستم ثبت نام کردید (مثلا miandashti@gmail.com) اکانت گوگل (البته به زودی ورود از طریق facebook و twitter نیز به سیستم اضافه می شود)   در صورتی که نام نمایشی خود را نمی دانید - یا نمی دانید با چه ایمیلی ثبت نام کردید - مشکل خود را از طریق ایمیل به آدرس miandashti@gmail.com ارسال کنید با تشکر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و بسته شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

mohammad.d

مشکل با تغییر تنظیمات بایاس در مادربرد گیگا ! Ep45-ud3r

24 پست در این موضوع قرار دارد

سلام

من حدود یک هفته است که سیستم رو با این مشخصات گرفتم !

Gygabyte EP45-UD3R

Intel E8400

Asus Hd 4670 1gb

2*2 GB Corsaire 1066

power 585 green

حالا مشکلی که دارم و از روز اول هم داشتم اینه که وقتی با زدن Delete وارد تنظیمات بایاس میشم هر تغییری حتی جزئی" مثل جا به جا کردن دو هارد که کدوم اصلی باشه یا با کدوم بوت بشه " رو اگه بخوام ذخیره کنم و f10 رو بزنم به صورت خیلی ناگهانی سیستم خاموش میشه بعد از چند ثانیه روشن میشه و بعد از 10 ثانیه دو باره خاموش میشه و بعد روشن میشه و سیستم میاد بالا !

واقعا دیگه نمیدونم باید چی کارش کنم !!!

کارایی که کردم :

همه اطلاعاتی که توی تنظیمات تغییر داده بودم رو به حالت اولیه برگردوندم

بایاس رو آپدیت کردم !

و دیگر هیچ !

اگه کمک کنید تا متوجه بشم مشکل از چیه ممنون میشم

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود

اگر از مغازه دار یا شرکت خرید کردید سیستم رو به خودش برگردونید تا براتون امتحانش کنه با یک مینبورد دیگه و در صورت اشکال براتون تعویض کنه و اگر خودتون سیستم رو جمع کردید دفتر چه مینبورد رو مطالعه کنید ببینید تمام کانفیگ ها درست هست یا نه و جامپر یا چیز دیگه ای نداشته باشه.البته میتونید یک باطری بایوس هم تعویض کنید ولی احتمالش خیلی کم هست از اون باشه. و نهایتا اگر نشد ببریدش گارانتی تا مشکلش معلوم و برطرف بشه.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MR PC

سلام

من همین مدل مادربرد رو دارم

ولی وقتی f10 رو میزنم این مشکل برام پیش نمی یاد

فقط موقعه این اتفاقا روخ می ده که فرکانس قطعه رو زیاد کم کنم ...( ولتاژ رو هم شامل میشه )

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سیستم رو که خودم جمع کردم

برای باطری نمیدونم اگه میفرمایید که تاثیر داره من تعویض کنم !

ولی فرکانس ها و ولتاژ هارو من فکر کنم با برگردوندن به حالت دیفالت درست بشه دیگه ؟!

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

میشه کارهایی که تا حالا انجام دادین بگین؟

در ضمن دوست من این مدل مادربرد گارانتی تعویض داره اگه اونو فعال کردی میتونی ببری وبدون هیچ هزینه ای اون تعویض کنید.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

گفتم کارایی که کردم آپدیت بایاس و برگردوندن همه تنظیمات به حالت اولیه هست

نمیدونم سیستم عامل روی این قضیه میتونه تاثیر داشته باشه ؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام دوست من

یه بار دیگه من مراحل اپدیت بایوس رو بهتون می گم

ببین اول اخرین اپدیت ورژن مادربرتون رو دانلود کن ( نکته : ud3r داریه دو مدل rev 1.1 و rev1.0 است شما اول ببنید مدل مادربردتون چیه هست ) و بعد روی ورژن کلیک کنید و اخرین بایوس که به احتمال زیاد F9 هست رو دانلود کنید

و بعد از دنلود همه برنامه موجود در صفحه رو ببندید و نرم افزار اپدیت بایوس رو اجرا و بعد از اجرا ادرس ( دوتا نوشته هست تویه برنامه که گزینه ها میشه کنارشون تیکشون رو بزنید دوتاش رو تیکش رو بزن ) بعد ادرس اپدیت بایوس رو بده و بعد استارت رو بزن کارش که تمام شود نوشته که امد روش کلیک کن تا ریستارت بشه

کامپیوتر خودش خاموش میشه و بعد از چند ثانیه دوباره روشن میشه بزار تا سیستم بالا بیاید وقتی که رفت تویه ویندوز از دوباره یک بار دیگه کامپیوتر رو ریست کن بعد بزار ویندوز بالا بیاید

خوب بعد از این کارها برو تست ها رو انجام بده ببین ایا بازم مشکل داریه یا نه ....

با تشکر

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام بر شما دوست من لطفا متن زیر رابخوان ودرصورت امکان مشکل خود را دوباره وکارهای که تاکنون انجام دادین مطرح فرمایید.

مادربردهاي جديد طوري طراحي شده‌اند كه بعد از هر گونه تغيير در بايوس مادربرد يكبار سيستم را روشن مي‌كنند و از نظر صحت عملكرد سيستم را بررسي كرده . در صورتيكه سيستم هيچ‌گونه مشكلي نداشته باشد آن را خاموش كرده و دوباره روشن مي‌كنند. اما اگر تغيير انجام گرفته در بايوس احتمال صدمه ديدن مادربرد را فراهم كند، سيستم بعد از راه اندازي مجدد بطور اتوماتيك تنظيمات بايوس را به حالت اوليه تغيير مي‌دهد. بنابراين خاموش و روشن شدن اين مادربردها كاملاً طبيعي است مگر آنكه با تغيير درايو بوت در بايوس، مادبرد نتواند آن را در تنظيمات خود ذخيره كند.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سلام دوست من

یه بار دیگه من مراحل اپدیت بایوس رو بهتون می گم

ببین اول اخرین اپدیت ورژن مادربرتون رو دانلود کن ( نکته : Ud3r داریه دو مدل rev 1.1 و rev1.0 است شما اول ببنید مدل مادربردتون چیه هست ) و بعد روی ورژن کلیک کنید و اخرین بایوس که به احتمال زیاد f9 هست رو دانلود کنید

و بعد از دنلود همه برنامه موجود در صفحه رو ببندید و نرم افزار اپدیت بایوس رو اجرا و بعد از اجرا ادرس ( دوتا نوشته هست تویه برنامه که گزینه ها میشه کنارشون تیکشون رو بزنید دوتاش رو تیکش رو بزن ) بعد ادرس اپدیت بایوس رو بده و بعد استارت رو بزن کارش که تمام شود نوشته که امد روش کلیک کن تا ریستارت بشه

کامپیوتر خودش خاموش میشه و بعد از چند ثانیه دوباره روشن میشه بزار تا سیستم بالا بیاید وقتی که رفت تویه ویندوز از دوباره یک بار دیگه کامپیوتر رو ریست کن بعد بزار ویندوز بالا بیاید

خوب بعد از این کارها برو تست ها رو انجام بده ببین ایا بازم مشکل داریه یا نه ....

با تشکر

سینا جان من با ورژن 1 آپدیت کردم !

از کجا باید بفهمم ورژن 1 هست یا 1.1 ؟ رو جعبه که هیچی ننوشته !

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سلام بر شما دوست من لطفا متن زیر رابخوان ودرصورت امکان مشکل خود را دوباره وکارهای که تاکنون انجام دادین مطرح فرمایید.

مادربردهاي جديد طوري طراحي شده‌اند كه بعد از هر گونه تغيير در بايوس مادربرد يكبار سيستم را روشن مي‌كنند و از نظر صحت عملكرد سيستم را بررسي كرده . در صورتيكه سيستم هيچ‌گونه مشكلي نداشته باشد آن را خاموش كرده و دوباره روشن مي‌كنند. اما اگر تغيير انجام گرفته در بايوس احتمال صدمه ديدن مادربرد را فراهم كند، سيستم بعد از راه اندازي مجدد بطور اتوماتيك تنظيمات بايوس را به حالت اوليه تغيير مي‌دهد. بنابراين خاموش و روشن شدن اين مادربردها كاملاً طبيعي است مگر آنكه با تغيير درايو بوت در بايوس، مادبرد نتواند آن را در تنظيمات خود ذخيره كند.

ممنون دوست عزیز

یعنی شما میفرمایید که این خاموش شدن طبیعیه ؟

پس چرا دیگران این مشکل رو ندارن ؟ مثلا سینا میگه این مشکل رو نداره !

بله تغییرات ذخیره میشن ولی یه جوری خاموش و روشن میشه آدم نگران میشه !

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مدل ورژن مادربورد رو روی خود مادربورد در کنار مدلش در بین اسلاتها نوشته

کنار مدلش که هیچی ننوشته !

ولی زیر اسلات پی سی اکپرس یه عدد 11.1 نوشته شده !!!

فکر کنم مادربردم تولید شاه عبدالعظیم باشه !!!

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کنار مدلش که هیچی ننوشته !

ولی زیر اسلات پی سی اکپرس یه عدد 11.1 نوشته شده !!!

فکر کنم مادربردم تولید شاه عبدالعظیم باشه !!!

@};- دوست گلم یه عکس از مادربورت با کیفیت میتونی اینجا بگذاری ؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام دوست من

اون که نیست

ببین اون گوش سمت چپ بالا مادربرتون نوشته شود

Rev 1.0 یا Rev 1.1

اگر خوب توجه کنید می ببیند ..

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سلام دوست من

اون که نیست

ببین اون گوش سمت چپ بالا مادربرتون نوشته شود

Rev 1.0 یا Rev 1.1

اگر خوب توجه کنید می ببیند ..

سیستم رو که بستم، خروجی کابلهای e-sata جلوی دید اون گوشه مادربرد رو گرفته بود ندیدم !

ورژن 1.1 هست !

من هم با ورژن 1 آپدیت کرده بودم

حالا دارم فایلهای 1.1 رو دانلود میکنم ببینم چی میشه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

شما بعد از اینکه بایوس رو آپدیت کردیم یک با گزینه ی Load Optimized Defaults رو بزنید تا موارد طبق پردازنده و ... بهینه بشود و بعد تنظیمات رو ذخیره کنید و بع از ریست شدن تنظیمات دیرگو انجام بدهید

@};-

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوست گلم من دیروز همچین مشکلی با مادربورد asus rampage formulla داشتم و اومدم دوباره بایوس رو اپدیت کردم و رمها رو وقتی تعویض کردم درست شد . حالا نمی دونم که مشکل شما اینجوری حل میشه یا نه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
دوست گلم من دیروز همچین مشکلی با مادربورد asus rampage formulla داشتم و اومدم دوباره بایوس رو اپدیت کردم و رمها رو وقتی تعویض کردم درست شد . حالا نمی دونم که مشکل شما اینجوری حل میشه یا نه

ببخشید منظورتون از اینکه رم ها رو تعویض کردم چیه ؟!

جاشون رو عوض کنم ؟ یا خودشون رو ؟

باطری نمیتونه تاثیر داشته باشه ؟ تعویضش ؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سلام

ببین جای اسلات های رم رو عوض کن

امکان داره یکی از قطعات شما دار اشکال درست می کنه

با تشکر

این کار رو هم انجام دادم

ولی تفاوتی نکرد

من اگه وقت پیدا کنم چنتا فروم خارجی رو هم سرچ میکنم اگه چیزی دستگیرم شد اینجا میذارم تا همه استفاده کنن

البته نمیدونم چی باید بپرسم ! ( مادربرد، بایاس، سیو، پلق ! پلق ! ... ) !!!

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سلام

Gygabyte EP45-UD3R

Intel E8400

Asus Hd 4670 1gb

2*2 GB Corsaire 1066

power 585 green

حالا مشکلی که دارم و از روز اول هم داشتم اینه که وقتی با زدن Delete وارد تنظیمات بایاس میشم هر تغییری حتی جزئی" مثل جا به جا کردن دو هارد که کدوم اصلی باشه یا با کدوم بوت بشه " رو اگه بخوام ذخیره کنم و f10 رو بزنم به صورت خیلی ناگهانی سیستم خاموش میشه بعد از چند ثانیه روشن میشه و بعد از 10 ثانیه دو باره خاموش میشه و بعد روشن میشه و سیستم میاد بالا !

کارایی که کردم :

بایاس رو آپدیت کردم !

و دیگر هیچ !

من یک تجربه شبیه شما دارم.دلیل هم رم 1066 هست که با هر بوردی جور نیست.برای امتحان از رم باس 800 استفاده کن و بایوس را ریست کن یا اینکه در تنظیمات رم روی حالت 6400 یا auto قرار بده.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

البته این مشکل نیست بلکه در واقع سیستم برای استفاده از 1066 خودش را تنظیم می کنه و اگر شما کابل برق را نکشی و برق قطع نشه این اتفاق یکبار میافته اما اگه برق را قطع کنی در هر بار روشن کردن سیستم این موضوع تکرار میشه.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سلام

Gygabyte ep45-ud3r

intel e8400

asus hd 4670 1gb

2*2 gb corsaire 1066

power 585 green

حالا مشکلی که دارم و از روز اول هم داشتم اینه که وقتی با زدن delete وارد تنظیمات بایاس میشم هر تغییری حتی جزئی" مثل جا به جا کردن دو هارد که کدوم اصلی باشه یا با کدوم بوت بشه " رو اگه بخوام ذخیره کنم و f10 رو بزنم به صورت خیلی ناگهانی سیستم خاموش میشه بعد از چند ثانیه روشن میشه و بعد از 10 ثانیه دو باره خاموش میشه و بعد روشن میشه و سیستم میاد بالا !

کارایی که کردم :

بایاس رو آپدیت کردم !

و دیگر هیچ !

........................................................................................................................................

سلام

باید بگم که این مشکل نیست بلکه خود شرکت گیگا بایت این مدلیش کرده.

چون خودم سه هفته ای میشه که از این مادر برد دارم و این حالت در بایوس پیش میاد و اصلا نگران نباش.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست